1

Temat: białe plamy na ubraniach

Pewnie każdy zna problem z białymi plamami na czarnych ubraniach i żółtymi na białych sad?? Moje pytanie jest takie. Jak radzicie sobie z tym problemem?

2

Odp: białe plamy na ubraniach

Czekam aż antyperspirant się wchłonie i dopiero wtedy zakładam ubranie. I nie używam żadnych kulek. A jak mi się bardzo spieszy traktuję pachy suszarką, nie żebym miała tam coś wymagającego suszenia oprócz antyperspirantu big_smile
Najlepiej jest zapobiegać plamom, po prostu.

3

Odp: białe plamy na ubraniach

A ja uzywam od października tej kulki [url]http://szybkoilatwo.blogspot.com/2012/10/alterra.html[/url] i musze powiedzieć, że ani białych plam ani żółtych nei obserwuję o dziwo smile

Szukalam bardzo długo taniego antyperspirantu bez aluminium i oto jest Balsam smile
Baaaaardzo polecam.

4

Odp: białe plamy na ubraniach

Kupiłam ostatnio antyperspirant w kulce Dove przeciwko białym śladom na czarnych ubraniach.Sprawdza się znakomicie.:)Polecam

5

Odp: białe plamy na ubraniach

Czasem środki chemiczne zostawiają takie ślady, wg mnie ubranie już jest wtedy nie do uratowania.

6

Odp: białe plamy na ubraniach

vanish albo pasta z amoniaku i sody, tylko uwaga - okropnie śmierdzi, trzeba to robić najlepiej przy otwartym oknie

7

Odp: białe plamy na ubraniach

Jak proszek zostawia białe ślady to lepiej go zamienić na płyn do prania, najlepiej do czarnych tkanin i po kłopocie. Ktoś mądrze napisał - trzeba zapobiegać.

8

Odp: białe plamy na ubraniach

Najlepiej w ogóle nie prać proszkiem, jego się zawsze daje z a dużo. Lepsze już kapsułki, czy kasztany.

9

Odp: białe plamy na ubraniach

Może pomogłoby rozpuszczanie proszku w wodzi zanim doda się go do ubrań? Albo mniej go dodawać, bo widocznie nie zdąża się rozpuścić w praniu.

10

Odp: białe plamy na ubraniach

Dodatkowe płukanie powinno rozwiązać taki problem.

11

Odp: białe plamy na ubraniach

Nie wszystkie ubrania łapią takie plamy, tylko z gribszego materiału.