1

Temat: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Witam! Pracuje w pewnej firmie ponad 3 lata (umowa na czas nieokreślony) Zastrzeżone mam 3 miesiące wypowiedzenia. Chcę zrezygnować z pracy szybciej najlepiej w okresie tygodnia. Słyszałam że można jakoś to zrobić, tak żeby było to zgodne z prawem. Nie chcę pracy opuszczać, poprostu wręczyć wypowiedzenie i jak najszybciej przestać pracować.Koleżanka mi podpowiedziała że można napisać taka "prośbę" o wypowiedzenie umowy w czasie np tygodnia - z tym że on może tego nie podpisac, nie zgodzić się Mój pracodawca zwalniał wiele razy z dnia na dzień beż orzekania o winie (niby za porozumieniem) wiec jak widać można Tylko czy da się to zrobić z mojej strony? Z góry dziękuję za odpowiedź

2

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Najlepiej dogadać się z pracodawcą, bo Ciebie obowiązuje okres wypowiedzenia. Możliwe, że pracodawca też pójdzie Ci na rękę i8 nie będzie wymagał okresu wypowiedzenia, musisz tylko z nim porozmawiać..

3

Tylko rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Wtedy możecie ustalić inny okres wypowiedzenia.

4

Możesz rozwiazać umowę za porozumieniem stron. Jest tutaj jeden warunek. pracodawca musi się na to zgodzić . Zerknij sobie na stronę:
[url]http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-rozwiazac-umowe-o-prace/[/url]

Znajduje się na niej dobry artykuł o tym jak rozwiązać umowę o pracę. Ja byłam w podobnej sytuacji miesiąc temu. Na szczęście udało mi sie znaleźć osobę na zastępstwo, która mogła przejąć moje obowiązki oraz dzięki temu moja szefowa się zgodziła. U Ciebie może byc podobnie.

5

Pierwsze słyszę żeby szukać osoby na swoje miejsce jak się odchodzi z pracy. Jest przecież okres wypowiedzenia w umowie i to pracodawca sobie szuka nowego pracownika:)

6

> katasia napisał/a:

> Pierwsze słyszę żeby szukać osoby na swoje miejsce jak się odchodzi z pracy. Jest przecież okres wypowiedzenia w umowie i to pracodawca sobie szuka nowego pracownika:)

Coś takie występuje przy umowie zlecenie, ale tylko gdy nie wypowiadasz umowy, a bierzesz niezapowiedziane wolne.

7

Najszybciej można dogadać się z pracodawcą. Moim zdaniem ten okres wypowiedzenia 3 miesiące to straszna kula u nogi dla osób o długim stażu.