26

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Najtrudniej jest zacząć. Teraz zimno i zima to mi się nie chce.

27

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Dla mnie najlepszą motywacją są zajęcia fitness w klubie. Sama przed ekranem w domu nigdy nie wycisnę tyle, ile w grupie smile
Chodzę na zajęcia dwa razy w tygodniu i to mi wystarcza, żeby lepiej się czuć. No i po około trzech miesiącach zauważyłam zmiany w sylwetce, a to już jest mega motywacją do dalszych ćwiczeń! Najtrudniej zacząć smile

28

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Fakt, trener też może zmotywować dodatkowo, no i grupa, z którą ćwiczymy.

29

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

czesc

30

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Nie lepiej popytać speców z tej dziedziny? Wydaje mi się, że jest to dobre rozwiązanie smile

31

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Moim zdaniem podstawa to racjonalne odżywianie. 5 zdrowych posiłków dziennie, o stałych porach i nie objadanie się na noc.

32

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Jeżeli masz problem ze zmotywowaniem się do ćwiczeń, to wg mnie najlepszym motywatorem jest trener personalny i karnet na siłownię. Sama nie mogłam się ruszyć z kanapy. Znalazłam siłownię blisko mnie i trenera, z którym współpracuję od kilku miesięcy. Mam rozpisaną specjalnie pod moje warunki fizyczne dietę i zestaw ćwiczeń. Zawsze marzyła mi się talia osy, a z każdym dniem ćwiczeń przybliżam się do swojego celu. Zacznij dzisiaj, a jutro będziesz cieszyła się efektami smile

33

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe i ćwiczenia pozwolą osiągnąć wymarzone efekty. Waga w trakcie odchudzania to niezbędny przedmiot. Znalazłam takie, które dodatkowo obliczają nasze bmi . Ciekawa sprawa.

Ostatnio edytowany przez olkas (2018-05-09 20:04:13)

34

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

A ja sobie kupiłam parę ciuszków XS i teraz pracuję na siłowni nad tym, żeby je wiosną założyć:) Motywacja 100%!

35

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Sporo motywacji znajdziesz na siłowni, jest trener i pilnuje ćwiczeń!

36

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Próbując odchudzać się samodzielnie miałam zawsze problemy z ustaleniem sobie diety. Co mogę jeść czego nie i w jakich ilościach. Mam wrażenie, że to co sobie wymyślałam na podstawie informacji w internecie nie było dobrane odpowiednio pod mój organizm i nie było pełno wartościowe.. Zawsze jakoś dziwnie się czułam bez energii itp.

37

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Właściwa dieta bez takich środków radzi sobie z poczuciem głodu. Odpowiednio rozłożone i pełnowartościowe posiłki zabezpieczają nas przed spadkiem cukru i przed atakami wilczego głodu. Dostarczają też wszystkich składników zapewniających nam wystarczający poziom energii, abyśmy nie musieli się niczym ratować na szybko. //

Jeśli chodzi o nasze zgubne nawyki, to niestety musi minąć trochę czasu, aby organizm przyzwyczaił się do nowych warunków i "oduzależnił". W moim przypadku zadziałało bardzo szybko i odechciało mi się podjadania, słodyczy i niezdrowych rzeczy.

38

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Masz rację, trzeba dać czas na zmiany, terapia wstrząsowa nie będzie skuteczna...
A ile udało Ci się zrzucić po tej zmianie nawyków?

39

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

ja bez siłowni nie wyobrażam sobie życia, nie tylko dobrze robi na sylwetkę, ale też daje możliwość spotkania fajnych ludzi:)

40

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

> linette88 napisał/a:

> Próbując odchudzać się samodzielnie miałam zawsze problemy z ustaleniem sobie diety. Co mogę jeść czego nie i w jakich ilościach. Mam wrażenie, że to co sobie wymyślałam na podstawie informacji w internecie nie było dobrane odpowiednio pod mój organizm i nie było pełno wartościowe.. Zawsze jakoś dziwnie się czułam bez energii itp.

Takie uczucie braku energii może być spowodowane zbytnim ograniczeniem węglowodanów. Można spróbować skonsultować swoje spostrzeżenia z dietetykiem i wspólnie opracować jakąś strategię działania. W ten sposób można też poszerzyć swoją wiedzę o odżywianiu.

41

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Odchudzanie nie jest prostą sprawą , ważne, żeby znaleźć sobie dobrą motywację. Jak na przykład wyjście bez skrępowania na basen lub plażę. Polecam ogólną zmianę stylu życia - więcej aktywności - spacery, rower, siłownia. Co do diety, najlepiej unikać fast foodów, słonych przekąsek i innego śmiecio jedzenia. Zobaczysz szybko efekty trzymając się produktów zdrowszych i zbilansowanej diety.Warto także zastanowić się nad sumplementacją czy środkami przyspieszającymi redukcję wagi.

42

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Prostą, jak się nie ma schorzeń typu nadczynność tarczycy i inne... Przy chorobie czasem tyje się od leków albo wahań hormonów.

43

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Swego czasu miałam spory problem z nadwagą. Próbowałam chyba wszystkiego, sporty, diety, zioła, suplementy i tak naprawdę mało co to dało. Efekt był zazwyczaj taki sam czyli żaden. Kiedy już się pogodziłam, że nic z tym już nie zrobię, że zawsze będe się źle czuć w swoim ciele, udało mi się przyspieszyć metabolizm dając jednocześnie duży zastrzyk energii.

44

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Uważam, że motywacja powinna być wewnętrzna dla każdego człowieka. Jeśli jesteś uzależniony od czynników zewnętrznych, będą okresy, w których nie będziesz przestrzegać prawidłowego odżywiania. Wolę post przerywany 16/8, co sprawia, że twoje ciało jest zdrowsze.

45

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Moją do zmiany swojego życia był mój wygląd. Strasznie się czułam z tym co widziałam w lustrze i w momencie, kiedy nie mogłam kupić sobie fajnych ciuchów, bo wyglądałam w nich okropnie sad
Na szczęście w porę się za siebie wzięłam, bo nawet jak chodziłam do lekarzy z przeziębieniami, to mi delikatnie mówili, że wpływ na częste infekcje ma również styl życia, więc z racji tego, że się na tym kompletnie nie znam, a sport omijałam szerokim łukiem .
Trenuję z filmikami, mam rozpisany plan treningowy, nawet pokusiłam się o dietę, i muszę przyznać, że czuję się o niebo lepiej i zauważam efekty.
Trzymam kciuki za wszystkich, którzy podjęli wyzwanie i postanowili na zdrowie i piękną sylwetkę smile

46

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Alinka91, a te treningi i dieta to tak na własną rękę, czy korzystasz z pomocy specjalistów?
Powodzenia utrzymaniu tych wspaniałych zmian! smile

47

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Warto też znaleźć sobie zajęcie które Ci sprawia przyjemność. Ja np bardzo lubię tańczyć wink

48

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Najlepiej znaleźć kogoś z kim będziesz chodzić na treningi. Od razu łatwiej sie zmotywować, a najlepiej ustalić sobie jakąś rywalizacje - kto więcej schudnie, ktos zaliczy lepszy progres w zaleznosci jaki macie cel

Ostatnio edytowany przez wojtech92 (2021-09-14 15:55:38)

49

Odp: Motywacja, odchudzanie jak być fit?

Ja lubię być aktywna, samo uprawianie sportu jest przyjemnością, a odchudzać się nie muszę.