1

Temat: Ubezpieczenie bez etatu?

Co może zrobić osoba, która nie ma etatu ani nawet umowy zlecenia, więc nie są za nią odprowadzane składki do ZUS i tym samym nie ma żadnego ubezpieczenia?
Są jakieś alternatywne rozwiązania?

2

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Zajść w ciążę tongue Kobieta w ciąży jest uprawniona do wszystkich świadczeń, nie musi posiadać żadnego dowodu ubezpieczenia.
Poza tym pracujący małżonek może nieodprowadzającą składek osobę ubezpieczyć jako członka rodziny.
Opcja 3 - składkę do ZUS płacić samodzielnie, ale nie opłaca się to, jeśli korzystamy z usług medycznych sporadycznie.
Obiło mi się o uszy, że można załatwić tymczasowe ubezpieczenie w Urzędzie Miasta, ale niestety nie mam pojęcia na jakich warunkach.

3

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Może się zarejestrować w UP lub wyjść za mąż za kogoś, kto pracuje:) Albo nie chorować big_smile

4

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Do dobrowolnych ubezpieczeń (emerytalne oraz rentowe) może się zgłosić każdy, kto nie pracuje, nie prowadzi firmy i nie ma umów-zleceń. Nie jest ważne źródło utrzymania.

Można wybrać wysokość kwoty, od jakiej chcemy płacić składki. Kwota ta nie może być niższa od płacy minimalnej, czyli 1600 zł.


-----------
Szukasz inspiracji modowych i informacji o hitach tego sezonu? Wejdź na tego bloga [url=http://olkakaro.blogx.pl/]http://olkakaro.blogx.pl/[/url] i oglądaj setki inspiracji!

Ostatnio edytowany przez inecka (2015-05-16 16:15:51)

5

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

I co? Do zusu to ubezpieczenie od 1600 zł? Czyli musiałabym zapłacić co najmniej kilkaset złotych, a później wyczekiwać w kolejkach aż łaskawie przyjmie mnie lekarz?
Dziękuję bardzo za takie ubezpieczenie.
To już lepszym rozwiązaniem są takie indywidualne pakiety medyczne. Czytałam o nich tutaj: [url=http://centrumpr.pl/artykul/praca-na-umowe-o-dzielo-a-ubezpieczenie,65346.html]http://centrumpr.pl/artykul/praca-na-umowe-o-dzielo-a-ubezpieczenie,65346.html[/url] i składki w większości takich firm zaczynają się od około 60-70 zł za tą najtańszą opcję, czyli podstawową opiekę medyczną.
No i plus jest taki, że tu zgłaszasz, że jesteś chora, potrzebujesz wizyty u lekarza i czekasz maksymalnie kilka dni, a nie miesięcy czy lat.

Ostatnio edytowany przez orbitka55 (2015-01-13 19:04:22)

6

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

[quote=elizabeth]Co może zrobić osoba, która nie ma etatu ani nawet umowy zlecenia, więc nie są za nią odprowadzane składki do ZUS i tym samym nie ma żadnego ubezpieczenia?
Są jakieś alternatywne rozwiązania?[/quote]

Zarejestruj się w urzędzie pracy. Dostaniesz tam ubezpieczenie zdrowotne jako bezrobotna. Druga opcja to zajść w ciążę bo wszystkie kobiety w ciązy są ubezpieczone. Wiesz jeszcze nad czym możesz się zastanowić? Możesz wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Płacisz miesięcznie niewielką składkę, na przykład 100-150 zł i masz tam darmowe wizyty u specjalistów w takim na przykład Luxmedzie. Jeśli nie wiesz gdzie tego szukać to polecam skontaktować się z tym doradcą- można tam zostawić swój numer telefonu i ktoś powinien się do Was odezwać.

7

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

To coraz bardziej powszechne, że samemu trzeba się ubezpieczać.

8

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Mnie teraz będzie ubezpieczać uczelnia. Za studentów od 26 roku życia, którzy nie posiadają ubezpieczenia z innego tytułu, składki opłaca uczelnia.

9

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Niestety wiekszosc tych ubezpieczen szkolnych jest na niewielkie stosunkowo kwoty. Ale dobrze ze w ogole jest wink

[quote=orbitka55]
No i plus jest taki, że tu zgłaszasz, że jesteś chora, potrzebujesz wizyty u lekarza i czekasz maksymalnie kilka dni, a nie miesięcy czy lat.[/quote]

Skoro znasz odpowiedz na swoje pytanie to znaczy że problem rozwiązany smile Prawda jest taka ze jesli nie pracujesz i nie masz zadnych dochodów to lepiej ubezpieczyć się nawet w takim UP gdzie masz jakiekolwiek możliwości  dostania się do lekarza. Jeśli stać Cię tak jak piszesz na wykupienie ubezpieczenia to sprawdz oferty ubezpieczycieli. Ja jestem ubezpieczone w Compensa wiec ich mogę podpowiedzieć. Ale zrobisz jak zechcesz.

10

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Myślę ,że sama bym się ubezpieczyła .

11

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Jak tak czytam te wszystkie wypowiedzi, to zastanawiam się czy to Wy mieszkacie na innej planecie, czy ja. Skąd takie podejście?


[url]http://forum.gp24.pl/oc-ac-t103280/[/url]

12

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Chyba Ty, skoro z naszych wypowiedzi nie udało Ci się wywnioskować, że chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, a nie OC AC, do których podsyłasz link wink

13

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Teraz każda forma umowy (o dzieło, zlecenie) daje możliwość opłacenia składki NFZ, nawet na 1/8 etatu.

14

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

W jaki sposob mozesz nie mieć nawet umowy zlecenia, pracujesz na czarno? Bo jak tak to chyba nie ma sie co dziwic ze nikt cie nie ubezpieczy xD

15

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

A w UP nie można się zarejestrować, żeby zdobyć ubezpieczenie? Coś takiego mi się obiło o uszy. Jak umowy nie ma to nie powinno być z tym problemu.

16

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Wykup dodatkowo prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Kosztuje tylko 49zł miesięcznie a masz za to dostęp do lekarzy i badań bez kolejek i bez czekania miesiącami na wizytę. Program działa w całej Polsce.

17

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Ubezpieczenie zdrowotne samemu można opłacać do NFZ, nie ma tu ograniczeń.... A do lekarza pierwszego kontaktu  już można iść i bez żadnego ubezpieczenia.

18

Odp: Ubezpieczenie bez etatu?

Najprościej jest być zarejestrowanym w urzędzie pracy i je się ma. Można też być podczepionym pod pracującego członka rodziny, ale z ograniczeniami.