1

Temat: Dziecko moczy się w nocy

Czy to jest norma u 4-5 latka czy jednak warto się wybrać do lekarza? Jeśli tak to do jakiego lekarza? Gdzie szukać pomocy?

2

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Jeśli nie ma jakichś stresów to raczej nie powinno.. Ale do 6 lat to zrozumiałe, powinno z tego wyrosnąć jak pójdzie do szkoły...

3

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Ja bym tego nie bagetelizowała jeśli wcześniej takie problemy nie wystąpiły, syn miał taki okres że się moczył, okazało się ze u nas to była infekcja, brał leki i przeszło.

4

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Czasem szczera rozmowa z dzieckiem może wiele rodzicom wyjaśnić...

5

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Dzięki za odpowiedzi. Zajrzałam na stronę i chyba dla pewności umówię się do pediatry i zobaczę co powie.

6

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Każde dziecko jest inne, ale właśnie dlatego rodzic jak czuje się zaniepokojony powinien od razu skonsultować swoje obawy z lekarzem. Moczenie nocne to jednak problem który może być wynikiem wielu chorób.

7

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Moim zdaniem warto zasięgnąć porady lekarza, jeśli któraś z Was ma taki problem u dzieci.

8

Odp: Dziecko moczy się w nocy

No dobrze, ale jakie właściwie mogą być przyczyny moczenia? Poza stresem oczywiście, bo to wiem.

9

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Potencjalne przyczyny mogą być przeróżne - od stresu, poprzez głębokie przeżywanie jakichś emocji, nawet tych pozytywnych, po przyczyny neurologiczne, nefrologiczne, czy inne zdrowotne. Najlepiej zrobić komplet badań i je wykluczyć.

10

Odp: Dziecko moczy się w nocy

A jakieś specjalne badania trzeba wykonać przed pierwszą wizytą czy lekarz już sam decyduje?

11

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Jestem na bieżąco, więc tak... Do pediatry nie miałam nic, dopiero dostałam skierowanie na krew, mocz i pasożyty. Jak te nic nie wykazały to usg pęcherza i nefrolog. I do nefrologa musiałam mieć dzienniczek, więc aplikacja bardzo mi w tym pomogła, bo telefon miałam zawsze przy sobie, zeszyt już niekoniecznie wink Prowadziłam zarówno dziennik mikcji, jak i kalendarz moczenia nocnego.

12

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Takie moczenie ma zwykle podłoże lękowe...

13

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Ale czego się obawiasz? To nie boli, nie jest w żaden sposób nieprzyjemne, po prostu budzi dziecko w odpowiednim momencie.

14

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Poza tym dziecko szybko się przyzwyczaja do alarmy i traktuje go jako coś normalnego.

15

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Z tego co czytałam, w przypadku moczenia nocnego, które trwa długo w czasie, jest to znacznie bardziej skomplikowane i dawanie dziecku kropli na sen w żaden sposób nie rozwiąże problemu. Trzeba konkretnych badań i stałej pracy z dzieckiem, aby mu pomóc.

16

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Na pewno nic nie da dawanie kropli na sen. Jak dziecko ma problem z moczeniem prze płytkim śnie to pogłębianie snu pogorszy tylko sprawę. Moczenie jest wtedy kiedy dziecko nie czuje że pęcherz jest pełny, ale też może mieć na to wpływ stres albo choroby. Tak jak jest na stronie  napisane.

17

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Co to za stronka? Siostry synek zaczął się moczyć parę miesięcy temu i nic nie pomaga sad

18

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Chcecie leczyć dziecko stronami z internetu?!? Do lekarza z nim wreszcie idźcie albo do psychologa, bo widocznie ma jakieś leki albo zaburzenia big_smile

19

Odp: Dziecko moczy się w nocy

chyba nikt samą stroną się nie leczy, to oczywiste, że trzeba iść do lekarza, zrobić podstawowe badania, ale nic złego nie ma w szukaniu wiedzy tym bardziej jak się ma zmartwienie

20

Odp: Dziecko moczy się w nocy

> kruella napisał/a:
> Chcecie leczyć dziecko stronami z internetu?!? Do lekarza z nim wreszcie idźcie albo do psychologa, bo widocznie ma jakieś leki albo zaburzenia big_smile

Nie rozumiem dlaczego Ciebie to bawi? Problem moczenia nocnego to poważny problem zarówno dla dziecka które nie rozumie co się dzieje jak i dla rodziców. Samo moczenie może być wynikiem wielu chorób i nie zawsze to lęki czy zaburzenia. Strona po prostu podpowiada rodzicom czym jest moczenie nocne i jak sobie z tym poradzić, jak się przygotować do wizyty u lekarza.

21

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Psychologiczne podłoze moczenia nocnego to ułamek wszystkich mozliwych przyczyn.  Wiem od naszej pediatry.

22

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Moczenie nocne bardzo często ma podłoże psychologiczne. Sama jestem dzieckiem które moczyło się w nocy i przeszłam całą tą drogę.

23

Odp: Dziecko moczy się w nocy

Jesteś dzieckiem?! A ja myślałam, że całkiem dorosłą osobą:D

24

Odp: Dziecko moczy się w nocy

> Cleopatra napisał/a:

> Moczenie nocne bardzo często ma podłoże psychologiczne. Sama jestem dzieckiem które moczyło się w nocy i przeszłam całą tą drogę.

No nie do końca, częściej są to przyczyny fizjologiczne. Niewielka pojemność pęcherza moczowego, niski poziom wazopresyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za regulowanie gospodarki wodnej organizmu, trudności w wybudzaniu się, a dopiero na końcu stres. Niektóre czynniki mogą być nawet uwarunkowane genetycznie. Albo może być i połączenie kilku tych czynników, tak naprawdę każdy przypadek jest inny.

25

Odp: Dziecko moczy się w nocy

> andra napisał/a:

> Jesteś dzieckiem?! A ja myślałam, że całkiem dorosłą osobą:D

Wzruszam się smile