1

Temat: czy to zapalenie pęcherza?

Czy inny kolor moczu może sygnalizowa jakieś zapalenie? częsciej chodzę na siku, nawet w nocy wstawałam, boję się ze to zapalenie pęcherza, jest sens bawić się w babcine sposoby czy lepiej od razu do lekarza?

2

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

A boli? Bo jeśli nie to niekoniecznie to choroba... Zależy też co jadłaś, np. buraki zabarwiają mocz na czerwono:) Jakieś soki o intensywnych kolorach też mogą wpływać na jego kolor...

3

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

Ja bym to skonsultowała z lekarzem bo nie odpowiednie leczenie może Ci bardzo zaszkodzić. Ja po przychodniach nie lubię chodzić jednak zawsze dobrą opcją jest wizyta domowa.

4

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

tak jak pisze malinka, niektóre produkty zabarwiają mocz, musisz napisać więcej, czy jest ból, pieczenie, czy są jakieś inne dolegliwości

5

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

Zapalenie pęcherza rozwija się bardzo szybko, więc w ciągu kilku dni można je łatwo zdiagnozować. Ciągłe parcie, wrażenie niedostatecznego opróżnienia pęcherza mimo częstego korzystania z toalety, ból, pieczenie. Jeśli nie masz tych objawów, to raczej nie to. Sam kolor nie musi świadczyć o tym, że dzieje się coś nie tak.

6

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

można kupić na to leki bez recepty, jak się zaczyna, bo jak się już "rozkręci" to jest masakra, tak jak pisała niechcemisie, cały czas chce się siku, nawet sekundę po wizycie w toalecie, ostatnio to przechodziłam sad

7

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

Miałam tak kiedyś po lekach przeciwbólowych. Miałam krwiomocz hmm Na SOR to się nawet nie pakowałam, bo tak się przestraszyłam, że od razu pojechałam prywatnie, bo tam przyjmują w weekendy i mają dobrych specjalistów.  Reakcja była natychmiastowa, dostałam nowe leki, a że nie mogłam ot tak odstawić poprzednich to świetnie się złożyło, że przyjął mnie kompetentny lekarz.

8

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

Na liście objawów zapalenia pęcherza moczowego znajdują się także: uczucie parcia na pęcherz przy jednoczesnej niemożności oddania moczu (lub przy bardzo niewielkiej ilości oddanego moczu), mocz mętny, krwisty, o nieprzyjemnym, charakterystycznym zapachu, silne bóle w dole brzucha, piekący ból w trakcie oddawania moczu, ogólne złe samopoczucie, gorączka."

9

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

No racja, tego sie nie da z niczym innym pomylić. Ból brzucha, parcie na pęcherz, pieczenie, bieganie do toalety. Chyba za każdym razem wygląda to tak samo. Mi pomaga  witamina C w dużych dawkach i dużo wody, soków, ziołowych herbatek. Trzeba dużo pić, żeby wszystkie bakterie wypłukać.

10

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

Szybko to  działa? Dzisiaj na pewno częściej niż zwykle chodziłam na siku, zmarzłam wczoraj na maksa i chyba coś się z pęcherzem dzieje, bo chce mi się siku ale nie piję więcej czujęjakie nieprzyjemne odczucie w podbrzuszu

11

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

A najlepiej jeść żurawinę, która zakwasza mocz i nie powstaje stan zapalny.. Lepiej zapobiegać niż później leczyć chemią:)

12

Odp: czy to zapalenie pęcherza?

Warto zrobić badanie moczu pod tym kątem zanim się cokolwiek weźmie...