1

Temat: Probiotyki

Znacie ? Używacie ? Używałyście?
Jakie macie o nich zdanie ?
Jakie podawałyście swoim maluchom ?

My jesteśmy akurat po jelitówce, stosujemy je po raz kolejny.

2

Odp: Probiotyki

Zależy o jakie Ci chodzi, czy dla dorosłych czy dla dzieci.

3

Odp: Probiotyki

Ooo też je teraz dostaliśmy...
I przyznam, że różnicy nie widzę w stosowaniu, za to zdecydowanie korzystniejsza cena...

A pytam ogólnie wink bo wiem też że różne osoby mają różne zdania...
Ale np miesięcznemu maluszkowi się kiszonek nie poda...

4

Odp: Probiotyki

Nawet takiemu pięcioletniemu spróbuj podać kiszoną kapustę np. wink Mojej też daję te probiotyk w kropelkach, po pierwszej wygodniejszy w użyciu, po drugie wiem ile faktycznie tego probiotyku dostanie, a jogurt to raz zje, raz nie, różnie bywa.

5

Odp: Probiotyki

Probiotyki obowiązkowo przy antybiotykach. @magaTA jesteś na etapie 0+, a od kiedy dokładnie można podawać ten active flora?

6

Odp: Probiotyki

Probiotyk  można podawać w każdym wieku. Nawet wczesniakom i maluchom, które urodziły się z niską waga urodzeniowa.

7

Odp: Probiotyki

Nawet w ciąży można przyjmować przy tego typu zaburzeniach. Taki probiotyk jest w pełni bezpieczny. U nas stosuję już bardzo długo i jak tylko młoda choruje, mam pod ręką. Prawie od początku.

8

Odp: Probiotyki

Jak mój mały ma jelitówkę, to podaję mu krople.
Polecił nam to lekarz rodzinny, no i oczywiście się posłuchałam. rzeczywiście bardzo pomaga mojemu maluszkowi.

Ostatnio edytowany przez Maryanna (2018-06-28 18:45:49)

9

Odp: Probiotyki

z racji tego, że niedawno po długiej przerwie zostałam młodą mamą uczę się od nowa wszystkiego co związane z dziećmi smile Po konsultacji z lekarzem podaję lek- i póki co nie mamy żadnych problemów brzuszkowych

10

Odp: Probiotyki

Hmm ja słyszałam, że dobry probiotyk ma zbawienny wpływ na brzuszkowe sprawy naszych maluszków. Co Wy na to?

11

Odp: Probiotyki

Prawda wink Ostatnio czytałam gdzieś, że poród drogami natury i późniejszy kontakt skóra do skóry jest bardzo ważny dla malucha, bo pozwala tym dobrym bakteriom się przenieść z matki na dziecko. Oczywiście w praktyce to różnie bywa. Np. moja córka była niedotleniona i dostałam ją dopiero po 2 godzinach od porodu. Ale pediatra od razu na oddziale powiedziała, że probiotyki można podawać nawet noworodkom czy wcześniakom.

12

Odp: Probiotyki

Widzę, że dużo osób zna te krople i poleca. Plus dla nich, że są od 1go dnia życia - to świadczy o tym że są absolutnie bezpieczne. Chyba każdy rodzić stara sie oszczędzić dziecku chorowania. Mój synek jest już duży, ale może drugie maleństwo nam się z mężem "przytrafi" wink

13

Odp: Probiotyki

Ja od siebie mogę polecić kropelki, nawet profilkatycznie. U mnie jelitówek w domu prawie nie ma i myślę, że to zasługa kuracji probiotykiem

14

Odp: Probiotyki

Najlepsze są te w kropelkach

15

Odp: Probiotyki

arestowa – o tym właśnie pisałam jakiś czas temu. Podaję podczas antybiotykoterapii jak i po a także profilaktycznie. Nie tylko dla dzieciaczków w kropelkach ale i dla całej rodziny.

16

Odp: Probiotyki

A od jakiego wieku można podawać u dziecka? Czy jest jakiś wiek minimalny przy stosowaniu?

17

Odp: Probiotyki

Można podawać już maluszkom od 2 miesiąca życia

18

Odp: Probiotyki

On jest do stosowania od drugiego miesiąca życia. Warto go wprowadzić szczególnie w
okresie jesienno zimowym czy w trakcie/po antybiotyku.

19

Odp: Probiotyki

Od drugiego miesiąca możesz go spokojnie podawać. 6 kropelek do picia dziennie wystarcza. smile

20

Odp: Probiotyki

Probiotyk jest zalecany od pierwszych dni życia. A co więcej można go podawać nawet wcześniakom i noworodkom z niską masą urodzeniową.

21

Odp: Probiotyki

W ogóle powinniśmy uzupełniać florę bakteryjną na co dzień - przy dzisiejszej schemizowanej i pełnej cukrów żywności...

22

Odp: Probiotyki

Dobry kefir czy zsiadłe mleko powinniśmy jeść codziennie, sfermentowane mleko nie szkodzi tak jak świeże no chyba że ma ktoś uczulenie na laktozę...

23

Odp: Probiotyki

Ważne są też prebiotyki, czyli produkty wspierające rozwój flory bakteryjnej.