1

Temat: tarczyca

a konkretnie... Hashimoto
odkąd zostałam zdiagnozowana (marzec 2009) okazało się, że wśród moich koleżanek spora część ma Hashimoto... byłam zaskoczona, ale poczułam się lepiej, bo miałam wsparcie smile

któraś z Was cierpi? jak sobie radzicie?? jakie macie objawy?
załóżmy grupę wsparcia... nie zostawiajcie mnie samej smile

2

Odp: tarczyca

nie mam problemów z tarczycą, ale chętnie będę Was wspierać smile :*

3

Odp: tarczyca

Możecie liczyć na moje wsparcie..

4

Odp: tarczyca

Również nie mam problemów z tarczycą, ale na wsparcie możecie liczyć smile

5

Odp: tarczyca

ale trafiłam smile
szczęściary z Was...

6

Odp: tarczyca

Wbij hasło w wyszukiwarkę na Internecie i o wszystkim się dowiesz, a resztę dopowie Ci lekarz.

7

Odp: tarczyca

Czasami dobrze jest zasięgnąć opinii od osób które borykają się z podobnym problemem smile

8

Odp: tarczyca

moja koleżanka ma hasimoto i byłam zaszokowana jak mi powiedziała, że jedna tabletka kosztuję ją 49 zł , strasznie drogo, do tego ma jeden jajnik tylko i zdiagnozowali ją rok temu , a do tego bardzo przytyła i teraz nie może schudnąć sad współczuje jej i jej mężowi bo długa droga leczenia przed nimi

9

Odp: tarczyca

Około 2 miesiące zdiagnozowano u mnie Hashimoto, więc łączę się w bólu razem z Tobą! tongue Objawy? Okropne bóle głowy, promieniujące do zatok i oczu, wzrost wagi, sucha skóra, wahania nastroju [bywały dni, że co pół godziny zalewałam się łzami bez żadnego powodu a następny dzień byłam aż za bardzo wesoła!], napady złości, problemy z cerą, nieregularne miesiączki - prawie wszystkie objawy niedoczynności tarczycy smile Na szczęście gdy zaczęłam brać leki wszystko się unormowało.  ALE! Teraz endokrynolog zaleciła mi brać 12,5mg euthyrox'u i nie czuję się zbyt dobrze...A nie chcę sama zwiększać dawki, bo jeszcze sobie zaszkodzę i co wtedy? tongue

10

Odp: tarczyca

Ja kiedys łykałam jod . Potem o nim zapomniałam ,a po paru latach ( po wycięciu jajnika ) zrobiłam sobie usg i jakieś tam badanie -wyniki jak najbaedziej  okazały sie być w porządku .

11

Odp: tarczyca

Jakieś 3 lata temu miałam problemy z tarczyca, ale po około rocznej kuracji wszystko się ustabilizowało. Do tej pory mam spokój ale wiem jak to paskudztwo może uprzykrzyć życie więc wspieram całym sercem wszystkich tych, którzy chorują.Trzymajcie się!:)

12

Odp: tarczyca

To dobrze że już jesteś zdrowa.
[quote=rudzielec1984]Jakieś 3 lata temu miałam problemy z tarczyca, ale po około rocznej kuracji wszystko się ustabilizowało. Do tej pory mam spokój ale wiem jak to paskudztwo może uprzykrzyć życie więc wspieram całym sercem wszystkich tych, którzy chorują.Trzymajcie się!:)[/quote]

13

Odp: tarczyca

u mnie dopiero pół roku temu zdiagnozowali niedoczynność tarczyce i rozpoczęłam kurację euthyrox'em, ale na minimalnej dawce...nie wiem w zasadzie czy czasem te tabletki bardziej mi nie szkodzą niż pomagają, bo rano mam lekkie zawroty ygłowy...tzn niby nic mi nie jest, ale jednak tak troszkę mi słabo

14

Odp: tarczyca

O to straszne, chcą leczyć, a Ci nie bardzo po tym leczeniu.

15

Odp: tarczyca

Z tą tarczycą, to w ogóle głupia sprawa, bo człowiek robi badania na x rzeczy, a potem znajomy mu podpowiada że to może być tarczyca... Moją mamę zalewały fale gorąca i długo myśleliśmy, że to menopauza, a nie tarczyca, dopiero jak miała już takie rzuty tych potów i gorąca i poszła do kardiologa sprawdzić czy wszystko z sercem ma ok, to ten oświadczył, że może tarczyca... no i trafił.
Tabletki już po tygodniu pomogły, a mam się męczyła pare miesięcy!

16

Odp: tarczyca

Ja zachorowałam na Hashimoto w wieku 16 lat. Więc byłam jeszcze praktycznie dzieckiem. Doszłam do Euthyrox 100.
Bardzo źle się po nim czułam, zawroty i bóle głowy, tętno dochodzące do 130 przy braku ruchu, uderzenia gorąca.
Wtedy babcia wstawiła mi do lodówki Alveo i kazała pić. Jako nastolatka nie byłam do tego przekonana piłam bo musiałam,
ale po wypiciu 6 butelek lekarka stopniowo zaczęła zmniejszać dawkę, aż 3 lata temu całkowicie odstawiła.
Tak, że do dzisiaj nie biorę leków, mimo, że jestem pod opieką lekarską. Mam całą dokumentację medyczną.
Dodatkowym plusem było to, że znikł mi z twarzy trądzik różowaty, który jako nastolatce bardzo przeszkadzał.
Niestety również mam bielactwo i staram się z tym walczyć. Miałam przerwę w piciu Alveo, ale teraz od roku znowu regularnie go piję. Wcześniej nie ukrywam, że miałam przerwę z powodów finansowych. Dodatkowo na przemiennie pijam selen albo zestaw witamin czy minerałów, dla wzmocnienia organizmu. Stosuję również kosmetyki tej firmy oraz inne produkty, gdyż mam gwarancję naturalności. Jednak nadal mimo tego nie mogę się uporać z wagą.  Naturalne kosmetyki i cynk bardzo mi pomogły na włosy.

17

Odp: tarczyca

Ja mam obecnie nadczynność tarczycy... Po moim tacie widocznie oraz mamie bo oboje mają choroby tarczycy.... A może to dlatego.ze mieszkam obok wschodniej granicy i urodziłam się w 1987 roku...

Tak czy inaczej zrobiłam sobie biopsję, badanie usg tarczycy. Obecnie biorę leki i czuje się o niebo lepiej.

18

Odp: tarczyca

Tarczyca często jest przez nas ignorowana, a wiążą się z nią poważne choroby.

19

Odp: tarczyca

U mnie też zdiagnozowali niedawno hashimoto. Miałam ogólnie problem ze zrzuceniem wagi po ciąży, a co najlepsze ciągle ćwiczyłam i mało jadłam. Po konsultacjach zalecono mi zbadanie tarczycy. Wykonałam badanie i oczywiście wynik wyszedł pozytywny. Zdziwiłam się trochę, bo wcześniej nigdy nie miałam z nią problemów. Lekarz przepisał mi hormony i od razu waga zaczęła spadać w dół. Co najlepsze teściowa również się przyznała że ma hashimoto wink

20

Odp: tarczyca

Czasem warto również sięgnąć po środki, które są na świecie znane od bardzo dawna, a jedynie nie są one lansowane w Internecie, czy też mediach głównego nurtu. Ja w przypadku wielu już chorób, zarówno mięśniowych (kiedy dochodziłam do siebie po ciężkim wypadku), jak i narządów wewnętrznych, korzystałam z pomocy certyfikowanego  - efekty były zawsze widoczne już po pierwszej wizycie. Warto dowiedzieć się czegoś więcej. Pozdrawiam, Ewka.

21

Odp: tarczyca

Poczytaj o czymś takim jak post dr Dąbrowskiej. Podobno dieta idealna na Hashimoto.

22

Odp: tarczyca

[quote=Terenia4]Poczytaj o czymś takim jak post dr Dąbrowskiej. Podobno dieta idealna na Hashimoto.[/quote]
To prawda, Karolina Szostak podobno go stosowała i spójrzcie jak schudła!

23

Odp: tarczyca

Ja byłam ciągle zmęczona, w końcu poszłam do endokrynologa, żeby sprawdzić co jest granie, niestety okazało się, że mam Hashimoto, też byłam zaskoczona. Cóż trzeba sobie jakość radzić, też słyszałam o diecie.

24

Odp: tarczyca

Grunt to trafić na  świetnych specjalistów. Zawsze można u nich liczyć na poradę wsparcie i przede wszystkim profesjonalne podejście. Dbają tam o dobro pacjenta i chcą dla niego jak najlepiej.

25

Odp: tarczyca

Ja też muszę zrobić badania bo ciągle bez sił, zmęczona, spałabym i spała.