1

Temat: Uzbekistan i Kazachstan

Zastanawiam się nad letnim wyjazdem do Azji właśnie do Uzbekistanu i Kazachstanu. Uważam, że wyjazd może być ciekawy historycznie lecz ponieważ nie jest to popularny kierunek wyjazdu szukam podpowiedzi co warto zobaczyć, jak zaplanować taki wyjazd i co warto zobaczyć?

2

Odp: Uzbekistan i Kazachstan

Ja bym odwiedziła zwłaszcza te miejsca związane z przesiedlonymi Polakami, gdzie całe wsie do dziś są polskie i nasi rodacy kultywują tradycje, zwłaszcza na północy Kazachstanu.

3

Odp: Uzbekistan i Kazachstan

Mój brat z rodziną byli w Kazachstanie kilka lat temu.Wrócili oczarowani krajobrazem.Większa część Kazachstanu to sama natura,góry,jeziora ,stepy.Kraj jest bardzo duży,więc w ciągu tygodniowego pobytu nie udało im sie zobaczyć wszystkiego co zaplanowali sobie

4

Odp: Uzbekistan i Kazachstan

> Elka28 napisał/a:

> Mój brat z rodziną byli w Kazachstanie kilka lat temu.Wrócili oczarowani krajobrazem.Większa część Kazachstanu to sama natura,góry,jeziora ,stepy.Kraj jest bardzo duży,więc w ciągu tygodniowego pobytu nie udało im sie zobaczyć wszystkiego co zaplanowali sobie

Zdecydowanie tydzień to za mało. Widziałam ofertę wypraw na Uzbekistan i Kazachstan i tam było 15 dni łącznie z zobaczeniem najważniejszych chyba miejsc. Warto prześledzić ich program wycieczki bo może to jest właśnie to, co się chce zobaczyć. Odległości tam są duże, więc sporo się spędza w trasie między punktami. Chyba tylko objazdówka zapewni zobaczenie większości.

5

Odp: Uzbekistan i Kazachstan

> nowak63 napisał/a:

> > Elka28 napisał/a:

> Mój brat z rodziną byli w Kazachstanie kilka lat temu.Wrócili oczarowani krajobrazem.Większa część Kazachstanu to sama natura,góry,jeziora ,stepy.Kraj jest bardzo duży,więc w ciągu tygodniowego pobytu nie udało im sie zobaczyć wszystkiego co zaplanowali sobie

Zdecydowanie tydzień to za mało. Widziałam ofertę wypraw na Uzbekistan i Kazachstan i tam było 15 dni łącznie z zobaczeniem najważniejszych chyba miejsc. Warto prześledzić ich program wycieczki bo może to jest właśnie to, co się chce zobaczyć. Odległości tam są duże, więc sporo się spędza w trasie między punktami. Chyba tylko objazdówka zapewni zobaczenie większości.

Propozycja, którą znalazłaś zapowiada się bardzo ciekawie, gdzie można się z nią w pełni zapoznać?

6

Odp: Uzbekistan i Kazachstan

> Aza napisał/a:

> > nowak63 napisał/a:

> > Elka28 napisał/a:

> Mój brat z rodziną byli w Kazachstanie kilka lat temu.Wrócili oczarowani krajobrazem.Większa część Kazachstanu to sama natura,góry,jeziora ,stepy.Kraj jest bardzo duży,więc w ciągu tygodniowego pobytu nie udało im sie zobaczyć wszystkiego co zaplanowali sobie

Zdecydowanie tydzień to za mało. Widziałam ofertę wypraw na Uzbekistan i Kazachstan i tam było 15 dni łącznie z zobaczeniem najważniejszych chyba miejsc. Warto prześledzić ich program wycieczki bo może to jest właśnie to, co się chce zobaczyć. Odległości tam są duże, więc sporo się spędza w trasie między punktami. Chyba tylko objazdówka zapewni zobaczenie większości.

Propozycja, którą znalazłaś zapowiada się bardzo ciekawie, gdzie można się z nią w pełni zapoznać?

Hmm, to było takie małe biuro z Warszawy - Wytwórnia Wypraw. Mają dość nietypowe kierunki w całkiem fajne miejsca i po całkiem fajnej cenie. Znam ich jeszcze z czasów studenckich.

7

Odp: Uzbekistan i Kazachstan

Dla mnie takie miejsca kojarzą się z brakiem cywilizacji, nie wiem czy umiałabym tam wytrzymać więcej niż -3 dni szczerze mówiąc...

8

Odp: Uzbekistan i Kazachstan

A nasi przodkowie na zesłaniu spędzali tam nawet całe życie,  do dziś żyją tam ich potomkowie, którym państwo polskie nie chce pomóc w powrocie do ojczyzny. ...