1

Temat: Niepłodność - kiedy możemy mówić o problemie?

Kiedy możemy mówić o problemie niepłodności? Po jakim czasie bezskutecznych starań należy zgłosić się do specjalisty?

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2016-09-01 09:07:15)

2

Odp: Niepłodność - kiedy możemy mówić o problemie?

Wiele osób wpada w panikę kiedy po miesiącu nie udaje się kobiecie zajść w ciążę. Nie jest to jednak powód do paniki. Kobiecy organizm to nie maszyna a zapłodnienie nie jest wcale takie proste. u kobiet przed 30 rokiem życia diagnozuje sie po 1 roku bezskutecznych starań. W wiekku 30-39 lat po 6 miesiącach.
W większości przypadków można to skutecznie wyleczyć.

3

Odp: Niepłodność - kiedy możemy mówić o problemie?

Nie tylko kobieta może być bezpłodna, czasem problem ma facet...

4

Odp: Niepłodność - kiedy możemy mówić o problemie?

Dojrzały związek, który chce mieć dziecko powinien być oparty na porozumieniu. I jeśli jedna strona ma problem to druga powinna ja wspierać i na odwrót. Badanie komórki rozrodczych ani nie jest bolące tylko i wyłącznie trzeba przełamać się psychicznie. Ja z mężem jak staraliśmy się o dziecko to badaliśmy się pod różnymi kątami. Nasienie również było badane. Wspomagaliśmy się również różnymi technikami, wyznaczanie dni płodnych towarzyszyło nam przez 7 miesięcy, ale było warto!

5

Odp: Niepłodność - kiedy możemy mówić o problemie?

Myślę, że 2 lata to jest taki czas, że jak nie ma ciąży, to jest oznaką problemu, i to niezależnie od wieku kobiety..

6

Odp: Niepłodność - kiedy możemy mówić o problemie?

Zawsze niepłodność jest problemem dla kobiety która chce mieć dziecko. Dla tej, co nie chce, nie jest zadnym problemem:)