1

Temat: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Zastanawiam się nad założeniem czegoś własnego bo ile można dorabiać ludzi. I myślę sobię czy mam szansę nad otrzymanie dotacji z UE na start?Nie wiem czy rodzaj działalności ma znaczenie? bo zamierzałam iść w kierunku w którym teraz pracuję (sklep ze sprzętem do wspinaczki i do prac na wysokościach) Gdzie powinnam udać się po informacje odnośnie jakiś dotacji? Czy listopad to dobry czas czy lepiej wstrzymać się do nowego roku?

2

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Są takie organizacje, inkubatory przedsiębiorczości, specjalne strefy ekonomiczne. Można popytać też o dotacje unijne, najlepiej w biurach które się zajmują doradztwem.

3

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Bez znaczenia też moim zdaniem jest czas, jeśli tylko dotacje są dostępne to warto po nie sięgnąć i rozwijać swoją firmę.
Nawet dopiero planując wzięcie dotacji warto zobaczyć jak wygląda - Umowa o dofinansowanie przedsiębiorcy ze środków UE, oraz inne przydatne wzory umów na stronie [url]http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/pobierz/umowy[/url]

4

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Nie wiem czy teraz jeszcze jest możliwe otrzymanie dotacji jednak popytaj w urzędzie. Jeżeli chodzi o biznes to uważam, że warto iść w produkcję bo jest ona bardzo opłacalna jednak wymaga dużego nakładu finansowego i ogromu pracy. Warto tez przy tego typu biznsie wprowadzić różne rozwiązania. Warto zaglądać np do nich [url]http://www.astor.com.pl/rozwiazania.html[/url] bo mają sporo fajych rozwiązań dla produkcji smile

5

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Najlepiej jest poszukać w sieci i poczytać nieco więcej o możliwościach dotacyjnych, bo tych wbrew pozorom jest sporo.

6

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

z urzedu pracy można dostać do 20tys zł na nową firmę. Trzeba napisać biznes plan I rozplanować wydatki. Środków jest sporo ale nie każdy dostanie ponoważ większośc takich firm upada po 1-2 latach.

7

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Moim zdaniem dotacje są fajne, ale jednak nie wszyscy nie otrzymują. Warto zerknąć jednak na pomoc na sam początek firmy od [url]http://assay.pl/wsparcie-startupow[/url] , która pomaga w rozwoju, reklamie całego biznesu.

8

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Myślę, że warto starać się o dotację jeżeli jesst możliwość jej dostania. Biznes to fajna sprawa jedak trzeba poświęcić mu sporo uwagi. Ogólnie trzeba też być na bieżąco z tym co dzieje się w różnych branżach. W tym pomoże Ci na pewno ten serwis. Jest tam wiele ciekawych artykułów, aktualności i wpisów dotyczących różnych branż smile

9

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Spytaj w jakieś agencji  rozwoju regionalnego. W stolicy każdego województwa działa taka.

10

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Warto później skupić się na tym co najistotniejsze i skorzystać z tego co najlepsze. Ja ostatnio przeglądałam bardzo ciekawe oprogramowania dla biznesu . Sądzę, że rozwój przedsiębiorstwa powinien iść w parze z duchem czasu dlatego też nieustannie poszukuję nowych, interesujących rozwiązań.

11

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Fajnie jest otrzymać taką dotację, polece wam jeszcze zaplanowanie przelewów. Wiele firm tak ułatwia sobie sprawę i ja się wcale z tego powodu nie dziwię smile

12

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Dotację trzeba rozliczyć, więc nie można jej wydać na lepszy samochód tylko na urządzenie firmy:)

13

Odp: Dotacje do biznesu, programy unijne itp.

Firmy z branży IT często z tego korzystają, na rozwój oprogramowania i innowacyjne projekty typu start up.