1

Temat: Zakaz aborcji

Dziewczyny, od jakiegoś czasu ten kontrowersyjny temat jest poruszany we wszystkich mediach i zaczął dotyczyć właściwie każdej z nas, bez względu na to, czy mamy dzieci, czy nie, czy je planujemy, czy dopuszczamy możliwość aborcji, czy przeciwnie.

Obowiązująca w tej chwili ustawa dopuszcza wykonanie zabiegu, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Wszyscy słyszeliśmy o ogólnopolskich strajkach, które zaczęły się w sieci, a potem przeniosły poza nią. W ostatnich dniach kobiety znów wyszły na ulicę domagać się respektowania praw, ponieważ to już przestała być walka jedynie o prawo do ochrony własnego życia i zdrowia w przypadku ciąży stanowiącej jego zagrożenie. Protest stał się masowym apelem o wolność wyboru i sposób prowadzenia polityki rodzinnej.

Jakie jest Wasze stanowisko? Czy wzięłyście udział w Czarnym Proteście? Czy uważacie, że nasze prawa zostaną złamane poprzez zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, czy może popieracie przeciwny obóz?

2

Odp: Zakaz aborcji

Na proteście nie byłam, ale popieram dążenia kobiet żeby to one decydowały o tym, czy chcą dziecko urodzić czy nie... Myślę, że to nie powinno być ustalane politycznie tylko we własnym sumieniu każdej z nas. Niestety, później kobieta musi sama zmagać się z problemami z wychowaniem niepełnosprawnego dziecka, często społeczeństwo też źle je odbiera... To są trudne sprawy i obrońcy życia  nie powinni głosić pustych haseł o prawie do urodzenia każdego dziecka, jeśli sami tego nie przeżyli...

3

Odp: Zakaz aborcji

Mamy XXI wiek, a ciągle poglądami tkwimy w średniowieczu... na marszach są w większości kobiety po menopauzie, one już nie urodzą, a wiele z nich pewnie usuwało ciąże za PRL-u i jakoś wtedy nie miały wyrzutów sumienia... Bo tak było praktycznie, bo trzeba było pracować, a nie niańczyć dzieci... A dziś to pierwsze obrończynie nawet nieuleczalnie chorych dzieci, dla których życie będzie pasmem cierpienia...

4

Odp: Zakaz aborcji

No ale również po drugiej stronie sporu jest masa kobiet po menopauzie, których rzecz nie dotyczy, prawda?

5

Odp: Zakaz aborcji

zaczyna mnie już wkurzać to całe zamieszanie. Prawda jest taka, że kobiety usuwały, usuwają i usuwać będą i żadna łagodna czy zaostrzona ustawa tego nie zmieni. Jak nie w Polsce to za granicą usunie i tyle.

6

Odp: Zakaz aborcji

Po prostu  więcej zarobią ci, którzy będą organizować nielegalne zabiegi... Politycy zdają sobie z tego sprawę...

7

Odp: Zakaz aborcji

Kiedyś każdy odpowie za te morderstwa. Trzeba być kompletnym ignorantem, a wręcz idiotą, żeby nie zdawać sobie z tego sprawy. Tylko życia tym dzieciom już się nie da przywrócić.

8

Odp: Zakaz aborcji

każdy na pewno nie, ale jeśli by zaostrzyli tą ustawę to może kobiety zastanowiłyby się 10 razy.

9

Odp: Zakaz aborcji

Przede wszystkim myślę, że możliwość wykonania zabiegu jest bardzo nadużywana i mam tu na myśli tą nielegalną. Na chwilę obecną decydują się na nią BARDZO często kobiety, których ani życie, ani zdrowie nie jest zagrożone, których dzieci mogłyby się zdrowo rozwinąć, tyle tylko że jakaś niefrasobliwość doprowadziła do wpadki (rzadziej zawiodła antykoncepcja) i zwyczajnie urodzenie dziecka i konieczność jego wychowania jest dla nich obowiązkiem, którego podjąć się nie chcą, w jakiś sposób zaburza ich plany, dezorganizuje, jest przeszkodą. W zasadzie to obowiązki wychowawcze można oddać wraz z dzieckiem rodzinie, które pragnie je mieć i otoczy je opieką, ale może świadomość tego, że ma się gdzieś dziecko, bardziej gnębi sumienie niż pozbycie się go jeszcze przed urodzeniem.

Rozumiem, że to po części ich sprawa, z drugiej jednak strony jako społeczeństwo powinniśmy starać się nie dopuszczać do krzywdzenia bezbronnych, stąd zapisy w prawie odnośnie przemocy fizycznej, seksualnej itd. i zakaz aborcji.
Myślę jednak, że w pewnych okolicznościach powinna być dopuszczona i mam tu na myśli poważne choroby przede wszystkim.
Nie podoba mi się jednak bardzo to, że traktuje się dzieci jak problem do zlikwidowania... tak lekko, tak szybko i tak niedrogo, bo na chwilę obecną to może kosztować nawet jedyne 2 000 zł.

Ja sama nie chcę mieć dzieci, bardzo nie chcę i też jestem jedną z kobiet, które uważają, że w chwili obecnej zajście w ciążę wręcz zniszczyłoby mi życie, ale z takim podejściem po prostu trzeba starać się nie doprowadzać do ciąży!

Aborcji zdecydowanie się NADUŻYWA!

10

Odp: Zakaz aborcji

no właśnie, jeśli ktoś zakłada że nie chce mieć dzieci to przecież jest tyle form antykoncepcji że głowa mała.

11

Odp: Zakaz aborcji

Przyjaciółka przyjaciółki niedawno usunęła. To było może w ubiegłym miesiącu, nie pamiętam. Długo się nie zastanawiała, tak jakby nie chciała dopuścić do zrodzenia się wątpliwości i wyrzutów. Mówiła "to", żeby było jak najbardziej bezosobowo. Podobno nie stosowała innej antykoncepcji niż stosunek przerywany, o ile w ogóle można to nazwać formą antykoncepcji.

12

Odp: Zakaz aborcji

Każda kobieta powinna sama o tym decydować, choć pewnie kiedyś ją dopadną jakieś wyrzuty sumienia... Znam starszą kobietę, która dziś żałuje, że ma tylko syna, a dwie kolejne ciąże usunęła - a może to by były córki, w których miałaby oparcie na starość?...

13

Odp: Zakaz aborcji

Niedługo to oddychać nie będzie można. Aborcja będzie zakazana, antykoncepcja zakazana... Powrót do średniowiecza.

14

Odp: Zakaz aborcji

Śmiech na sali z tym 4 tys. pomocy od państwa za urodzenie chorego dziecka.. Wystarczy to choć na miesiąc terapii?.. Nie mają wyobraźni nasi posłowie, co to znaczy mieć chore nieuleczalnie dziecko...

Ostatnio edytowany przez Anays (2016-11-08 13:55:47)

15

Odp: Zakaz aborcji

w tej kwestii nigdy nie dojdzie się do pełnego zrozumienia.

16

Odp: Zakaz aborcji

Anays, masz rację, powinni dawać 0 złotych jak dotychczas. Wtedy, jak rozumiem, wszyscy by byli zadowoleni.

17

Odp: Zakaz aborcji

Anays, masz rację, powinni dawać 0 złotych jak dotychczas. Wtedy, jak rozumiem, wszyscy by byli zadowoleni.

18

Odp: Zakaz aborcji

To temat rzeka. Ja nie jestem za zakazami. Każdy z nas ma swój rozum.

19

Odp: Zakaz aborcji

zgadza się i świadomość późniejszych konsekwencji. Masz absolutną rację.

20

Odp: Zakaz aborcji

I właściwie to każdy na chwilę obecną robi co chce, bez względu na zakazy.

21

Odp: Zakaz aborcji

Pewnie, że tak. każda ma swój rozum i swoje sumienie. Wiem, że kobiety kupują pigułki poronne i że jest to jakaś opcja. Sama nie wiem jaką decyzję bym podjęła. Jednak za zakazem nie jestem.

22

Odp: Zakaz aborcji

Najgorsze jest to, że przez to nie jest mile widziane wykonywanie badań prenatalnych. Szkoda, bo wiele kobiet po prostu chce wiedzieć jak dziecko się rozwija i chce się przygotowac na możliwą ewentualność, że dziecko nie będzie całkowicie zdrowe. Dlatego prywatnie chodzę  na USG.

23

Odp: Zakaz aborcji

Moim zdaniem dostep do aborcji powinien byc zliberalizowany. Nie opłacany przez panstwo, ale zliberalizowany.

24

Odp: Zakaz aborcji

I tak kto chce usunąć ciążę to znajdzie na to sposób... Tylko płacić musi drożej lub ryzykować zdrowiem bardziej niż gdyby to było legalne...

25

Odp: Zakaz aborcji

Jestem za zakazem, ale z wyjątkowymi przypadkami, kiedy aborcja jest konieczna...