1

Temat: Pasożyty układu pokarmowego

Ostatnio czytałam jak łatwo jest się nimi zarazić, np. przy jedzeniu mięsa czy zainfekowanych warzyw/owoców... Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby uniknąć pasożytów?

2

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Najłatwiej to chyba zarazić się nie myjąc rąk i przy kontakcie ze zwierzętami. Zachowanie higieny na co dzień pomaga w 90% ustrzec się pasożytów...

3

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Wśród dzieci najgorszą plagą są owsiki, sama je miałam, coś okropnego, na szczęście nie zostały na stałe...

4

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Na owsiki polecam pestki dyni, one ich nie lubią:)

5

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Dentystka... tak, dentystka, powiedziała mi niedawno, że tak, jak odrobaczamy zwierzęta, tak samo powinniśmy regularnie siebie badać na obecność pasożytów i odrobaczać hmm

6

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Z tym układem pokarmowym to też ja miałam ostatnio trochę problemów, bo dość mocno dokuczały mi wzdęcia. Z czasem to miałam wrażenie, że robią się coraz bardziej bolące i już nie miałam pomysłu jak sobie z nimi poradzić. Ale jednak po zdecydowaniu się na kurację Intestą to te problemy zniknęły i nie spodziewałam się że to tak szybko nastąpi :d

7

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Przy problemach z układem pokarmowym warto przeanalizować swoją dietę. Często złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do powstania chorób. Jeśli one są przyczyną to zmiana diety poprawi stan zdrowia. Natomiast zażywanie leków czy paraleków i pozostawanie przy szkodliwej diecie może pomóc na krótką metę.

8

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Też słyszałam gdzieś że powinniśmy się conajmniej raz w roku odrobaczyć -brzydkie słowo;) co prawda są też specyfiki bez recepty ale ja wolę naturę-syrop na bazie orzecha włoskiego i czarnuszki dwóch składników których robale nie cierpią...sama natura ..polecam

9

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Polecam naturalne sposoby na pasożyty, jak kiszona kapusta, tylko trzeba sporo jej jeść...

10

Odp: Pasożyty układu pokarmowego

Są fajne specyfiki na odrobaczenie, tylko musi je brać cała rodzina żeby zadziałały właściwie.