101

Odp: wzdęcia

Jeśli to są wzdęcia stałe lub częste, bez względu na dietę to jak najbardziej warto się wybrać do lekarza, ale w większości to chyba kwestia diety jednak. Ja na przykład widzę u siebie, że jeśli jem coś smażonego tłustego, to wzdęcie mam jak w banku, to samo po białym pieczywie, więc najczęściej go po prostu unikam.

102

Odp: wzdęcia

Zauważyłam, że kiedy zaczynam jeść byle jak, nieregularnie (długo nie jeść, a potem nadrabiać jedząc za dużo), od razu pojawiają się tego typu problemy, a mijają, kiedy zaczynam jeść mniejsze posiłki, za to częściej i mniej więcej o stałych porach, nie objadam się pieczywem i jem dużo warzyw.

103

Odp: wzdęcia

Możesz po prostu zestawić lekkostrawną dietę, najlpiej bez dużej ilości nabiału i białej mąki, z doraźnymi środkami pomagającymi przy takim dyskomforcie...ja borykałam sie ze wzdęciami bez względu na to, co jadlam.

104

Odp: wzdęcia

U mnie najgorsze są gazowane napoje i białe pieczywo, albo ciężki staropolski obiadek u babci. Na co dzień tak nie jadam i potem organizm wariuje.

105

Odp: wzdęcia

O tak, masz rację. Kiedy zaskakujemy nasz organizm takimi zmianami, od razu się buntuje w ten sposób. Zrezygnowałam ze słodkich napojów gazowanych, do których wcześniej mnie nie ciągnęło, ale w pracy dają je nam do picia zamiast wody, więc zaczęłam je pić i ja. Po roku i 13 dodatkowych kilogramach odstawiłam pracownicze napoje i pracownicze ciasteczka, zaczęłam przynosić ze sobą zdrowe jedzenie. Organizm je zaakceptował.
Pewnego dnia zapomniałam swoich herbatek, nie zdążyłam przygotować posiłku i napoiłam się tymi kolorowymi napojami, przegryzając kilka ciastek. Efekt był błyskawiczny. Jeszcze zanim skończyła się przerwa już byłam wzdęta jak balon.

106

Odp: wzdęcia

Masz rację, normalną herbatę też można zrobić sobie w pracy, ja bym tego świństwa nie piła nawet pod przymusem... A tak w ogóle to nie mogą Wam wody mineralnej też kupić? Taniej i zdrowiej by wyszło...

107

Odp: wzdęcia

Jest woda z dystrybutora, ale ona jakaś dziwna jest. Zdrowie pracowników to akurat coś, co jest na samym końcu listy priorytetów szefostwa. Podczas gdy u konkurencji dostają karty Multisport, my dostajemy kolejne  wielkie pudła ciastek do pokoju socjalnego. Ciasteczko do kawki jest ok, ale jak tak stoją trzy wielkie pudła, to często skusi, żeby zjeść więcej niż się powinno.

Wyczytałam ostatnio, że wzdęcia mogą być spowodowane nietolerancją fruktozy. Nawet nie wiedziałam, że można jej nie tolerować, ale właściwie to dziś na wszystko są nietolerancje i alergie...

108

Odp: wzdęcia

> magaTA napisał/a:

> Ehhh męczą i męcza, a jak sobie z nimi radzić??

Zmienić dietę

109

Odp: wzdęcia

Albo nie jeść za dużo naraz. Kiedy się przejem, to też potem jest problem, a czasami zjadam 3 posiłki na jeden, bo śniadanie przesypiam, jest pora obiadowa, a podczas kolacji mnie nie będzie hmm

110

Odp: wzdęcia

Wiadomo, żołądek najlepiej trawi jak jest wypełniony w 2/3

111

Odp: wzdęcia

Warto też przyjmować suplementy probiotyczne,żeby zwiększyć ilość dobrych bakterii w jelitach.

112

Odp: wzdęcia

Właśnie wyjadam takie kapsułki, bo zostały mi po antybiotykoterapii big_smile

Jeśli żołądek najlepiej trawi wypełniony w 2/3, to ja muszę zmniejszyć porcje. Zamęczam go sad

113

Odp: wzdęcia

Ja polecam kiszoną kapustę:) jedzona codziennie, nawet po 100 g działa cuda, bo jelita pracują o wiele lepiej!

114

Odp: wzdęcia

Byle bez chemii, bo ta chemiczna smakuje okropnie, brr... Nacięłam się już na taką. Ani nie była dobrze ukiszona, ani smaczna, a jak przeczytałam skład to się przestraszyłam. Przecież kiszenie chyba samo w sobie konserwuje warzywa, więc po co dodawać do tego konserwanty...

115

Odp: wzdęcia

można kupić u rolnika, gdzie chemii nie dodają, ale najczęściej dodają ocet, żeby szybciej miała kwaśny smak a ja niestety  zaraz to wyczuję... Kupuję ją tylko w 2 sprawdzonych miejscach!

116

Odp: wzdęcia

Sama dość długo zmagałam się z takim problemem i ostatecznie na końcu okazało się że najbardziej pomogła mi Intesta i kuracja tym wyrobem. Jeśli zmagacie się z tą dolegliwością to zdecydowanie idźcie za tym co ja. Nie ma co się niepotrzebnie męczyć

117

Odp: wzdęcia

Ja sama kiszę ogórki, muszę spróbować też kapustę. Ogólnie to chodzi o probiotyki w kiszonkach, pomagają na trawienie, ale wzdęcia i tak się zdarzają. A jesli chodzi o ulgasim, to nie ma co się obawiać, to bezpieczny srodek, symetykon, nie wchłania się, jest wydalany w niezmienionej formie z organizmu. Także jak ktoś ma doraźne wzdęcia to szybko można sobie pomóc. Ale przy takich powtarzających się warto jednak zastanowić się nad zmianą diety.

118

Odp: wzdęcia

Przede wszystkim przejdź się do lekarza, wzdęcia mogą być objawem poważnej choroby. Ewentualnie przyjrzyj się po jakich pokarmach najczęściej występują i unikaj tych produktów.

119

Odp: wzdęcia

Fakt, przy nawracających często wzdęciach warto udać sie do lekarza.

120

Odp: wzdęcia

Też jestem zdania, że tego typu problemy powinno się konsultować ze specjalistą. W internecie można poszukać informacji ale bez pomocy lekarza w ostateczności się nie obejdzie.

121

Odp: wzdęcia

Ja wiem co u mnie powoduje wzdęcia no ale nie zawsze omijam te potrawy bo zwyczajnie je lubię, także warzywa wzdymające i ciężko strawne posiłki zawsze gwarantują u mnie wzdęcia i uczycie pełności ale wtedy biorę tabletkę i na szczęście szybko objawy mijają.

122

Odp: wzdęcia

Najlepiej unikać takich potraw, których nie możemy normalnie strawić... Branie tabletek to  rozleniwianie układu pokarmowego - w końcu po każdym posiłku trzeba je będzie brać...

123

Odp: wzdęcia

U mnie ten problem przestał się pojawiać jak zaczęłam jeść lekkostrawne dania i nie najadać się do pełna...