1

Temat: Implanty zębowe

Witam wszystkich!
Ostatnio zastanawiam się nad tematem implantów zębowych. Sprawa jest teraz dość modna, stomatolodzy czynią różne cuda, aby "trzecie zęby" trzymały się tak dobrze, jak i drugie:) Mam za sobą kilka nieprzyjemnych doświadczeń ze stomatologami (jak chyba każdy, kto dozył czterdziestki w tym kraju) i niemały kłopot z dolnymi przedtrzonowcami. Grzebali się w nich niekompetentni dentyści, doszło do nieciekawej sytuacji... Krótko mówiąc - paru zębom trzba było powiedzieć "do widzenia".
Nie chcę robić protezy, jakoś mi się to wydaje mało solidne. Popytałam, zasugerowano 2-3 implanty.
Implanty - piękna rzecz, oczywiście, ale diabelnie droga! Około, wydaje mi się, 3000 (ze wszystkim) za jeden implant. Kurczę pieczone! Zanim uzbieram, to potrzebna mi będzie cała szczęka!)))
A tak na poważnie - implanty chcę, ale cena zatrzymuje mnie w pół kroku. Ja rozumiem, że średnia płaca w tym kraju osiąga niebotyczne rozmiary, ale tacy, powiedzmy, realni ludzie jak ja, to muszą żebrać o kredyt w banku, żeby mieć normalne zebiska na starość...
Gdzie tu sprawiedzliwość? Może ja czegoś nie wiem, nie rozumiem, może są jakieś sensowne finansowo możliwości wstawiania implantów?

2

Odp: Implanty zębowe

Cześć!
Mój brat cioteczny ma wstawione 2 implanty, bardzo sobie chwali. Operację zrobił w zeszłym roku, latem. Co ciekawe, człowiek nigdy groszem nie śmierdział, więc siedział tak, kombinował (jak to on), wypytywał. I, wiesz co, znalazł zabieg 2 razy tańszy od tego, co mu proponowano w różnych klinikach. Krótko mówiąc - wstawił sobie te "trzecie zęby" za granicą. Nie wiem dokładnie gdzie, bo mamy słaby kontakt, po prostu tak jakoś to wyszło w czasie któregoś rodzinnego spotkania.
Mogę spróbować go zapytać. Trzy tysiące za implant to rzeczywiście niemało (łagodnie mówiąc). Jak tak pomyśleć, to pewnie większość ludzi woli kupić sobie używane auto, niż wstawić parę takich protez))) Takie jest  życie w kraju-raju))
No OK, na poważnie, jest opcja, jak widzisz - zagranica!

3

Odp: Implanty zębowe

Kalinina, kurczę, no co Ty?
Jaka zagranica? Taniej to na pewno może być w krajach postsowieckich;) Ciekawe, kto normalny pojedzie tam leczyć zęby? To Ty nie widziałaś nigdy typowego Ukraińca czy Rosjanina ze złotymi protezami?:D Złote implanty po pierwsze pewnie nie są już takie tanie, a poza tym - nie bardzo chyba trawałe:)
Serio - ja nie wiem, czy za granicą rzeczywiście taniej, a już na pewno jest szansa, że nie lepiej. Ten Twój kuzyn to pewnie zażartował sobie z Ciebie. A może ma jakichś znajomych, którzy mu polecili konktretne miejsce, no, nie wiem.
Nigdy w szarym życiu nie pojechałabym do dentysty za miedzę! Na zachód to mnie nie stać, a na wschód - never!
Na szczęście implanty mi nie grożą, zęby jeszcze swoje mam, choć parę koronowanych:) W ogóle przeraża mnie myśl o czymkolwiek, co mi wkręcają w dziąsło, to jakieś Archiwum X:)

Ostatnio edytowany przez Katarzyna2019 (2018-01-04 16:47:10)

4

Odp: Implanty zębowe

Kalinina, też mnie jakoś nie przekonuje idea wstawiania - czy wszczepiania raczej - implantów za granicą. Dopuśćmy, że załatwiam sobie takie zabiegi na tyle daleko, że podróż kosztuje kilkaset zł w obie strony... To przecież nie załatwia sprawy, nie niweluje kosztów. Za jedno płacę mniej, a za drugie - dokładam.

5

Odp: Implanty zębowe

Cześć jeszcze raz!
No, wiecie, dziewczyny, nie ma co sobie robić żartów, kiedy próbuję pomóc:(
OK, może i jest czynnik braku zaufania do cudzoziemskich lekarzy i ich metod. O ile jednak wiem, do Polski przyjeżdżają i Niemcy i Włosi na leczenie zębów. I im pewnie też ktoś mówi "na wschód - never!"
Co do mojego kuzyna - nie wiem jeszcze, gdzie i za ile on sobie te implanty wstawił, ale, wierzcie mi, to jest facet, który 5 razy policzy i pomyśli, zanim wyda choć stówę. Po weekendzie będę już wiedziała więcej.

6

Odp: Implanty zębowe

I co, Kalinina, masz to info? Pytam z czystej ciekawości;)
Oglądałam wczoraj na youtubie takie video o implantach, w ogóle masakra)) Jak już m wypadną zęby, to lepiej zrobię sobie taką sztuczną szczękę, co nocą odpoczywa w szklaneczce;)

7

Odp: Implanty zębowe

Widzę, że wszyscy czekają, co powiem:) Otóż mój brat cioteczny jeździł do Rumunii i Mołdawii. Nie wiem, gdzie ostatecznie wstawili mu te implanty.

8

Odp: Implanty zębowe

No ok, ale to co jakiś czas trzeba kontrolować i będzie tam teraz jeździł? Ja muszę się poddać rekonstrukcji kości i to jest koszt 3500 tysiąca za jedno miejsce... + jeszcze oczywiście implant i korona na nim hmm

9

Odp: Implanty zębowe

Wcale nie jest tak, że implanty trzeba robić za granicą. Jest sporo klinik, gdzie robią to naprawdę dobrze, a ceny nie odstraszają. Ja musiałam niestety się na to zdecydować, więc sporo szukałam w tym temacie.

10

Odp: Implanty zębowe

Wszystko zależy od tego, jaki jest stan kości i dziąseł, nie u każdego implant się przyjmie...

11

Odp: Implanty zębowe

To droga sprawa, no ale zęby nie odrosną same..

12

Odp: Implanty zębowe

Implanty też nie zawsze są możliwe do założenia, przede wszystkim muszą być do nich zdrowe dziąsła

13

Odp: Implanty zębowe

To prawda. Tam, gdzie dziąsło jest trochę obniżone i nie wpłynie na utrzymanie się implantu, a jedynie na estetykę, można zastosować koronę z częścią imitującą dziąsło - kompozyt w kolorze różowym. W niektórych miejscach możliwy jest też przeszczep dziąsła, aby zminimalizować jego ubytek, tylko że dziąsło nie będzie przywierać do korony tak czy siak. No i przede wszystkim zły stan dziąseł to również choroby i stany zapalne, które uniemożliwiają utrzymanie się implantów.