1

Temat: Co zamiast kwiatów

Ostatnio popularne staje się, że młodzi zamiast kwiatów chcą wino, kupony lotto itp. Co o tym sądzicie? Jesteście za tradycyjną formą czyli kwiaty czy coś innego?

2

Odp: Co zamiast kwiatów

Fajny pomysł, bo kwiaty po tygodniu nadają się tylko do kosza, a tak to chociaż jakiś pożytek z tych prezentów będzie:)

3

Odp: Co zamiast kwiatów

Ja byłam na ślubie gdzie zamiast kwiatów dawaliśmy maskotki i inne zabawki, które młodzi przekazali na dom dziecka w ich mieście

4

Odp: Co zamiast kwiatów

Wczoraj widziałam w tv akcję zbierania przyborów szkolnych - jakaś para młoda zażyczyła sobie żeby goście przynosili kredki, piórniki, zeszyty itp a potem zostało to przekazane do organizacji charytatywnej rozdającej wyprawki. Moim zdaniem to świetny i pożyteczny pomysł...

5

Odp: Co zamiast kwiatów

My ostatnio bywamy na weselach na których nie ma już kwiatów. Kupowaliśmy już wino, drobny sprzęt kuchenny ( kupiłam ślicznego pomarańczowego mopa i niosłam jak kwiat  ), książki, na najbliższe kupujemy puzzle

6

Odp: Co zamiast kwiatów

fajne są takie śmieszne prezenty, np z godstoys

7

Odp: Co zamiast kwiatów

Ja bym kupiła słodycze

8

Odp: Co zamiast kwiatów

Nigdy nie kupuje kwiatów, bo według mnie to strata pieniędzy. Przecież jeśli zaprosimy nawet 100 osób na wesele, to będziemy mieli ok 50 bukietów kwiatów, a przeciętny człowiek, który mieszka w małym mieszkaniu nawet nie będzie miał gdzie i w czym ich postawić. Wolę dawać praktyczne prezenty takie jak np. wino, czy książka. Jeśli znam dobrze osoby, na których wesele, czy ślub idę i lubią one czytać książki, to zawsze daje książki. Natomiast jeśli idę na wesele osób, które nie przepadają za książkami, to kupuje im butelkę wina , bo takie wino na pewno wypiją i nie zmarnuje się tak jak kwiaty.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-12-14 10:34:51)

9

Odp: Co zamiast kwiatów

Ja tak sobie myślę, że świetna alternatywą dla kwiatów może być fotoksiążka , zwłaszcza jeżeli Młoda Para to nasi dobrzy znajomi. Można w niej umieścić śmieszne zdjęcia z komentarzami, które sprawią, że całość każdego wprawi w dobry humor. Poza tym jest to wydatek rzędu 29 złotych i ładnych kwiatów za taką sumę raczej nie kupimy, a co więcej taka książka ze zdjęciami to będzie pamiątka na lata.

Ostatnio edytowany przez Darria (2015-12-21 00:41:10)

10

Odp: Co zamiast kwiatów

Ja jestem za kupowaniem czegoś innego niż kwiaty. Tradycja tradycją, ale czasami większy pożytek jest z wina, książek czy tych kuponów lotto niż z kwiatów, które po kilku dniach trzeba wyrzucić smile

11

Odp: Co zamiast kwiatów

Alkohol, maskotki lub kupony lotka smile

12

Odp: Co zamiast kwiatów

Bukiet z cukierków i osttanio własnie te kupony lotto

13

Odp: Co zamiast kwiatów

Tak to prawda, ja też dawałam ostatnio mojej koleżance fotoksiążkę z naszymi najfajniejszymi zdjęciami z okresu liceum-studia. Uważam że to świetny pomysł i faktycznie za porównywalną kwotę trudno byłoby kupić ładny bukiet ślubny.
Bardzo łatwa i intuicyjna strona łatwo pozwala wczytać odpowiednie zdjęcia. Uwazam że jest więcej okazji do których pasuje fotoksiążka albo fotokalendarz.

14

Odp: Co zamiast kwiatów

Ja jestem za tym, żeby kupić coś co przetrwa czyli może np. książkę  w ciekawy sposób powiązaną z okazją. Kwiaty się wyrzuca po 3 dniach i tyle z nich jest.. wink

Ostatnio edytowany przez Onka33 (2017-06-13 22:11:46)

15

Odp: Co zamiast kwiatów

To że książka to zdecydowanie. A jaka to już powinno być uzależnione od charakteru tych osób.
Dobry przykład, który zresztą dam w połowie kwietnia na ślub koleżanki.  Wiem, że niektórzy obawiają się dawania takich prezentów, ale to jest naprawdę fajne i praktyczne.

16

Odp: Co zamiast kwiatów

Wino, wino, wino big_smile Chyba że para młoda nie pije. Jeśli nie poje to może jakiś voucher?

17

Odp: Co zamiast kwiatów

Ooo, dobry pomysł, np. na lot balonem, żeby za szybko ich przyziemne sprawy nie dopadły w związku;)

18

Odp: Co zamiast kwiatów

Uważam, że warto zamiast kwiatów zrobić coś dobrego i zaangażować się np. w akcję dobroczynną. Jest coraz więcej fundacji, które organizują akcję współpracując z młodą parą. Można spełnić marzenia chorego dziecka, dołożyć się do zbiórki na operację. Po ślubie i weselu warto zebrać zdjęcia z uroczystości i umieścić je w fotoksiążce.

19

Odp: Co zamiast kwiatów

Są osoby ktore nie lubią oglądać siebie na zdjęciach i ja np. wcale nie ucieszyłabym się z takiego fotoprezentu.. Wolałabym dostać coś słodkiego czy ulubione perfumy, są podobnej cenie a ucieszyłyby mnie 100 x bardziej smile

Ostatnio edytowany przez MaVanilla (2020-10-08 11:14:34)

20

Odp: Co zamiast kwiatów

Najlepiej wino smile zawsze sie sprawdza

21

Odp: Co zamiast kwiatów

Albo taki zabawny zestaw typu ręczniki czy kubki  z napisami "Mąż i Żona"

22

Odp: Co zamiast kwiatów

Fajne są prezenty typu voucher na masaż czy do spa - taki bym chciała dostac