1

Temat: Coraz częstsze bóle nóg

Część. Od lat mam pracę siedzącą, a coraz częściej odczuwam krótkotrwałe bóle w nogach. One szybko ustępują, ale są mocno intensywne. Czasami czuję również mrowienie. Co to oznacza? Czy powinnam coś z tym robić?

2

Odp: Coraz częstsze bóle nóg

To oznacza że powinnaś częściej wstawać od biura, a siedząc wykonywać ruchy nogami, żeby krążenie nie słabło... Każda praca ma swoje mankamenty, a ta siedząca właśnie źle wpływa na nogi i kręgosłup... Zawsze możesz też zmienić pracę na bardziej aktywną.

3

Zmiana pracy nie wchodzi w grę ;-)
Znasz temat z autopsji? Jeśli tak, to czy możesz mi opisać, jak to dokładnie u ciebie wygląda?

4

Też mam pracę siedzącą, ale dbam o ruch po pracy, a w trakcie też staram się wstawać od biurka jak najczęściej, poruszać nogami, napinając mięśnie, tak żeby to krążenie pobudzać. Po pracy też warto zrobić sobie masaż nóg (od dołu do góry, w stronę serca,zaczynając od lewej nogi), naprzemienny zimny i ciepły prysznic, poleżeć chociaż kwadrans z uniesionymi nogami - wszystko to zapobiega zakrzepom.

5

Dzięki - to już naprawdę konkrety. Uważasz, że z tym, co się dzieje aktualnie, powinnam iść do lekarza? Czy po prostu - skorzystać z tych porad, które napisałaś? Nie chcę się dowiedzieć, że przyszłam z czymś zbyt późno ;/

6

na razie nie masz z czym iść. Co najwyżej poradzi to samo,ewentualnie dodatkowo każe wcierać w nogi jakiś balsam czy maść, którą i tak bez wizyty doradzą w aptece. Dopiero jakby pojawił się obrzęk czy opuchlizna to jest to powód by iść do lekarza moim zdaniem. Ale lepiej zapobiegać niż leczyć.

7

Zacznij suplementować S8. Powinno poprawić krążenie, dolegliwości też nie powinny się pojawiać.
Mój facet jest kierowcą, ja siedzę za biurkiem - oboje zauważyliśmy zmianę, ale też dosyć szybko zareagowaliśmy.
Aktualnie wszystko jest w porządku. Poza tym u mnie w rodzinie zakrzepica to niestety norma ;/

8

Ale miałaś jakieś widoczne objawy? Poważnie suplementacja może przynieść jakąś zmianę?
Jak często to pijesz? Bo to jest coś w rodzaju napoju tak? Przynajmniej coś takiego wyskakuje mi w wyszukiwarce.

9

Tak, pojawiały się coraz częstsze bóle nóg - było to coraz bardziej uciążliwe, bo nagle odechciewało mi się wszystkiego. Nie były one długotrwałe, ale mocno odczuwalne. Jak na razie tego nie ma. Zaczęłam trochę bardziej dbać o ruch, chociaż kilkanaście minut dziennie. S8 piję często i jak na razie jest OK, a czy tak na stałe, to dopiero zobaczymy.

Ostatnio edytowany przez remes (2019-07-18 18:35:36)

10

Ale co oznacza często? Raz na dzień, kilka razy na dzień, kilka razy w tygodniu czy jeszcze inaczej.
Możesz rozszerzyć wypowiedź? Też bym chętnie spróbowała, ale muszę mieć pewność, kiedy ma się spodziewać zmian i co muszę zrobić, żeby one się pojawiły. Tak z twojego doświadczenia - czego mogę się spodziewać?
I po jakim czasie?