1

Temat: Przewożenie dziecka w taksówce

Jestem ciekawa jak przewozicie dziecko w taksówce. Niedawno się dowiedziałam, że zmieniły się przepisy i teraz dziecko w taxi może być przewożone bez fotelika. To oczywiście absurd, bo jakieś zabezpieczenie musi przecież być. A oryginalny pas w samochodzie to idzie przecież po głowie dziecka. Tak być nie może. Niebezpieczne to i na pewno niewygodne. Mieliście takie problemy?

2

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Każdy rodzic może własny fotelik przecież włożyć do taksówki... Czym tu się bulwersować?...

3

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Pewnie, ze można do taksówki włożyć swój fotelik, ale gdy jedziesz np. do lekarza to wyobrażasz sobie, że nosisz dziecko i fotelik? Strasznie niewygodna sytuacja, a może nawet nie do ogarnięcia sad Bezpieczeństwo dziecka jednak najważniejsze i może warto rozejrzeć się za alternatywnymi rozwiązaniami, które łatwiej przenosić, a zadbają o bezpieczeństwo w równym stopniu jak fotelik.

4

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Ja ostatnio oglądałam w sieciówce takie urządzenie Smart Kid Belt dla starszych dzieci 15-36kg. Jest to pas z dwoma klamrami, którym dopasowujesz pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Zainteresowałam się tym rozwiązaniem lecz postanowiłam najpierw coś o nim wyszukać w sieci niestety jeszcze się za to nie zabrałam sad

5

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Też zaintrygował mnie ten pas.Obejrzałam go sobie i wygląda na porzadnie wykonany.Nawet zastanawiałam się nad zakupem ,żeby mieć go tak na wszelki wypadek.Niestety nie znalazłam jeszcze nikogo kto ma takie urządzenie, przetestował je i potrafiłby mi cos więcej na ten temat powiedzieć.

6

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

> Aza napisał/a:

> Ja ostatnio oglądałam w sieciówce takie urządzenie Smart Kid Belt dla starszych dzieci 15-36kg. Jest to pas z dwoma klamrami, którym dopasowujesz pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Zainteresowałam się tym rozwiązaniem lecz postanowiłam najpierw coś o nim wyszukać w sieci niestety jeszcze się za to nie zabrałam sad

Aza, a masz może poglądowe zdjęcie jak to wygląda i może wiesz gdzie to zobaczyć na własne oczy? Z chęcią sam bym zobaczył jak to wygląda. Ciekawe też czy jakieś testy zderzeniowe przeszło.

7

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Urządzenie to świetnie jest zaprezentowane tutaj. Masz zdjęcia jak to urządzenie wygląda oraz jak się je zakłada. Myślałam jeszcze nad odnalezieniem filmików z crash testów ale jakoś ciągle brak mi na to czasu sad

8

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

malucha przewoziłam w foteliku, większe już bez - bo nie wyobrażam sobie taszczyć jeszcze fotelika  - nie zawsze jest taka możliwość

9

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

> Aza napisał/a:

> Urządzenie to świetnie jest zaprezentowane tutaj. Masz zdjęcia jak to urządzenie wygląda oraz jak się je zakłada. Myślałam jeszcze nad odnalezieniem filmików z crash testów ale jakoś ciągle brak mi na to czasu sad

Znalazłem filmy na YouTube. Szukałem po prostu jako Smart Kid Belt. Testy wypadły moim zdaniem całkiem dobrze. Poszukaj i sama sprawdź. To chwilka i masz.


> pokada napisał/a:

> malucha przewoziłam w foteliku, większe już bez - bo nie wyobrażam sobie taszczyć jeszcze fotelika  - nie zawsze jest taka możliwość

Zobacz sobie właśnie ten Smart Kid Belt. To idealne rozwiązanie w takim przypadku. Kto by chciał nosić ciągle ze sobą fotelik, który jest mało poręczny. A ten pas schowasz spokojnie do torebki.

10

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Smart Kid Belt to całkiem ciekawe rozwiązanie i jako rozwiązanie do taksówki, czy też do samochodów z car sharingu to idealne rozwiązanie. Muszę bliżej się temu przyjrzeć i zobaczyć te filmiki o których pisze konat.

11

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Tak,
można jeździć taxi bez fotelika, więc tak jeździmy wink

12

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

> blackgrzywa napisał/a:

> Tak,
można jeździć taxi bez fotelika, więc tak jeździmy wink

Raczej to mało bezpieczne. A właściwie to całkowity brak bezpieczeństwa. Zapinacie dziecku chociaż standardowe pasy? Czy wozicie na kolanach? Widziałem już takie rozwiązania. Aż strach. Smart Kid Belt to chyba w takim przypadku najbardziej sensowne rozwiązanie.

13

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

> konat napisał/a:

> > blackgrzywa napisał/a:

> Tak,
można jeździć taxi bez fotelika, więc tak jeździmy wink

Raczej to mało bezpieczne. A właściwie to całkowity brak bezpieczeństwa. Zapinacie dziecku chociaż standardowe pasy? Czy wozicie na kolanach? Widziałem już takie rozwiązania. Aż strach. Smart Kid Belt to chyba w takim przypadku najbardziej sensowne rozwiązanie.

Mało to odpowiedzialne wozić dziecko bez żadnego zabezpieczenia. Standardowy pas też nie jest odpowiedni. No chyba że właśnie w połączeniu ze Smart Kid Belt. Tradycyjny po prostu idzie "przez głowę" a to bezpieczne nie jest.

14

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Ja to się raczej nie bardzo na tym obszarze tematycznym znam... Raczej nie będę mógł pomóc...

15

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

my mamy te pasy i sa bezpieczne, zreszta na ich stronie mozna zobaczyc udostepnione testy

16

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Dziś trafiłam na wpis na stronach fundacji Jestem Potrzebny o tych pasach. Bardzo ciekawy wpis. To test porównawczy pomiędzy fotelikami (4 rożnymi) a Smart Kid Belt. Wyniki sa naprawdę ciekawe i pas wypada w nich całkiem dobrze. Badania, z tego co sobie sprawdziłam, były wykonywane w instytucie hiszpańskim.

17

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Gdy wiem, ze bede wracac z dzieciakami taksowką, to zawsze mam w torebce ze sobą przygotowany pas.

18

Odp: Przewożenie dziecka w taksówce

Taxi powinno mieć fotelik na wyposażeniu