1

Temat: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Witam! Pracuje w pewnej firmie ponad 3 lata (umowa na czas nieokreślony) Zastrzeżone mam 3 miesiące wypowiedzenia. Chcę zrezygnować z pracy szybciej najlepiej w okresie tygodnia. Słyszałam że można jakoś to zrobić, tak żeby było to zgodne z prawem. Nie chcę pracy opuszczać, poprostu wręczyć wypowiedzenie i jak najszybciej przestać pracować.Koleżanka mi podpowiedziała że można napisać taka "prośbę" o wypowiedzenie umowy w czasie np tygodnia - z tym że on może tego nie podpisac, nie zgodzić się Mój pracodawca zwalniał wiele razy z dnia na dzień beż orzekania o winie (niby za porozumieniem) wiec jak widać można Tylko czy da się to zrobić z mojej strony? Z góry dziękuję za odpowiedź

2

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Najlepiej dogadać się z pracodawcą, bo Ciebie obowiązuje okres wypowiedzenia. Możliwe, że pracodawca też pójdzie Ci na rękę i8 nie będzie wymagał okresu wypowiedzenia, musisz tylko z nim porozmawiać..

3

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Tylko rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Wtedy możecie ustalić inny okres wypowiedzenia.

4

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Możesz rozwiazać umowę za porozumieniem stron. Jest tutaj jeden warunek. pracodawca musi się na to zgodzić . Zerknij sobie na stronę:
[url]http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-rozwiazac-umowe-o-prace/[/url]

Znajduje się na niej dobry artykuł o tym jak rozwiązać umowę o pracę. Ja byłam w podobnej sytuacji miesiąc temu. Na szczęście udało mi sie znaleźć osobę na zastępstwo, która mogła przejąć moje obowiązki oraz dzięki temu moja szefowa się zgodziła. U Ciebie może byc podobnie.

5

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Pierwsze słyszę żeby szukać osoby na swoje miejsce jak się odchodzi z pracy. Jest przecież okres wypowiedzenia w umowie i to pracodawca sobie szuka nowego pracownika:)

6

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

> katasia napisał/a:

> Pierwsze słyszę żeby szukać osoby na swoje miejsce jak się odchodzi z pracy. Jest przecież okres wypowiedzenia w umowie i to pracodawca sobie szuka nowego pracownika:)


Coś takie występuje przy umowie zlecenie, ale tylko gdy nie wypowiadasz umowy, a bierzesz niezapowiedziane wolne.

7

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Najszybciej można dogadać się z pracodawcą. Moim zdaniem ten okres wypowiedzenia 3 miesiące to straszna kula u nogi dla osób o długim stażu.

8

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

To bywa bardzo problematyczne, kiedy ktoś chce zmienić pracę. Nowy pracodawca raczej nie chce czekać na pracownika aż trzy miesiące. Mój pracodawca nie chce się zgadzać na zmianę okresu wypowiedzenia. Pozostaje jedynie porzucić pracę i zostać zwolnionym dyscyplinarnie, jeśli ktoś nie chce, żeby mu uciekła okazja na lepsze zatrudnienie.
Niektórzy, z miesięcznym okresem wypowiedzenia, próbowali przez jakiś czas ciągnąć dwie prace. Zmieniali sobie wtedy etat na 3/4 lub 1/2 i męczyli się w dwóch miejscach pracy naraz. Sama pracowałam w ten sposób przez dwa tygodnie i jest naprawdę ciężko być na pierwszej zmianie w jednym miejscu, a potem z językiem na wierzchu lecieć do drugiej, po niej spać i od rana to samo. Z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia byłoby to niemożliwe. Dlatego nie będę przedłużać umowy z obecnym pracodawcą, bo przy kolejnej musiałabym dostać umowę na czas nieokreślony. Będę musiała szukać nowej pracy hmm

9

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Inna sprawa to pogodzić te zmiany, nie zawsze to się udaje, no chyba że pracodawcy zależy i dostosuje się do pracownika...

10

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

W tej chwili to chyba tylko w branży gastronomicznej w turystycznych kurortach jest bój o pracownika, podobno można tam w wakacje zarobić nawet 7 tys/mies.

11

Odp: Jak najszybciej rozwiązać umowę o pracę

Zwykle obowiązuje jakiś okres wypowiedzenia, bo firma musi znaleźć kogoś nowego i nie zawsze to się dzieje z dnia na dzień.