1

Temat: Torbiele, cysty na jajnikach - leczenie

Hej, mam ostatnio problem, w usg brzucha wyszła mi duża torbiel na lewym jajniku 6x4 cm, a po 2 tyg. w usg transwaginalnym, że to jest mniejsza - 4x4 cm... Wizyt mam dopiero we wtorek i cały czas myślę, co mi ginekolog zaproponuje? Jak myślicie, czy taki rozmiar da się wyleczyć hormonami?...

2

Odp: Torbiele, cysty na jajnikach - leczenie

Na pewno będzie leczenie hormonami, moja siostra miała to samo i łykała tabletki anty, co 3 mies. kontrola i torbiele zniknęły

3

Odp: Torbiele, cysty na jajnikach - leczenie

Ja byłam operowana, ale moja torbiel miała 10-11 cm i zniszczyła jajnik. W dodatku zaczęła się skręcać, co spowodowało paraliżujący wręcz ból. Twoja jest na tyle wcześnie zdiagnozowana, że trzymam kciuki za pomyślność nieinwazyjnego leczenia smile Daj znać jakie są postępy. Zdrowia życzę smile

4

Odp: Torbiele, cysty na jajnikach - leczenie

Warto to skonsultować z innym ginekologiem. U mnie jeden ginekolog powiedział, że trzeba usunąć, a drugi, że się wchłonie. I faktycznie torbiel zniknęła. Z mojego doświadczenia mogę Ci polecić ginekologa w Centrum Medycznym doktorA przy Trakcie Brzeskim w Warszawie. Dokładny adres znajdziesz tutaj https://www.doktora.pl/

Ostatnio edytowany przez andzia897 (2018-12-21 20:28:00)

5

Odp: Torbiele, cysty na jajnikach - leczenie

Czasem torbiel znika w II fazie cyklu i pojawia się po kolejnej miesiączce... Trzeba obserwować jaką ma naturę.

6

Odp: Torbiele, cysty na jajnikach - leczenie

Lekarze to zwykle od razu mówią o najgorszym czyli operacji, no ale trudno się dziwić, muszą pacjenta nastawić na realistyczne myślenie o tym.