1

Temat: Dopasowanie intelektualne

W związku jest wg mnie bardzo ważne. Znacie to uczucie, kiedy mówicie swojej drugiej połówce o czymś związanym z kulturą czy nauką, a ona na Was patrzy i niczego nie kapuje? Ech hmm
Sama chemia to za mało na wspólne życie....

2

Odp: Dopasowanie intelektualne

Znam pary, gdzie odstają od siebie intelektualnie, a jednak jakoś się dogadują. Jedno ma przewagę i się z tego cieszy, a drugie jest kierowane i też mu z tym dobrze, bo nie musi podejmować ważnych decyzji samodzielnie...

3

Odp: Dopasowanie intelektualne

Może na początku, jak jest chemia, pożądanie. .Ale z czasem to wygasa. Może nie rozstają się z wygodnictwa, może nie mają innej alternatywy...?

4

Odp: Dopasowanie intelektualne

A może po prostu cenią w partnerze inne cechy...?

5

Odp: Dopasowanie intelektualne

ja uważam, że takie dopasowanie jest bardzo ważne. Trzeba przecież o czymś rozmawiać

6

Odp: Dopasowanie intelektualne

czasem innych mamy partnerów do rozmów, a innych do codziennego życia. Naukowiec z głową w chmurach też nie bywa dobrym mężem, nie ma praktycznego myślenia o przyziemnych, ale ważnych sprawach, jak rachunki, zakupy, obowiązki domowe...

7

Odp: Dopasowanie intelektualne

Nie zgadzam się z tym, że lepiej dogadają się osoby z podobnym wykształceniem.. Znam nawet pary, którym takie dopasowanie nie posłużyło i już są po rozwodzie..

8

Odp: Dopasowanie intelektualne

nieprawda, ja jestem po studiach, a  mój mąż ma tylko maturę i świetnie se dogadujemy.

9

Odp: Dopasowanie intelektualne

Znam małżeństwa - jedno po zawodówce a drugie po studiach, więc Twój przypadek nie jest wcale drastyczny:)

10

Odp: Dopasowanie intelektualne

pod tym względem też trzeba być dobrze dopasowanym bo najgorzej, kiedy nie znajduje się w swoim partnerze osoby do prowadzenia dyskusji.

11

Odp: Dopasowanie intelektualne

Ale to nie najważniejsze kto jest mądrzejszy, ważne żeby dogadywać się w codziennych sprawach...

12

Odp: Dopasowanie intelektualne

Ja sobie nie wyobrażam związku z osobą, ktora nie bylaby na podobnym poziomie intelektualnym co ja. I tu nie chodzi o jakas dyskryminacje - po prostu nie wyobrazam sobie zebym nie mogla pogadać z drugą połówką o moich hobby (a interesuje sie mocno takze kulturą czy socjologią, czytam sporo książek), trochę pofilozofować, po prostu pogadać sobie o rzeczach ktore mnie ciekawią albo zabrać taką osobę do kina na cos ambitniejszego niz filmy Vegi.

Ostatnio edytowany przez Misty (2019-01-16 13:49:47)

13

Odp: Dopasowanie intelektualne

Zawsze jedno będzie mądrzejsze, jednak ludzie szukają przewagi w związku na każdy sposób. Jedno może mieć więcej pod względem materialnym, to drugie będzie chciało choć w intelekcie być lepsze:) Tak jest urządzony świat.

14

Odp: Dopasowanie intelektualne

nikt nie jest idealny i związki też nie są wiec może też nie warto innych mierzyć swoją miarą wink dla mnie jest to akurat bardzo ważne ale na przykład wygląd już mniej więc moje obiekty westchnień często były krytykowane (gruby, brzydki etc.) dla innych liczą się inne przymioty i też znam pary, które nie są na tym samym intelektualnym poziomie ale już wyglądem do siebie bardziej pasują lub na przykład są bardzo rodzinni i mają wspólne priorytety na przyszłość więc co kto lubi, jakby każdy był taki sam to by w życiu było za nudno smile

15

Odp: Dopasowanie intelektualne

Akurat dla mnie to byłby problem, bo jeśli ktoś byłby nieciekawy lub niezbyt rozgarnięty, to o czym z nim rozmawiać...? A ja lubię rozmawiać i lubię ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia;)

16

Odp: Dopasowanie intelektualne

Albo też można liczyć na to, że druga strona się dokształci pod wpływem mądrzejszego partnera....