1

Temat: Wymiana waluty

Przed świętami będę musiała kupić EUR na dwutygodniowy wyjazd za granicę. Dowiedziałam się, że przez kantor online mogę wymienić kasę taniej. Jestem zainteresowana tą opcją, bo wydaje mi się też wygodna. Ciekawa jestem natomiast jak to wygląda pod kątem bezpieczeństwa oraz obsługi takiego kantoru??

2

Odp: Wymiana waluty

Sprawdź opinie w sieci i dopiero potem podejmuj decyzję.

3

Odp: Wymiana waluty

Wg mnie to dobre rozwiązanie, taka wymiana waluty online. Jest to nie tylko wygodniejsze, ale też taniej wychodzi. Kantory internetowe mają też korzystniejsze kursy walut.

4

Odp: Wymiana waluty

Moim zdaniem tak jak pisała tutaj Moniqa_ zdecydowanie warto postawić na ofertę w takich miejscach  . Przede wszystkim porównując przelicznik,  jest on dużo korzystniejszy w stosunku do tego, jaki towarzyszy wymianie walut w kantorach stacjonarnych, czy też bankach. Przy tym mamy tutaj do wyboru wiele rodzajów walut, a transakcjom nie towarzyszą żadne ukryte opłaty.

5

Odp: Wymiana waluty

ja wymieniam walutę tylko w tradycyjnych kantorach.

6

Odp: Wymiana waluty

Waluteo znacie? Nie wiem czy są najlepsi, ale kiedy sprawdzam kantory przed wymianą, to oni mają zawsze najlepsze warunki.
Spread poniżej grosza i dobra cena franka - ta waluta mnie najbardziej interesuje. Pozostałe już mniej, ale tak na oko również są tanie.

7

Odp: Wymiana waluty

Sama ostatnio zastanawiałam sie nad skorzystaniem z usług kantoru internetowego jednak zastanawia mnie tutaj kilka kwestii:

w jaki sposob mogę wybrac te pieniądze?
Czy wypłaci mi je bank czy może ten kantor?
A może trzeba płącić kartą za granicą?

No i czy potrzebne jest do tego posiadanie konta walutowego?

8

Odp: Wymiana waluty

Trafiła nam się perełka podczas ostatniego wyjazdu do Niemiec. Sprawdziłam – te same kantory są w kilku miejscach przy trasie A4. Nie spodziewałam się, że coś takiego będzie możliwe stacjonarnie.

Ostatnio edytowany przez radda (2018-07-13 08:54:40)

9

Odp: Wymiana waluty

W kantorze nigdy nie wymienisz korzystnie, bo on musi na tym zarobić - co to w ogóle za bajki...? W internecie już jest łatwiej o dobrą okazję.

10

Odp: Wymiana waluty

W ostatnim czasie nie korzystam z kantorów ponieważ posiadam kartę wielowalutową którą można płacić w walucie lokalnej w danym kraju. Kartę można zamówić i nie martwić się poszukiwaniem kantoru. Do tego koszty przewalutowania są mniejsze. Polecam bardzo fajna i wygodna sprawa.

11

Odp: Wymiana waluty

Nie mogę z wami… a kantor internetowy to nie kantor? On też zarabia na spreadzie ;-) A skoro ma ten spread niższy niż kantory w sieci, to nad czym się tutaj zastanawiać? Nie za bardzo rozumiem, na czym polega wasz problem ;-)

12

Odp: Wymiana waluty

radda dokładnie, jak jest korzystniej trzeba czerpać z tego...sama wymieniam przeważnie  mają spoko kursy, a i pracują całą dobę. Nawet tanie przelewy zagraniczne mają

13

Odp: Wymiana waluty

Ja zawsze przez kantor wymieniam i wszystko jest ok - przelewy ekspresowe, duzo promocji, a kurs stabilny smile

14

Odp: Wymiana waluty

Tak już jest, że walutę zwykle kupuje się drożej a sprzedaje taniej....

15

Odp: Wymiana waluty

No ale różnica w cenie euro, np. sprzed 3 lat i dziś to ponad 70 gr, więc i tak jest zarobek jak ktoś kupi wcześniej a a sprzeda później.