1

Temat: leczenie prywatne w Warszawie

Jak w tytule- polecacie prywatne leczenie w Warszawie? Czy lepiej zaoszczędzić pieniądze i leczyć się na nfz? Jakieś konkretne placówki jesteście w stanie ocenić? Będę wdzięczna za udział w dyskusji smile

2

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

Myślę, że to zależy od tego co ci dolega. Ja na przykład chodze regularnie do laryngologa na fundusz i lekarz jest ok, leczenie przynosi efekty i mi to wystarcza. Ale jeśli nie widziałabym rezultatow czy potrzebowałabym zabiegu- to wtedy chyba zaczelabym się zastanawiać nad prywatną placówką.

3

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

no racja, ja najpierw leczyłam się u ginekologa na nfz, ale lekarz miał tak mało fachowe i mało nowoczesne podejście, że zaczęłam szukać prywatnie. I nie żałuje, już kolejny miesiąc leczę się w szpitalu i to mi odpowiada.

4

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

w przypadku opieki na fundusz istotne są tez terminy- czasem jest z tym ciężko… wiec jak komus zależy na szybkim wyleczeniu, które nie może poczekać to wtedy dobrze jest skorzystać z prywatnego szpitala.

5

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

moim zdaniem na zdrowiu nie ma co oszczedzac- czasem sa przypadki, kiedy lepiej wydac pieniądze na prywatna opieke, ale mieć pewność, ze leczenie przebiegnie dobrze i w odpowiednich warunkach bez czekania w kolejce miesiącami czy latami.

6

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

Jeśli chodzi o poważne choroby albo zdrowie dzieci to zdecydowanie prywatne kliniki są bardziej doceniane i lepiej wyposażone. Chociażby dla diagnostyki autyzmu czy zespołu Aspergera nie ma lepszego miejsca niż Psychomedic, zerknijcie na https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera/ jak to u nich wygląda. Jeśli nie znajda rozwiązania problemu, pokierują dalej.

7

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

W przypadku zabiegów okulistycznych typu usuwania zaćmy, to ja proponuję leczenie w klinice prywatnej w Czechach, w ramach NFZ. Jak ma się czekac latami w kolejce na zabieg, to wyjazd za granicę jest dużo lepszy. Opieka mówi po polsku no i przede wszystkim czekasz znacznie krócej niż pare lat. A do tego pomagają starać się o zwrot kosztów z NFZ! 499 zł za operację zaćmy w Czechach to zaledwie ułamek tego co trzeba wydać w Polsce więc bardzo się opłaca. Wpiszcie w wyszukiwarkę nazwę tej kliniki - PROVISUS.

8

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

Ja jestem bardzo zadowolona z Centrum Medycznego , mają całą gamę specjalistów, więc sporo spraw możesz załatwić w jednym miejscu wink Ja nawet internistę zmieniłam , bo dużo łatwiej się dostać wink

9

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

Świetnym miejscem na prywatne leczenie jest krajowy program zdrowotny, w którym możesz umówić się do lekarza w dowolnym terminie .

10

Odp: leczenie prywatne w Warszawie

To już wiemy, gdzie się podziali lekarze ze szpitali i przychodni na NFZ... Robią kasę w prywatnych gabinetach.
Skoro tak to studia medyczne też powinny być odpłatne, bo po co finansować edukację tych ludzi z naszych podatków, skoro później nastawiają się głównie na zysk z prywatnej praktyki? Niech biorą kredyty na studia, a później spłacają z zarobków, a kto skończy studia bez opłat, ten powinien mieć obowiązek pracować tylko w ramach kontaktu z NFZ.