1

Temat: czy szampony z olejkami działają?

Bo ostatnio widziałam w sklepie szampon, który w składzie miał spooooro olejków. Ale olejki to mi się kojarzą z czymś natłuszczającym, co raczej w odżywce powinno być, bo potem się ją spłukuje. A olejek w szamponie- czy taki szampon dobrze umyje włosy? Używacie takich szamponów??

2

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Szamponu z olejkami jakoś w sumie nie nakładam, ale jeżeli już mam nałożyć olejki to wole jednak wziąć sobie jakąś dobrą odżywkę, i nałożyc ją około 2-3 centymetry od skóry głowy, żeby jej nie przetłuszczać... myślę to to zawsze jest jakiś sposób. Dobrze jest również raz na jakiś czas robić sobie peeling skalpu z kawą albo cukrem jeżeli ktoś nie chce się trudzić z ziarenkami kofeiny na głowie big_smile

3

Odp: czy szampony z olejkami działają?

No wiesz, olejki chyba sa teraz niemal w kazdym kosmetyku i to nie znaczy, ze w przypadku kosmetykow do wlosow beda powodowac ich przetluszczanie. Chociaz moze to tez zalezy od marki i od tego czy dobrze spłuczesz go po myciu?

4

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Olejki mają właściwości nawilżające, odżywcze, więc jest wskazane wybierać szampony, które mają je w składzie.

5

Odp: czy szampony z olejkami działają?

cos takiego w ogóle istnieje?

6

Odp: czy szampony z olejkami działają?

tez na poczatku tak mialam, ze myslalam,ze wlosy bede miala tluste po takim szamponie tongue ale faktycznie, zalezy od skladu i producenta. bo Jak kupilam taki zwyklak z drogerii to wlosy kiepsko wygladaly... ale potem fryzjerka doradzila mi taki specjalny szampon. rewelacja smile wlosy sa tak przyjemnie dociazone, mieciutkie i gladkie w dotyku.

7

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Te kosmetyki w zestawach tak w ogole to są godne polecenia. Ja mmam cały zestaw- szampon, odzywka i taki wielofunkcyjny olejek (do skory, wlosow).

8

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Niektórzy fryzjerzy zalecają pozostawienie szamponu przez chwilę na głowie właśnie po to, żeby te różne dobroczynne substancje miały czas wniknąć i odżywić włosy oraz skórę głowy. Może właśnie wtedy olejki mają większą szansę zadziałać. I nie obawiałabym się bardzo tego, czy pozostawią tłusty osad, bo w końcu w szamponie są tez środki myjące.

9

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Jeśli szampon ma mało chemii w sobie to bym zostawiła... Inaczej ta chemia zniszczy cały odżywczy efekt...

10

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Strach pomyśleć ile takich szamponów spłukujemy i trafiają do wód...

11

Odp: czy szampony z olejkami działają?

> Boomboom napisał/a:

> cos takiego w ogóle istnieje?
jasne, że tak. Przecież szampony też mogą mieć odżywcze składy i robić z włosami trochę więcej (nawilżać, nabłyszczać) niż tylko je oczyszczać smile

12

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Ostatnio testuję szampon w kostce, ekologiczny - jak na razie efekt super:)

13

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Widziałam takie na grupie Zero Waste. Skąd masz? Jak pachnie?

14

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Moim zdaniem lepiej kupic sobie oddzielnie jakis dobry olejek po prostu.

15

Odp: czy szampony z olejkami działają?

> summerlove napisał/a:

> Ostatnio testuję szampon w kostce, ekologiczny - jak na razie efekt super:)

Też się chętnie dowiem!!!

16

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Olejki to już chyba standard w kosmetykach. Chociaż ja jestem raczej fanką klasycznych olejkow, np. kalice lubie bo dobrze nawilza i nablyszcza:)

17

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Ja mam szampon Duo Rejupantenol. Te kosmetyki mają dużo olejków- makadamia, arganowy, midgałowy, babassu. Nie zauważyłam przetłuszczania się włosów, wręcz przeciwnie, włosy dłuzej zachowują świeżość, a przy okazji zrobiły się bardziej miękkie i gładkie.

18

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Warto po prostu olejować włosy. W szamponie olejki na pewno mają dobry wpływ na włosy, ale olejowanie może przynieść jeszcze lepsze efekty.

19

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Mam taki szampon, z samym myciem nie ma problemu, ale zauważyłam że szybciej mi się przetłuszczają po nim włosy...

20

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Olejki w kosmetykach są wskazane, nawilżają i wygładzają

21

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Może i są wskazane ale jak ktoś ma z natury przetłuszczające się włosy to po takim szamponie... strach pomyśleć wink

22

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Szampon zbyt krótko jest na włosach żeby olejek miał czas zadziałać. Pomaga wtedy, gdy jest na włosach godzinę lub nawet kilka godz., koniecznie w ciepłym ręczniku...

23

Odp: czy szampony z olejkami działają?

Ja ich nie lubię bo potem zostaje na włosach tłusta warstwa.