26

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

To się nazywa pescowegetarianizm lub ichtiwegetarianizm, i jest odmianą [b]semiwegetarianizmu[/b] (półwegetarianizmu), bo wegetarianizm jako taki wyklucza jedzenie ryb. Jesteś zatem... półwegetarianką.
Podobnie półwegetarianami są osoby spożywające drób i tylko ten rodzaj mięsa - pollowegetarianizm.
Te powyższe to odmiany półwegetarianizmu, a sam wegetarianizm ma tych odmian o wiele więcej. Dzisiaj wszystko ma swoją nazwę big_smile

27

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Niechce właśnie słyszałam ostatnio o semi, ale właśnie nie wiedziałam, jak się nazywają Ci co jednak jedzą ryby..
Ale ja i z tego mogła bym zrezygnować wink
jem chyba tylko dla kwasów omega, choć ostatnio zastępuje to nasionami chia wink
w sumie ostatnio rybę jadłam jakiś miesiąc temu....

28

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ja i tak wolę powiedzieć "nie jem mięsa" niż używać tego skomplikowanego nazewnictwa.
A cóż to za nasionka są? Pierwsze słyszę. I co z tym robisz? Dodajesz do potraw jak len czy jak?

29

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Ja mam tak samo, zamiast tłumaczyć co i jak  wink
dlatego więc mówię że jestem wege wink

A to nasionka, bogate w żelazo, kwasy omega3 i 6 i kilka innych cennych składników
Tu masz : [url]http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/szalwia-hiszpanska-nasiona-chia-wlasciwosci-i-wartosci-odzywcze_36493.html[/url]
Ja je dodaję do jogurtu np z miksowanymi owocami. Ale maksymalnie 3 łyzeczki dziennie

30

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Mi się właśnie wydaję, że bardzo dobrze jest skorzystać z tej diety jeśli już ma ktoś dość tego mięsa i już tego mięsa nie lubi. Bo ja teraz już nie jem mięsa i się po prostu przerzuciłam na to właśnie jedzenie wegetariańskie z pozytywnym skutkiem i z korzyścią.

31

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Niektórzy są przeciwni diecie wege ale sama na niej jestem i czuję się obecnie o wiele lepiej. Jest wiele zdrowych produktów, którymi można zastąpić mięso. Poza tym juz dawno zostało dowiedzione,ze najdłuzej żyją osoby,które mięsa unikają. Fakt,że taka dieta jest trochę droższa ale za to człowiek czuje się lepiej. Staram się wybierać produkty z ekologicznych upraw, bez konserwantów oraz innych dodatków, które bardzo szkodzą. Tutaj macie fajne miejsce: [url]http://zielonyspichlerz.pl/[/url] - nie wiem czy znacie ale obecnie można tam sobie w dobrej cenie kupić ekologiczne jedzenie. Raz na miesiąc robię tam większe zamówienie.

32

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

W ogromnym skrócie dlatego, że mięso na ogół koszmarnie obciąża nasze wnętrzności, jego przeróbka w naszym organiźmie jest bardzo męczącym procesem i organy się szybciej zużywają. Tyle teorii. No i dlatego, że dziwnie zabijać niewinne istoty, skoro możemy jeść coś innego.

33

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Alinka29, masz rację właśnie w tym sklepie kupuję nasiona Chia czyli szałwii hiszpańskiej ( [url]http://zielonyspichlerz.pl/pl/searchquery/nasiona+chia/1/phot/5?url=nasiona,chia[/url] ). Powiem też, że wcale nie trzeba bać się tego, że dieta wegetariańska jest bardzo pracochłonna, bo dziś już można kupić wiele półproduktów i gotowych dań.

34

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Nie wyobrażam sobie zupełnie odstawić mięso, a co dopiero mleko czy jajka... Nie nadaję się na wegetariankę...

35

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Myślę ,że warto ją zastosować ,ponieważ wszystkie zwierzęta hodowlane są sztucznie pędzone chemią , żeby szybko rosły .
A później my to jemy i to się w nas odkłada i ma wpływ na nasze zdrowie .

36

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Widzę, że wiele osób przeszło na dietę wege ze względu na chemię zawartą w mięsie. Niestety muszę Was zmartwić. W warzywach jest tyle samo chemii- są pędzone chemicznie aby szybciej rosły, nie psuły się i nie były robaczywe. A ryby to już w ogóle. Zobaczcie sobie jakikolwiek film na youtubie o wielokrotnie przekroczonych normach substancji szkodliwych. Co z tego, że jedząc ryby dostarczacie sobie Omega jak przy tym trujecie się ołowiem i pestycydami (!!).

37

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Wszystko co zatruwa Ziemię, znajdzie się prędzej czy później w wodzie... zanieczyszczenia z powietrza i z gleby również. A rybki to stworzonka wodne oczywiście sad

38

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Na pewno jest zdrowsza ,tylko ja chociaż 2 razy w tygodniu muszę zjeść mięso próbowałam odstawić ,ale nie mogę .
Moja dieta też opiera się na owocach i warzywach są zdrowsze .

39

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

jejku... znalazłam firmę, która produkuje m.in. jedzonko dla wegetarian i wegam. mają w asortymencie tyyyyyle pyszności...
Nikt już nie powie, że bez mięsa dieta jest nudna czy mało urozmaicona smile

40

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

wegetarianizm jest prosty, tani, zdrowy (jeśli ma się olej w głowie) i przede wszystkim - to zwyczajnie lepszy wybór, z punktu widzenia etyki i moralności. a teraz można zjeść nawet nie wegetariańskie, ale wegańskie kebaby i inne pyszności. wyłączając z diety mięso odkrywa się tysiące innych możliwości i nowych smaków.

41

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

da się bez mięsa żyć smile

42

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Roślinny sposób odżywiania jest coraz bardziej popularny ze względu na zdrowotne właściwości. Nie od dziś słyszy się o spożywaniu 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a dieta wegetariańska i wegańska stanowczo w tym pomaga. W sieci istnieje mnóstwo przepisów na warzywne pyszności, a nawet na zamienniki mniej zdrowych potraw i nie musi być to koniecznie soja. Zdrowa dieta oparta na odżywczych składnikach oraz tak zwanych super foods w różnych potrawach takich jak spirulina dodawana do koktajli, pokrzywa,  pudding z nasion chia lub uzywanie siemienia lnianego jako zamiennik jajka z pewnością się opłaci! Pozdrawiam. smile

43

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Niestety ja nie wytrzymałam długo bez mięsa...:/

44

Odp: Dieta wegetariańska - dlaczego warto ją stosować?

Teraz to z powodu rosnących cen mięsa,  diety roślinne są po prostu tańsze:)