1

Temat: rozstępy

Cześć dziewczyny smile
Szukam naturalnego produktu do smarowania brzucha w trakcie ciąży, żeby uchronić go przed rozstępami. Nie chcę używać kremów dostepnych w sklepach, bo jestem alergikiem i każdy sklepowy kosmetyk źle na mnie działa. Myślałam o naturalnych olejkach. Podobno olejek arganowy pomaga uchronić skórę przed rozstępami. Taki 50 mililitrowy będzie odpowiedni?

Ostatnio edytowany przez Pandora (2015-08-06 13:00:35)

2

Odp: rozstępy

Można smarować też oliwą z oliwek, bo przecież najbardziej ujędrnia sam masaż, a to, co jest wsmarowywane to już drugorzędna sprawa...

3

Odp: rozstępy

Ja używałam różnych kremów, jakie akurat mieli w aptece (Gerber, Fissan, Elasti-Q, AA). Pod koniec bardzo mi spasował krem z Pharmaceris (najbardziej odpowiednia dla mnie konsystencja) i potem już tylko ten stosowałam (jak nie mieli w aptece to prosiłam o sprowadzenie). Nie wiem czy to za sprawą tych magicznych kremów, czy nie ale ani pół rozstępu nie miałam.

4

Odp: rozstępy

Smarowałam się w ciąży oliwką Bambino do tego delikatne ćwiczenia

5

Odp: rozstępy

Ja w sumie od samego początku używałam, palemrsa, miałam takie masło na noc, ale też krem i olejek, póki co nie widzę ani jednego wink na szczęście.
Za 2 miesiące sprawdzimy czy nic się nie pojawi..

6

Odp: rozstępy

a ja polecam palmers, na prawdę cudowny kosmetyk

7

Odp: rozstępy

Ważna jest regularność ja używałam babydrem for mum i świetnie się spisywał smile

8

Odp: rozstępy

Ja używałam najzwyklejszego oleju kokosowego na zmianę z bio oil. I efekt jest taki, że nie ma żadnego rozstępu! Trzeba tylko pamiętać o systematyczności! Smarujemy się codziennie, a nawet 2x dziennie. Nawet jak jesteście zmęczone to naprawdę warto poświęcić troszkę więcej czasu na wieczorną kąpiel i pielęgnacje.

9

Odp: rozstępy

[quote=Fasolala]Ja używałam najzwyklejszego oleju kokosowego na zmianę z bio oil. I efekt jest taki, że nie ma żadnego rozstępu! Trzeba tylko pamiętać o systematyczności! Smarujemy się codziennie, a nawet 2x dziennie. Nawet jak jesteście zmęczone to naprawdę warto poświęcić troszkę więcej czasu na wieczorną kąpiel i pielęgnacje.[/quote]

W 100% się zgadzam. Ja bio oilem smarowałam przy okazji blizny po trądziku i tez  pięknie działał.

10

Odp: rozstępy

Olejki są fajne,aczkolwiek chyba najważniejsza jest tutaj genetyka. Jedna osoba nie będzie się niczym smarowała przez całą ciążę i nie będzie miała rozstępów. Ktos inny będzie używał miliona kosmetyków i niestety rozstępy go dopadną.... Było tak włąśnie ze mną. Mam to po mamie sad W ciąży stosowałam kosmetyki na brzuszek, wcierałam je dwa razy dziennie i jednak rozstępów nie udało mi się uniknąć.

Jak już raz się pojawią to raczej nie znikną . Polecam zabiegi laserowe. Seria zabiegów sprawiła,ze rozstępy są u mnie praktycznie niewidoczne Nie da się ich całkowicie wyeliminować, ale jednak brzuch wygląda o wiele lepiej.

Ostatnio edytowany przez Taluska (2017-10-06 12:56:16)

11

Odp: rozstępy

Polecam olejek z rossmana, tani a dobry

12

Odp: rozstępy

Ja używam olejek babydrem for mum big_smile

13

Odp: rozstępy

ja na poczatku uzywalam zwykla oliwke
ale z czasem była niewystraczajaca, skora rozciagala się bardzo szybko
i swedziala niesamowicie :Dszukaj profesjonalnych naturalnych kremow na późniejsze miesiaca

14

Odp: rozstępy

Żel do masażu. Używajcie nawet na samym początku ciąży.
Teoretycznie nic złego nie powinno się wydarzyć - przy drugiej ciąży tego pilnowałam i choć miałam naprawdę duży brzuch, to żadnych pozostałości nie miałam.

15

Odp: rozstępy

A może jakoś suplementować się? Tylko oczywiście wszystko wcześniej trzeba uzgodnić z lekarzem prowadzącym ciażę! Ja miałam bardzo fajną lekarkę prowadzącą ciażę, tam gdzie wtedy mieszkałam, także myślę, że to kwestia przegadania tego z lekarzem.

16

Odp: rozstępy

Raz jeszcze - żel do masażu HB i wszystko powinno być OK.
Tutaj nie są potrzebne żadne cuda, tylko absolutne podstawy.
Naturalny kosmetyk, systematyczność i będzie dobrze.
Bo użycie kosmetyku raz na kiedy naprawdę efektu nie przyniesie.

17

Odp: rozstępy

żel możliwe, że jest dobry, ale ja wole zostać przy sprawdzonym olejku bio oil. z rozstępami ciężko się walczy, ale moim zdaniem potrzebna jest systematyczność, chęć i czas. mi po bio oil skóra na udach się ujędrniała, nawilżała, a rozstępy znacznie zmniejszyły, nie powstawały nowe. smarowałam jak wstawałam i kładłam się spać. olejek dobrze się rozprowadza, szybko wchłania.

18

Odp: rozstępy

żel możliwe, że jest dobry, ale ja wole zostać przy sprawdzonym olejku bio oil. z rozstępami ciężko się walczy, ale moim zdaniem potrzebna jest systematyczność, chęć i czas. mi po bio oil skóra na udach się ujędrniała, nawilżała, a rozstępy znacznie zmniejszyły, nie powstawały nowe. smarowałam jak wstawałam i kładłam się spać. olejek dobrze się rozprowadza, szybko wchłania.

19

Odp: rozstępy

Przez całą ciążę używajcie żelu do masażu - powinno być spoko.
Tutaj nie są potrzebne żadne cuda, tylko normalna, podstawowa pielęgnacja.
Używacie codziennie, systematycznie - cele zrealizujecie.
Bo na pewno nic od razu...

20

Odp: rozstępy

Jeśli chodzi o rozstepy to polecam wam preparaty oparte na olejkach smile

21

Odp: rozstępy

Zabiegi może trochę usuwają widoczność rozstępów, ale w kosmetyki to ja już nie wierzę, tyle ich stosowałam i żadnej poprawy nie było...

22

Odp: rozstępy

Ja skorzystałam z zabiegu na rozstępy plus masaże w domu i mam skórę lepszą niż nie jedna nastolatka.

23

Odp: rozstępy

Trzeba smarować skórę olejkami żeby ją wzmocnić, wtedy się nie pojawią.