51

Odp: Zioła i przyprawy

Ja właśnie, żeby unikać chemii sama staram się przyprawiać potrawy. No ale schodzi z tym sporo czasu, aż trafi się z proporcjami. Rzeczywiście skład wygląda ciekawie, muszę kupić i sprawdzić, czy trafione. wink

52

Odp: Zioła i przyprawy

No i właśnie dlatego wzięłam sobie każdy rodzaj i po kolei próbuję. Mąż zachwycona, młoda wcina wszystko... JEST DOBRZE <3 big_smile

53

Odp: Zioła i przyprawy

Skład fajny, za wyjątkiem tej mąki pszennej sad Naprawdę musieli? Oczywiście wiem, że mała ilość, więc nie ma co grymasić, ale są osoby, które unikają pszenicy jak ognia, i też chciałyby uczynić życie wygodniejszym sięgając po gotowe.

54

Odp: Zioła i przyprawy

Mąka pszenna jest naturalna, więc tu bym się nie czepiała. Wiem, że nie każdy może ją spożywać, ale też najważniejsze, że te mieszanki są smaczne nie mają nic sztucznie i przetworzonego. Tej ilości takiej mączki w saszetce są niewielkie ilości jak na przygotowane potrawy.

55

Odp: Zioła i przyprawy

Ale przecież takie zestawy ziół można samemu zrobić. I tam nie ma niczego oprócz przypraw.

56

Odp: Zioła i przyprawy

Samemu oczywiście można, ale to już nie zawsze wychodzi takie samo w smaku. Dla mnie kupowienie takiej saszetki jest wygodne i mimo, że nie korzystam zawsze ale jednak zdaza mi sie. Poza tym skoro jest jest w 100% naturalny to czemu nie w tej formie zamiast osobno wszystkie przyprawy? smile

57

Odp: Zioła i przyprawy

Odkrywam ostatnio kurkumę, pasuje właściwie do wszystkiego, a jest lepsza w smaku niż curry, przynajmniej dla mnie

58

Odp: Zioła i przyprawy

Mało jest rzeczy których nie lubię a między nimi jest curry ;/

59

Odp: Zioła i przyprawy

Ja korzystam głównie z pojedynczych przypraw, sama sobie mieszam wg uznania. Oczywiście zdarza mi się kupić też mieszanki, ale na co dzień raczej wolę pojedyncze. Lubię  aromatyczne, w wygodnych opakowaniach.

60

Odp: Zioła i przyprawy

Ostatnio kupiłam rewelacyjną przyprawę do bigosu. Ale sięgam też chętnie po słodką paprykę. Lubie takie aromatyczne przyprawy.

61

Odp: Zioła i przyprawy

Widziałam u koleżanki Goździki z Indonezji. Orientujecie się, jakie jeszcze mają przyprawy z tej serii?

62

Odp: Zioła i przyprawy

Lubię oregano

63

Odp: Zioła i przyprawy

Korzenne mam akurat wszystkie wink Smaczne i aromatyczne. Na pewno tez kupię kolejne, bo są świetne. Fajne mieszanki można z nich zrobić i do wielu dań pasują.

64

Odp: Zioła i przyprawy

Z korzennych miałam okazję przetestować dziś cynamon z Wietnamu. Szarlotka wyszła z nim pyszna. Może jak będę miała chwilę to zrobię babeczki z bananem i tym cynamonem smile

65

Odp: Zioła i przyprawy

A ja wolę imbir niż cynamon...

66

Odp: Zioła i przyprawy

Uwielbiam suszony lubczyk w zupach, szczególnie w rosole big_smile do innych dań zioła prowansalskie smile

67

Odp: Zioła i przyprawy

> barbra d. napisał/a:

> A ja wolę imbir niż cynamon...

Dla mnie to dwie zupełnie rózne przyprawy, owszem obie korzenne, często stosuje się razem, ale przecież smak i aromat mają zupełnie inny, nie da się ich porównać.
A tak do "kompletu" do cynamonu z Wietnamu, polecam imbir z Nigerii wink

68

Odp: Zioła i przyprawy

Powiedzcie mi proszę do czego używacie kolendrę ? Kupiłam i nie wiem za bardzo do czego.... Do sosów się nada ??

69

Odp: Zioła i przyprawy

Do sosów jak najbardziej, ja dodawałam nawet do sałatek. Fajnie mi się komponuje z podsmażonymi ziarenkami słonecznika, jak robię miks sałat do obiadu. smile

70

Odp: Zioła i przyprawy

Ostatnio wsypałam kolendrę w bitki i posypałam nią udźce kurczaka przed pieczeniem. Fajnie też się sprawdza jak robię spagetti bolońskie. Do sałatek jeszcze nie dawałam, ale możecie podać przykład takiej sałatki to chętnie zrobię.

71

Odp: Zioła i przyprawy

Dzięki Dziewczyny za podpowiedzi wink No to w takim wypadku będę testować... Chyba na pierwszy ogień spróbuję właśnie posypać mięso.. a może spróbuję zrobić sos cebulowy i zapiec w nim roladki... No i tą sałątkę z słonecznikiem i tą cebulą będę musiała spróbować.

72

Odp: Zioła i przyprawy

Nie mogę obyć się bez następujacych ziół

oregano, ktore dodaję do potraw włoskich i meksykańskich
koperku i szczypiorku
pieprzu
oraz chili..... Kiedys nie lubiłam ostrych potraw. Jednak od kiedy stosuję chili często to się do niego przyzwyczaiłam

73

Odp: Zioła i przyprawy

Często ostnio używam przyprawy do złotego kurczaka , syn uwielbia kurczak w każdej postaci, a tutaj wystarcyz posypać mięcho i do piekarnika

74

Odp: Zioła i przyprawy

Mieszanka papryki, pieprzu cayenne, czosnku i kurkumy. Fajnie sprawdza się przy kurczaku pieczonym. Skórka jest złota i chrupiąca.

75

Odp: Zioła i przyprawy

I to jest całkowicie naturalny skład, żadnych sztucznych dodatków, wzmacniaczy, konserwantów itp.