1

Temat: pizza

lubicie?
jak robicie?
macie jakiś patent na ciasto?
co dajecie na wierzch?

a może jecie, ale tylko kupną? gdzie są najlepsza/najgorsza w Waszym mieście?
możemy stworzyć pizzową mapę Polski - mnie by się to przydało, bo już kilka razy się nacięłam jedząc w jakimś obcym mieście obrzydliwe jedzenie.... a tak, to bym omijała takie miejsca wink

2

Odp: pizza

W Gdyni Kwadrans - meksykańska big_smile
To jest HIT big_smile
a tak to kupuje mój brta lub robi mama tongue
lecz teraz to zadkość jest u mnie.

Preferuje salatki jednak z kawałkami kurczaka big_smile

A na pizzy nie może byc zadnego mięsa prócz kurczaka tongue oraz nie moze byc na słodko ani cebuli tongue ani owoców morza tongue

3

Odp: pizza

pizza z kurczakiem?
dziwne to ja pierwsze słyszę :-)

4

Odp: pizza

no, kawałki kurczaka big_smile MNIAMI big_smile do tego kukurydza, fasolka czerowna, zielone oliwki, papryka, ogórek big_smile.
ech az slinotok poleciał tongue

5

Odp: pizza

Tak pychotka:P. Albo jeszcze ananas do tego smile Lubie tez z tunczykiem lub miesem mielonym.

Ja lubie wszystkie procz tych z owocami morza. Jesli robie sama to w brzeg zawijam ser smile do tego duzo cebuli, pieczarek, salami i sera - to takie najczestsze zestawienie.

6

Odp: pizza

[quote=malenka84]no, kawałki kurczaka big_smile MNIAMI big_smile do tego kukurydza, fasolka czerowna, zielone oliwki, papryka, ogórek big_smile.
ech az slinotok poleciał tongue[/quote]


Też lubię z kurczakiem i z bekonem,polędwicą..mniam

7

Odp: pizza

A oc sadzicie o tzw "owocowych " pizzach ??

8

Odp: pizza

nie robię a zamawiam z Viavioli - pychotka smile

9

Odp: pizza

a ja zawsze robię sama... już się przyzwyczaiłam do tego smaku i nie smakuje mi z pizzeri...
no, oczywiście są wyjątki, takie jak np. wyjazdy smile

10

Odp: pizza

owocowe - ohydztwo np z kiwi tongue

11

Odp: pizza

to już raczej ciasto drożdzowe niż pizza big_smile

12

Odp: pizza

a czymze jest ciasto na pizze jak nie ciastem drozdzowym smile

13

Odp: pizza

Niee, ja widziałam pizze owocowa a tam kiwi, pomarańcza, mandaryka, itd tongue
FUJ! tongue

14

Odp: pizza

[quote=Antalis]a czymze jest ciasto na pizze jak nie ciastem drozdzowym smile[/quote]
ciastem drożdżowym owszem, ale nieco inaczej się robi
miałam na myśli, że nie pasuje mi pizza owocowa i prędzej nazwałabym to ciastem z owocami smile
o tylko tyle smile

15

Odp: pizza

Najbardziej lubię z wędzonym mięsem i sosem typu gyros. Także z salami. Bez owoców i kukurydzy. Na grubym cieście.

16

Odp: pizza

nigdy nie robiłam pizzy, wolę zamówić:P
najlepiej hawajską:D

17

Odp: pizza

ciasto na pizze:
-ok 0.5 szklanki mleka przygrzewamy, ale nie gotujemy (tak żeby było letnie), dodajemy szczyptę soli, łyżkę cukru, a następnie kruszymy drożdże i wrzucamy do mleka. Jeśli nagrzewamy piekarnik to garnek z mlekiem i drożdżami odstawiamy na otwarte drzwiczki piekarnika, jeśli palimy w piecu możemy go odstawić na grzejnik, aż widzimy, że drożdże się "ruszyły" (ja robię w małym rondelku, jak już urosną to zajmują cały rondelek)
- do miski wsypujemy ok 3,5 szklanki mąki i dodajemy zawartość rondelka(jak już drożdże wyrosną)
- wyrabiamy ciasto
- miskę z ciastem odstawiamy na drzwiczki piekarnika/grzejnik i przykrywamy ściereczką
- po ok 1-2 godzinach, gdy ciasto ładnie wyrośnie (jeśli odstawimy na drzwiczki czasem starczy tylko 30 minut i mamy ładnie wyrośnięte ciasto) wykładamy je do brytfanki wcześniej "pomalowanej" tłuszczem (np.olejem) np. przy pomocy pędzelka
- gdy ciasto nam rośnie przyrządzamy sos (można do tego użyć ketchupu, koncentratu pomidorowego, lecz najlepiej mi smakuje sos boloński do spaghetti - pół opakowania - w torebce), oraz kroimy inne składniki pizzy
- na wyłożone do brytfanki ciasto nakładamy sos/ketchup (cienką warstwę)
- a później składniki jakie chcemy (ja daje tak: pieczarki, kiełbaskę, cebulkę, niekiedy parówkę, lub ogórka kiszonego - tylko gdy robię z ogórkiem i parówką to zamiast sosu daję musztardę - i oczywiście ser żółty)
- Wsadzamy pizze do piekarnika nagrzanego do 220 stopni i pieczemy ok 30-40 minut. (po 30 min. możemy pizze wysunąć i zobaczyć jakie jest ciasto - ma być ładnie przypieczone w rogacz brytfanki, ale nie spalone- jeśli jeszcze się nie zarumieniło sprawdzamy ponownie po 5 minutach)
Smacznego

18

Odp: pizza

ja dodaję do ciasta (pod koniec wyrabiania) olej roślinny smile

19

Odp: pizza

[quote=justyna]ja dodaję do ciasta (pod koniec wyrabiania) olej roślinny smile[/quote]

Do mojego przepisu też można dodać olej tylko nie więcej niż 2 łyżki bo ciasto może nie wyjść przy większej ilości smile

20

Odp: pizza

ja dodaję oleju tak na "raz dwa trzy" big_smile

21

Odp: pizza

Nie lubię z owocami i z owocami morza....

22

Odp: pizza

uwielbiam wszystkie - oby tylko ktoś zrobił, podał i pozmywał

23

Odp: pizza

To najlepsze na zamówienie - dostajesz, jesz i wyrzucasz pudełka big_smile

24

Odp: pizza

[quote=pinkmause]To najlepsze na zamówienie - dostajesz, jesz i wyrzucasz pudełka big_smile[/quote]
he he he dobre .... dobre

25

Odp: pizza

nieeee takie nie są smaczne, no może sporadycznie się trafi smile
ale mnie już się jednak smak zmienił po tych naszych domowych wypiekach smile