76

Odp: Zioła i przyprawy

Ważne by przyprawy były najwyższej jakości, czyste, pachnące i prawdziwe. smile

77

Odp: Zioła i przyprawy

To prawda, te przyprawy sa tak aromatyczne, że jak tyko otwieram opakowanie to aż bucha zapachem smile Smak takiej potrawy zawsze będzie lepszy ::)

78

Odp: Zioła i przyprawy

Ja się niestety niezbyt na tym znam... Dlatego też nie będę mógł pomóc...

79

Odp: Zioła i przyprawy

Ja mam tak samo jak poprzednik, niestety...

Ostatnio edytowany przez wieslaw67 (2018-04-30 16:27:20)

80

Odp: Zioła i przyprawy

No to tym bardziej skorzystajcie z porad dziewczyn. To wytrawne kucharki i jeżeli polecają przyprawy, to doskonale wiedzą co mówią. Btw. też kupuję i bardzo mi się te przyprawy sprawdzają.

81

Odp: Zioła i przyprawy

Ja dziś będę testowała Oregano z Turcji do zupy pomidorowej smile Przeczytałam, że akurat ta przyprawa nadaje fajny smak. Nie myślałam nad tym połaczeniem, ale chętnie spróbuję.

82

Odp: Zioła i przyprawy

Takiego połączenia nie znałam, chętnie sprawdzę. Pomidorówkę podkręcałam cebulką z USA z tej samej serii monoprzypraw. smile

83

Odp: Zioła i przyprawy

A ja tam zawsze łączę pomidory z bazylią i oregano smile

Polecam hiszpańską paprykę wędzoną La Chinata w metalowej puszce. Ostra, boska, aromatyczna smile Wystarczy odrobina proszku, żeby nadać wyrazisty smak. Mhm... Natknęłam się przypadkiem chyba w Carrefourze.

84

Odp: Zioła i przyprawy

> niechcemisie napisał/a:
> A ja tam zawsze łączę pomidory z bazylią i oregano smile

Ale też dajesz oregano do zupy pomidorowej? Sprawdziłam  i powiem wam że wyszło mega smaczne. Synek spróbował i była chwila zastanowienia, ale zjadł cały talerz więc chyba sie sprawdziło.

85

Odp: Zioła i przyprawy

Mnie to połączenie sprawdza się i do pomidorówki i do pizzy, efekty są fajne, bo bardzo aromatyczne.

86

Odp: Zioła i przyprawy

Ja dość często dodawałam bazylię i oregano do pomidorów... jakoś mi zawsze pasowały do siebie.

87

Odp: Zioła i przyprawy

Jeśli ktoś lubi zioła, to najlepiej jest posadzić własne. Nie trzeba mieć ogródka, bo wystarczy doniczka. No i zależy od tego o jakich ziołach mówimy. Uwielbiam oregano, ale ono strasznie się rozrasta. Kiedy zbliża się zima, zrywam zioła, suszę i pakuję do pojemniczków. Różnica w aromacie jest kolosalna w porównaniu z tymi sklepowymi. No i można kupić pojemnik, ususzyć zioła i wręczyć komuś w prezencie.

88

Odp: Zioła i przyprawy

Ostatnio odkrywam przyprawy z Indii, mieszanki i jednorodne

89

Odp: Zioła i przyprawy

Ja najczęściej korzystam z ziół prowansalskich, słodkiem papryki, czosnku, tymianku - cała reszta ziół zależy juz od potrawy

90

Odp: Zioła i przyprawy

Ja teraz do niemal wszystkiego sypię bazylię i nie wiem, czy ona naprawdę jest taka uniwersalna, czy tylko mi się tak wydaje, bo nie mam smaku tongue  Suszone zioła smakują inaczej niż świeże, ale ograniczone miejsce w kuchni robi swoje hmm Kiedyś zastawię zielskiem cały parapet big_smile

91

Odp: Zioła i przyprawy

Zioła do picia kupuję w aptece i jest to zazwyczaj pokrzywa. Jak mam okazję być u babci to zbieram miętę i suszę. Dużo przypraw kupuję paczkowanych w markecie, ale raz na jakiś czas biorę w bazylię i kolendrę w doniczkach.

92

Odp: Zioła i przyprawy

Zioła do picia kupuję w torebkach ekspresowych, ale chciałabym kiedyś zbierać i suszyć albo kupować od zaufanego dostawcy. W tych saszetkach ekspresowych zioła są pewnie mielone razem z łodygami. Skąd mam wiedzieć czy nie płacę za chwasty zebrane razem z ziołami? sad
Jest taka marka, której zioła chętnie kupuję, bo producent zapewnia, że rosły w strefie wolnej od zanieczyszczeń, nie przy jakichś drogach pełnych spalin itd. Nie mam oczywiście żadnej pewności, ale mają super mieszanki sypane i saszetkowane, połączone w kompozycje na różne dolegliwości.

93

Odp: Zioła i przyprawy

Ostatnio używam dużo kurkumy i curry, jakoś przypadła mi do gustu indyjska kuchnia:)

94

Odp: Zioła i przyprawy

Ooo, ja też uwielbiam masalę, zwłaszcza curry. I bardzo lubię ożywiać kolor potraw szczyptą kurkumy smile

95

Odp: Zioła i przyprawy

To oczywiście zależy od potrawy jaką gotuje. Najczęściej bazylia, oregano i czosnek!

96

Odp: Zioła i przyprawy

Do oregano próbuję się jeszcze przekonać, ale bazylię mogę sypać garściami big_smile.

97

Odp: Zioła i przyprawy

Nie wyobrażam sobie gotowania bez ziół i przypraw. Nie umiem ich uprawiać, wszystko mi szybciutko więdnie, ale w koszyczku mam zawsze zapas suszonych. Teraz suszę lubczyk na zimę wink

98

Odp: Zioła i przyprawy

U mnie ostatnio króluje bazylia smile

99

Odp: Zioła i przyprawy

Wspaniale! Podobają mi się Twoje zapasy big_smile Te eksperymenty to w którym kierunku? Jakaś konkretna kuchnia pociąga najbardziej?

100

Odp: Zioła i przyprawy

U mnie jest kuchnia fusion- łączę wszystko:)