1

Temat: Zdrabnianie imion dorosłych dzieci - czy to normalne...?

Czy to normalne? Gdy matka zwraca się do swojego dorosłego (34 lata) syna per "synku" i używając zdrobniałej formy imienia (Piotruś)?

2

Odp: Zdrabnianie imion dorosłych dzieci - czy to normalne...?

Jeśli on nie protestuje, to mamusia myśli, że mu miło:)  Ale z boku rzeczywiście to może dziwnie wyglądać... na dodatek jak jeszcze u niej mieszka, to już w ogóle bym pomyślała że 100%-owy maminsynek...:D

3

Odp: Zdrabnianie imion dorosłych dzieci - czy to normalne...?

Chyba zależy w jakich sytuacjach, bo przecież są takie, kiedy może być rozczulona, wzruszona, ale na co dzień... sama nie wiem. Spotkałam się z tym, tyle że matki zwracały się tak do córek, nie synów.

Jeśli chodzi natomiast o imię, to nie widzę w tym nic dziwnego. Sama często używam zdrobnień zwracając się do ludzi, lubię gdy ktoś zwraca się tak do mnie, słyszałam jak rodzice mówią tak do dorosłych dzieci i nie widzę w tym absolutnie niczego niewłaściwego.

4

Odp: Zdrabnianie imion dorosłych dzieci - czy to normalne...?

Matki powinny zauważyć że np.  Michaś już dorósł, a Piotruś ma już zarost i dwójkę dzieci... zamiast robić synom wstyd przy ludziach...

5

Odp: Zdrabnianie imion dorosłych dzieci - czy to normalne...?

To objaw nadopiekuńczości matki i moja obawa, że taki syn czy córka nigdy nie dojrzeją naprawdę...

6

Odp: Zdrabnianie imion dorosłych dzieci - czy to normalne...?

Mi jakoś to nie przeszkadzało. Jeszcze jak moja moja mama żyła bardzo często zwracała się do mnie "niunia", a teraz bardzo za tym tęsknię.

7

Odp: Zdrabnianie imion dorosłych dzieci - czy to normalne...?

Teraz to już jest nawet moda na nadawanie oficjalnie zdrobnionych imion, kolega nazwał córkę Ada i tak ma wpisane w  dokumentach....

8

Odp: Zdrabnianie imion dorosłych dzieci - czy to normalne...?

Dla mnie to objaw czułości a nie zdziecinnienia...