1

Temat: Anoreksja

Znacie ten problem? Macie kogoś kto przeszedł albo przechodzi anoreksję? |jak z tym walczyć? Terapią czy samemu da się wyjść z tego?

2

Odp: Anoreksja

Myślę, że to zależy od tego na jakim etapie jest choroba. Jeśli już ma się wystające kości to lekarz psychiatra powinien się włączyć albo chociaż psycholog...

3

Odp: Anoreksja

no racja, ja najpierw leczyłam się na nfz, ale lekarz miał tak mało fachowe i mało nowoczesne podejście, że zaczęłam szukać prywatnie.

4

Odp: Anoreksja

w przypadku opieki na fundusz istotne są tez terminy- czasem jest z tym ciężko… wiec jak komus zależy na szybkim wyleczeniu, które nie może poczekać to wtedy dobrze jest skorzystać z prywatnej terapii... czas w anoreksji bardzo się liczy, nie można czekać na odległy termin...

5

Odp: Anoreksja

Duża jest tu rola bliskich, muszą wspierać anorektyczkę, a nie krytykować jak to często ma miejsce...

6

Odp: Anoreksja

Okropna choroba, mam koleżankę, która w wieku 13 laty to miała, skóra i kości, żółta twarz - no ale jakoś z tego wyszła

7

Odp: Anoreksja

Po tym można być nawet bezpłodnym! Miesiączka się przecież zatrzymuje...

8

Odp: Anoreksja

Zatrzymuje się czasowo, po leczeniu raczej wraca:) No ale szkody w ciele są na pewno...
A najlepiej przeciwdziałać temu odchyleniu w stronę figury  w rozmiarze 0...

9

Odp: Anoreksja

Na szczęście już świat modelingu odchodzi od wizerunku kobiet-wieszaków, one mają też trochę ciała

10

Odp: Anoreksja

Ale nadal nastolatki chcą być wiotkie, czemu nie sprzyja ją fast-foody, to od nich grubieja, a potem nie jedz niczego bo myslą że tak trzeba. Powinna być edukacja żywieniowa w szkole!

11

Odp: Anoreksja

Dopóki będą oglądać zdjęcia z photoshopa to zawsze będą dążyć do ideału za cenę zdrowia...

12

Odp: Anoreksja

A moja siostrzenica ma 14 lat i jest zadowolona że wygląda jak kobieta a nie jak deska smile

13

Odp: Anoreksja

Miejmy nadzieję, że jej się to nie zmieni... Niestety jak zacznie się interesować chłopcami to może chcieć schudnąć...

14

Odp: Anoreksja

Oby nie... Większość nastolatek wie, jak są poprawiane zdjęcia w necie, oglądają fotki gwiazd bez makijażu przecież:)

15

Odp: Anoreksja

Niestety anoreksja to też objaw problemów w domu, tego że młody człowiek nie godzi się z jakimiś zasadami panującymi w rodzinie...