1

Temat: Jak pozbyć się przebarwienia?

Mam na przedramieniu dosyć spore przebarwienie. Do tej pory jakoś nie myślałam o nim za dużo. Teraz jednak znajomi zaczeli zwracać uwagę na nie i często pytają co to jest, skąd to mam etc. Czasem niezręcznie mi odpowiadać na takie pytania i mimo że zdaje sobie sprawę, że nie ma się czym przejmować, to i tak się stresuje. Może znacie jakieś sposoby na to jak się pozbyć tego problemu? Może da się jakoś zniwelować jego widoczność?

2

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Z tego co wiem takie przebarwienia można usunąć przy pomocy lasera. Też mam podobny problem, z tym że ja mam przebarwienia na twarzy. Na razie ukrywam je makijażem. Sporo czytałam na temat usuwania przebarwień, podobno nawet jeden zabieg wystarczy by pozbyć się problemu definitywnie. To oczywiście zależy jakie to przebarwienie, jak duże, jaką masz karnację i tak dalej, ale po góra trzech zabiegach po znamieniu/przebarwieniu nie powinno być śladu. Z tego co wyczytałam , po dwóch, trzech tygodniach można zauważyć efekt. Myślę, że jeśli problem jest dla Ciebie uciążliwy (takie mam wrażenie) to dla komfortu psychicznego możesz się na coś takiego zdecydować. Wiem, że czasem drobny dla otoczenia defekt estetyczny potrafi odebrać radość z życia.

Ostatnio edytowany przez Galaxia (2017-06-28 16:39:45)

3

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Może to być zwykły defekt, a może to być choroba skórna. Powinien to obejrzeć dermatolog.

4

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Na przebarwienia pomagają też, w zależności od problemu, różne zabiegi estetyczne, np. naświetlanie lampą LED LPL czyli fototerapia, a czasami też zabiegi kolagenowe - np. mezoterapia kolagenem Nithya generalnie działa ujędrniające ale ma też właściwości usuwające plamy skórne. Warto wybrać się do jakiegoś gabinetu medycyny estetycznej i zdiagnozować problem z lekarzem, który dobierze odpowiednią terapię

5

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Dużo zależy właśnie od tego jakiej natury jest to przebarwienie.
Najlepiej Podejść sobie do kosmetologii estetycznej i porozmawiać, tylko tam gdzie dobry sprzęt mają.
Tam Ci powiedzą czy są w stanie to zredukować / usunąć czy też nie i odeślą do lekarza.

Ja się tak zraziłam do dermatologów że zaczynam teraz od innej strony - kosmetolog o skórze wie baardzo dużo - to trudne studia są smile

6

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Na przebarwienia wolałabym użyć jakiegoś mejkapu, bo trudno coś dostać bez recepty.

7

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Cześć,

Poprzez forum dyskusyjne niewiele da się powiedzieć niestety.

Wizyta u Kosmetologa / lekarza medycyny estetycznej pozwoli zdiagnozować z jakim rodzajem przebarwienia mamy do czynienia, jak głębokim itp.
Dopiero dysponując taką wiedzą można dobrać odpowiednie postępowanie.

Jeśli ktoś powie Ci co zrobić z przebarwieniem bez jego wcześniejszego zbadania to podziękuj za poradę i uciekaj wink

8

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Możesz spróbować naświetlania lampą LED LPL - to lampa do fototerapii, której jedną z opcji jest niwelowanie własnie przebarwień, plam na skórze i negatywnych skutków fotostarzenia się skóry.

9

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Tak, ale te lampy to nie taka ostateczność przecież. Makijaż jest dobry an wszystko big_smile

10

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Powinnaś skorzystać z porady dermatologa. On zastosuje odpowiednie leczenie. Moga  to być środki rozjaśniajace, preparaty kosmetyczne, laseroterapia, piling kosmetyczny, krioterapia czy mikrodermabrazja. Każdy pacjent to indywidualność.

11

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Musisz udać się do specjalisty. Takie przebarwienia usuwa się specjalnymi lampami i jest to bezbolesne

12

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

z własnych doświadczeń polecam metodę laserową. ja w taki sposób pozbyłam się przebarwień, zabiegi przeprowadziłam w klinice. moim zdaniem dla efektów naprawdę warto.

13

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Kremy też pomagają, na te jaśniejsze zmiany.

14

Odp: Jak pozbyć się przebarwienia?

Peelingami kwasowymi też można rozjaśnić plamki...