26

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Na czym polega trudność w rozpoznaniu atopowego zapalenia skóry? Dziecko znajomych ma takie podejrzenie, ale może to jest również gronkowiec, albo jedna wersja była taka, że reakcja na szczepienie sprzed miesiąca. Niewiele z tego rozumiem.

27

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Słuchajcie, ja właśnie zaszłam w ciążę i obawiam się, czy mój mulaszek nie zachoruje na to schorzenie. Ale po kolei. Długo staraliśmy się z mężem o dziecko, ponad dwa lata. Badania wykazywały, że obydwoje możemy mieć dzieci, ale nie udawało mi zajść w ciążę. Dopiero dwa tygodnie temu zaczęłam mieć wzmożony apetyt, okazjonalnie mdłości. W końcu zdecydowałam się na test ciążowy, który wykazał że za 9 miesięcy będę mamą. Od razu zaczął się jednak stach o dziecko, bo ja od dzieciństwa choruję na azs. Atopowe zapalenie skóry współwystępowało u mnie z alergią, ją wprawdzie udało się zaleczyć, ale nie można wyleczyć. To uczucie, gdy pojawiają się wypryski na twarzy i swędzą, jest naprawdę bardzo przykre, u mnie następują na przemian okresy bezobjawowe i narotu choroby. Przeczytałam w tym artykule - [url]http://www.eloderm.pl/artykul/19,azs-u-doroslych-a-emolienty.html[/url] , że gdy matka jest chora na azs, ryzyko wystąpienia choroby u dziecko wzrasta. Może powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania albo coś zażywać. Jak myślicie? Z góry dzięki za odpowiedzi.

28

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Mam w rodzinie atopika, a sama mam tendencję do mocno przesuszającej, łuszczącej się skóry. U nas sprawdzają się kosmetyki z Oillan, seria Med. Bardzo fajnie nawilżają, natłuszczają skórę, ale mam też wrażenie, że działają ochronnie. Szczególnie balsam natłuszczający i mydło są w naszym domu obowiązkiem.

29

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Dostałam w prezencie zestaw kosmetyków Oillan i muszę przyznać, że to całkiem fajne produkty. Mam krem do twarzy, balsam, preparat do mycia. Od siebie mogę też polecić Mediderm, bo jest niedrogi i bardzo wydajny.
[url]https://www.doz.pl/apteka/p61575-Mediderm_krem_1_kg[/url]

30

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Żeby uniknąć takich reakcji alergicznych warto oczyszczać powietrze. My kupiliśmy dobie [url=http://trioxygen.com.pl/pl/]ozonator[/url] i od czasu do czasu oczyszczamy powietrze z alergenów. Nie tylko moja skóra się poprawiła ale i lepiej się czuję.

31

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Ja lubię kosmetyki cetaphil. Nie tylko dla dzieci. Np. do demakijażu uzywam tylko emulsji micelarnej cetaphil EM, skuteczna i jednocześnie delikatna.

32

Odp: Atopowe zapalenie skóry

mnie na moje włosy i mega wrażliwą skórę głowy polecam kurację Seboradinem , ten macie własnie dla osób z atopowym zapaleniem skóry, z delikatnymi włosami

33

Odp: Atopowe zapalenie skóry

> karo123 napisał/a:

> SWEETBOX, moja kuzynka także ma atopowe zapalenie skóry od dziecka i niestety ma ciągłe nawroty choroby, raz jest lepiej, potem gorzej. Szczególnie dokuczliwa jest dla niej mocna suchość skóry i jej swędzenie. A także fakt, iż nie może jeść wyrobów z czekolady... Poza różnymi maściami, musi też przyjmować dużą ilość kwasów tłuszczowych Omega-6, wtedy objawy są łagodniejsze. AZS jest bardzo uciążliwą chorobą... hmm

34

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Moje starsze córki miały atopowe zapalenie skóry w dzieciństwie i jedna wyrosła z tego druga ma coraz mniej. Nie oddzielałabym tego objawu od alergii,Syn ma też AZS  - lekarze twierdzą że to niezidentyfikowana alergia, Jesteśmy na leczeniu u alergologa - testy co pół roku i wizyta też - na NFZ to trochę trwa, Na razie testy nic nie wykazały.Dlatego bazuję na obserwacji - głównie silnie przetworzone produkty jak kolorowe słodycze, chrupki i parówki są wywoływaczem nasilenia swędzenia. Nawet najlepsze środki antyalergiczne nie pomagały - jedynie clemastinum łagodziło swędzenie. zauważyłam że polskie proszki nawet firm zagranicznych żle są tolerowane na skórze mojego synka. mniej te wyprodukowane dla krajów zachodnich. Najczęściej jednak stosuję orzechy piorące , a dla zapachu olejki zapachowe, do wybielania sodę, do zmywarki też sodę i ocet .Jak restrykcyjnie tego przestrzegam to jest spokój ze swędzeniem i strupami na skórze, Częściej piorę kołdrę antyalergiczną pod którą śpi i poduszki też mam takie specjalne do prania w wyższych temperaturach Płukam ubranka synka podwójnie. Jest to więcej wysiłku ale się opłaca. Idzie mniej na leki które się nie sprawdzają i muszę wyrzucić. Powodzenia z walką. Maść stosuję tylko na noc i to głównie tłuszczowe, jak nie miałam czasu do lekarza to wystarczy wazelina .

Ostatnio edytowany przez DagBu (2018-02-13 14:52:20)

35

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Na mojego malucha ma już 6 lat i skórę smoka - taką szorstka nie działają żadne Emolium ani alegrof niestety zwykłe mydło szare Biały jeleń z nagietkiem i maść natłuszczajaca z wazelina i  pantenolem, jak babcia mu da andruciki z konserwantami to pantenol na rany musi być. Wybieram mu ubranka z delikatnej bawełny indyjskiej - czasem sa promocje w 5,10,15 - tam taka jest i piore w orzechach  pioracych i daję podwójne płukanie - na szczęście mam miekką wodę to nie muszę dodawać kolejnej chemii do prania, . Słyszałam że można zmiekczyć wodę sodą zamiast tych wszystkich chemicznych płynów.

36

Odp: Atopowe zapalenie skóry

moje dziecko ma 5 miesiecy na poczatku lekarz stwierdzil azs i kazal odstawic nabial ale ja zczelam drazyc w neci i wpadlam na ta firme. po 2 miesicach brania mojemu dziecku ustapily objawy -wysypka ulewanie wymioty

37

Odp: Atopowe zapalenie skóry

> niechcemisie napisał/a:

> No dzieciom niby przechodzi, ale jeśli ktoś nabawi się tego w wieku dorosłym, to już gorzej. Wydaje mi się, że trudno to zdiagnozować. Mam wszystkie objawy, a mimo to nie mam AZS.

To nie jest osobna choroba. To jest reakcja organizmu na alergeny - alergia. Jeden ma katar, drugi wysypke a trzeci puchnie w róznych miejscach a inny jeszcze złuszcza skórę. U mnie AZS miały wszystkie dzieci na początku bo laktozy nie tolerowały nawet w moim mleku. Zostało tylko trzeciej córce - bo ma uczulenie na kurz i kota - chociaż trzymam go na zewnątrz. Wlaśnie zastanawiałam się czy kupić oczyszczacz powietrza. Wiele rzeczy można robić by eliminować alergeny kontaktowe - nawet alergolog mówił że więcej można się dowiedzieć z obserwacji i elimnacji niż z testów. Chociaż chwalą testy kontaktowe na plecach. Pranie w naturalnych środkach jak płatki mydlane czy orzechy piorące i soda z olejkiem zapachowym do zmiękczania. Każde ma kołdrę zdrowotną antyalergiczną do wielokrotnego prania. Na kurz nie ma rady chyba że 800zł wydać na oczyszczacz powietrza - 99,9% zatrzymuje. Tylko czy to nie wydelikaci dzieci- wyjdzie potem do przedszkola czy szkoły i będzie więcej kaszleć albo się drapać?

38

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Ja żyję w zapylonym otoczeniu i też mam alergię na kurz, na koty i coraz to nowe dochodzą do tego sad Nie nadążam już ze ścieraniem kurzu w domu tak się jakoś w ciągu kilku ostatnich lat zaczęło pylić...
Też się zastanawiałam nad oczyszczaczem powietrza, ale te dobre są straszliwie drogie. Interesował mnie najbardziej Sharp, bo niby po przeliczeniu poboru prądu i częstotliwości wymiany filtra wychodził taniej w eksploatacji niż te takie za kilkaset złotych. Tylko co z tego właśnie, jeśli będę wdychać świństwo w innych pomieszczeniach.

39

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Czy ktoś z was korzystał może z usług poradni. Jestem ciekawa jakie orientacyjnie są kolejki i ile kosztują testy dla alergików.

40

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Sama niestety mam atopowe zapalenie skóry, no nie jest to łatwe. Skóra jest bardzo wymagająca, ja ostatnio znalazłam bardzo fajne kosmetyki-  pianka szczególnie podbiła moje serce. jest przegenialna idealnie dostosowana do mojej problematycznej, atopowej skóry.

41

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Ale pianka tylko łagodzi objawy. Czy jest coś, co leczy AZS, pozwala się go pozbyć?

42

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Spróbujcie kąpieli w krochmalu, łagodzi AZS

43

Odp: Atopowe zapalenie skóry

Albo szarego mydła, na właściwości łagodzące.