1

Temat: Najstraszniejszy horror

Jak lubicie oglądać horrory to możecie mi powiedzieć jakiego się najbardziej bałyście tongue ? Dla mnie najgorszy horror jaki kiedy kolwiek widziałam w życiu to był horror pt . Piła 1..Nie mogłam wytrzymać przy tym horrorze. W najgorszych scenach zamykałam oczy sad

2

Odp: Najstraszniejszy horror

Na mnie największe wrażenie zrobił "Nosferatu"...

3

Odp: Najstraszniejszy horror

Lubię horrory oparte na faktach smile 2 mam takie pozycje, które zawsze mnie fascynują i te 2 horrory mogłabym oglądać dosłownie i w przenośni w 'kółko' smile Pierwszy to - teksańska masakra piłą mechaniczną, drugi to - egzorcyzmy emilli Rose..Naprawdę są to straszne filmy...

4

Odp: Najstraszniejszy horror

"Dracula", oglądałam jako 12-latka i strasznie się bałam:)

5

Odp: Najstraszniejszy horror

To jeszcze można wybaczyć..Bo Dracula to dla mnie nawet nie był horror..Taki pierwszy, który ja oglądałam horror to u mnie był - Koszmar minionego lata, jeszcze na kasecie VHS. Bardzo się tego bałam i nie mogłam później zasnąć w nocy, mamę wołałam do pokoju.

6

Odp: Najstraszniejszy horror

Dla mnie najstraszniejszy horror to The Thing (Coś) w reżyserii Johna Carpentera. Świetny horror z 1982 roku. W 2011 roku zrobiono nową wersję, ale i tak pierwowzór jest moim zdaniem znacznie lepszy i ma swój unikalny klimat. Nawet do dzisiaj może przestraszyć smile

7

Odp: Najstraszniejszy horror

To tak tylko powiem na marginesie, że akurat nowa wersja na podstawie jakiegoś horroru nie może być dobra bo to jest tylko cover. Lepiej już coś sobie oglądać w oryginale i lepiej po prostu w tym oryginale patrzeć. Mi się to podoba i ja to bardzo lubię. Ulubiony horror to zawsze Rec smile

8

Odp: Najstraszniejszy horror

Też na podstawie powieści Kinga - TO!!!!!
Mini-serial telewizyjny, ekranizacja bestselleru Stephena Kinga. Maleńkim miasteczkiem wstrząsa seria morderstw dzieci. Z potworem, ukazującym się w postaci cyrkowego klowna (Tim Curry), walczy grupa przyjaciół. W trzydzieści lat później ci sami, już dorośli, ludzie po raz kolejny muszą stawić czoła tajemniczej i okrutnej sile.

9

Odp: Najstraszniejszy horror

zgadzam się z Stephen King to jednak coś - muszę powiedzieć że jednak Lśnienie też miało swój klimat bo mimo wszystko bez efektów specjalnych udało mu sie skonstruować coś niesamoiwtego klasy kina - jestem  jak najbardziej za twórczością Stephena Kinga

10

Odp: Najstraszniejszy horror

Ja uwielbiam Lśnienie smile

11

Odp: Najstraszniejszy horror

Ja się bardzo bałam filmu Piła. Według mnie każda część była straszna. Według mnie można się tego bać. Ja się tego po prostu bałam. Teraz tylko mi pozostało poszukanie jakiegoś innego horroru. Czy ktoś zna jakiś bardziej straszny od tej piły też w tym stylu ?

12

Odp: Najstraszniejszy horror

Kiedyś to był Rec..Teraz już dawno nie oglądałam żadnego horroru. Może ktoś jakiś polecić ciekawy ? Chodzi mi tutaj o jakieś nowsze..Chciałbym taki z roku od 2010 do 2015 albo czy jakaś to dziewczyna wie na ten temat coś. Proszę szybko mi tutaj powiedzieć wink

13

Odp: Najstraszniejszy horror

Polecam "The Atticus Institute" (USA 2015), paradokument

W latach 60. doktor Henry West utworzył Instytut Atticus, zajmujący się badaniem zjawisk paranormalnych: telekineza, jasnowidztwo itd. Przez lata nie dowiedli niczego specjalnego, mimo że trafiali do nich ludzie, posiadający różne zdolności. Pracownicy instytutu mieli na celu zbadanie ich i objaśnienie zjawisk w sposób naukowy.
Najbardziej niesamowitym obiektem badań (bo z filmu wynika, że traktowali ludzi przedmiotowo, przynajmniej odkąd do instytutu weszło wojsko) była Judith Winstead, posiadająca bardzo zaawansowane zdolności.
Kiedy naukowcy zdali sobie sprawę, z czym muszą się mierzyć, kontrolę nad badaniami przejął Departament Obrony USA. Po serii dziwnych zdarzeń sprowadzono egzorcystę.
Pazerny rząd, poddając Judith brutalnym i niehumanitarnym badaniom uznał, że wyjaśnienie zjawisk może poczekać i skupiono się na tym, żeby zapanować nad jej zdolnościami i wykorzystać je... jako broń.
Kosztowało to życie niektórych osób, pracujących przy tej sprawie, a także życie ich bliskich.
W listopadzie 1976 roku instytut został zamknięty przez rząd USA. Po 40 latach odtajniono dokumentację i nagrania.

14

Odp: Najstraszniejszy horror

Nie wiem czy Piła jest taka typowo straszna. To taki film bardziej nastawiony na masakrę niż typowy strach. Dla mnie bardzo straszny był The Ring – Krąg, wersja amerykańska. I w sumie królem w tej dziedzinie jest dla mnie Milczenie Owiec z Anthonym Hopkinsem.

15

Odp: Najstraszniejszy horror

Ja się bardzo bałam pierwszej części Piły. To horror zupełnie inny. Za dużo tam było drastycznych scen. Podobno, gdzieś tak słyszałam - w kinach w Wielkiej Brytanii podczas transmisji seansu filmu ludzie wymiotowali na scenie..Nie wiem ile w tym prawdy - to było na serwisie plotkarskim.

16

Odp: Najstraszniejszy horror

jest kilka horrorów które mnie "przestraszyły" piła jest w tej grupie ale niestety przy kolejnych częściach ten urok " straciła nie jestem do końca pewna ale to był film z możliwością rozwoju a wyszło jak zawsze film zamienił się w tasiemiec dla kasy cóż się nie zrobi

17

Odp: Najstraszniejszy horror

Na pewno Piła, bardzo się bałam oglądając go

18

Odp: Najstraszniejszy horror

Pamiętam jak byłam młodsza to oglądałam w tv Ukryty Wymiar - to horror sf,, naprawdę się bałam. tongue Teraz już praktycznie żaden horror niestety nie robi na mnie wrażenia. Jak ktoś jest fanem filmów typu Piła i Teksańska masakra to może sobie obejrzeć też Hostel, dla mnie jednak te filmy są bardziej obrzydzające niż straszące.

19

Odp: Najstraszniejszy horror

Polecam "Oczy Julii" z 2010 roku. To nie horror, a thriller, ale oglądając go bałam się bardzo, dlatego o nim tu piszę.

20

Odp: Najstraszniejszy horror

"Piła" przebija wszystko!

21

Odp: Najstraszniejszy horror

Nie lubię horrorów i nie oglądam. Najbardziej omijam te z duchami bo niby się nie wierzy a potem coś puknie, coś stuknie i serce na ramieniu wink Duże wrażenie robiły na mnie ekranizacje powieści Stephena Kinga.

22

Odp: Najstraszniejszy horror

Kiedyś zaczytywałam się w horrorach i wyobraźnia tak pracowała, że do toalety w nocy szłam świecąc wszystkie światła po drodze big_smile Teraz już nie dałabym się tak przestraszyć, ale jest coś takiego, że po takich lekturach mimowolnie przychodzą nam na myśl demony, duchy i tym podobne, tyle że rozsądek każe zapanować nad strachem.

23

Odp: Najstraszniejszy horror

Koniecznie przeczytajcie Opętani i święci.
Jest teraz dostępny za grosze. Przede wszystkim ebook wciąga.
Opowiada o opętaniach, egzorcyzmach i daje konkretne przykłady.
Co istotne - cała książka nie jest fikcją, a opowiada o realnych przypadkach.

24

Odp: Najstraszniejszy horror

Na mnie bardzo mocne wrażenie wywarły Obecność i Ouija.

25

Odp: Najstraszniejszy horror

Kolejna znakomita pozycja - Nie otwieraj oczu.
Horror. Po ulicach miast krąży istota, której wszyscy się boją. Jeśli się ją zobaczy, to się zginie.
Bohaterka nie wierzyła w to, ale z czasem ucieka z dziećmi, z opaską na oczach i chce się od tego uwolnić.
Wciągające od samego początku do końca.