1

Temat: szpilki i jak w nich chodzic ?

hej zastanawialiście się jak dobrze chodzić w szpilkach ? nie raz widziałam jak dziewczyny się w nich koślawią szkoda butów aż, ale sama do końca nie umiem. macie jakieś rady ?

2

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

ja słyszałam że trzeba ćwiczyć chodzenie w jednej linii, jak modelki
można narysować sobie linię  np kredą i spróbować stąpać tylko po niej obiema nogami
albo z książką na głowie:)

3

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

wystarczy ładnie kołysać biodrami i uważać żeby się nie potknąć:)

4

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

tiaaa. to wcale nie jest takie proste!:)
ja na szpilkach uczę się chodzic o x czasu ale po polskich chodnikach i kostkach to łatwe nie jest

5

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić...
Im więcej, tym w lepszą wprawę wejdziesz...
Podobno też pomaga chodzenie po schodach i z książką na głowie..

6

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Tak jak pisała Autisticart niestety przez nasze polskie nawierzchnie to można sobie szybciej nogi połamać niż nauczyć się dobrze chodzić na szpilkach wink także polecam naukę w domu i na pewno po jakimś czasie powinno przynieść efekty

7

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Polskie drogi ?? Szczególnie zabójcza jest kostka brukowa, duża jeszcze daje radę , ale ta mała ??

8

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Chodniki to jeszcze nic,  mi kiedyś w galerii utknęła szpilka w drobnej kratce przy wejściu, koszmar po prostu był z wyjmowaniem jej i oczywiście obcas się koszmarnie porysował, nadawała się potem tylko do długich spodni...

9

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Na szczęście jeszcze ani razu nie miałam takiej sytuacji i oby tak zostało

10

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Szpilki dobrze robią na zachowanie wyprostowanej postawy, ale niestety źle na kręgosłup... Dlatego noszę je tylko z wielkiej okazji:)

11

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Wszystkie szpilki mam z wąskimi czubkami, bo optycznie wydłużają nogi:)

12

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Ja wolę sandałki na szpilce, są w sam raz na lato

13

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Z tymi wąskimi czubkami to bym uważała, bo takie szpilki szkodzą na dłuższą metę stopom, doprowadzają do zwyrodnień i powstawania halluksów.
Co do nauki chodzenia, to ja najpierw zrobiłam rekonesans miejsc w mieście, gdzie nawierzchnia była ok, brałam szpilki do torebki, a potem je zakładałam i spacerowałam. Chodzenie w prostej linii bez uginania kolan, regularnie i był efekty. Potem zaczęłam w nich chodzić do pracy, mam jakiś kilometr albo 800 metrów smile W pracy je ściągałam z początku i nakładałam balerinki, ale potem byłam w stanie wytrzymać cały dzień, żaden chodnik nie był mi obcy i straszny. Nauka potrwała, ale zamieniła się w miłość do szpilek. Teraz w płaskich butach czuję się niepewnie.

14

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Na yt można znaleźć filmiki instruktażowe, bez kitu big_smile

15

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Zacznijmy od tego, że co niektóre dziewczyny nie umiejąc chodzić w szpilkach zakładają takie o niebotycznych obcasach, że zastanawiam się czy to aby primabaleriny nie są, bo chodzą na samych palcach tongue.
A tak już na poważnie to może zacznijmy od butów z obcasem na małym słupku albo szpilce. Jeśli zaliczymy ten etap kupujemy wyższą szpilkę smile

16

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Naprawdę są filmy instruktażowe? Wow... W Internecie naprawdę jest wszystko big_smile

17

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Dziewczyny, ale to są filmy dla modelek, jak będziecie tak chodzić po ulicy czy sklepie to tylko narazicie się na śmieszność...

18

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

oj niestety te polskie drogi mi właśnie tez utknełą szpilka w kratce i niestety się złamała i musiałam wracać na pieszo

19

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

[quote=Virrana]Dziewczyny, ale to są filmy dla modelek, jak będziecie tak chodzić po ulicy czy sklepie to tylko narazicie się na śmieszność...[/quote]

Nieee... nie chodzi mi o filmy dla modelek tylko o zwykłe filmiki nagrane przez zwykłe dziewczyny, które pokazują jak stawiać stopę itd., najczęściej są to bloggerki, ale... polecam ten, jest to profesjonalny instruktaż:
[url]https://www.youtube.com/watch?v=RVJPmRymQnM[/url]

Ten filmik jest długi (14:18) i zanim dziewczyna pokaże cokolwiek (ona akurat na koniec stawia stopy jak na wybiegu), dzieli się kilkoma istotnymi faktami dotyczącymi samych butów:
[url]https://www.youtube.com/watch?v=-h-0_DiQzsM[/url]


Tu macie coś ku przestrodze: [url]https://www.youtube.com/watch?v=TSzfmED55iY[/url]
Bo śmiać się z tego nie idzie, za bardzo przeraża!

A tutaj wypadki modelek wink

[url]https://www.youtube.com/watch?v=DaQ2NrKpgL8[/url]

[url]https://www.youtube.com/watch?v=PxHE-lG-Pzw[/url]

20

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

A co powiecie na -
Jak chodzić? Tak samo jak w każdym innym wysokim obuwiu. Do danej wysokości należy się przyzwyczaić. Szpilka to nic złego. Przecież prawie każda kobieta na świecie w czymś takim chodzi.

21

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

[quote=kornelcia]oj niestety te polskie drogi mi właśnie tez utknełą szpilka w kratce i niestety się złamała i musiałam wracać na pieszo[/quote]

Ja tak miałam na "kocich łbach". Ale tak naprawdę możesz mieć nawet w chodniku dziurę i jak jej nie zauważysz to albo masz po butach albo skręcisz kostkę.

22

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

A nosicie może takie  czy jednak wolicie zabudowane buty?

23

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Noszę sandały, ale tylko latem. I w sumie przekonałam się do nich dopiero w zeszłym roku, wcześniej ich nie lubiłam.

24

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

[quote=niechcemisie]Na yt można znaleźć filmiki instruktażowe, bez kitu big_smile[/quote]
na yt teraz chyba wszystko można znaleźć wink

25

Odp: szpilki i jak w nich chodzic ?

Ja wolę szersze i stabilniejsze obcasy - nie niszczą się tak, nie wpadają w dziury w chodniku i pewniej się w nich chodzi.