51

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

W nocy skóra ma "odpoczywać" i się regenerować. Podstawą jest dobry i dokładny demakijaż. Sama używam mleczka później toniku i płynu micelarnego. Dodatkowo smaruje twarz kremem na noc.

52

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Wieczorem przede wszystkim zmywam makijaż, więc czasami nie obejdzie się bez mleczka do demakijażu, bo jakoś nie każdy żel do mycia radzi sobie ze wszystkimi kosmetykami... nawet jeśli są to resztki kosmetyków pozostałych z całego dnia. Z drugiej strony też nie każde mleczko radzi sobie perfekcyjnie, więc tak czy siak ten żel do mycia musi być.

53

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

oczyszczanie skóry na noc jest obowiązkowe, a rano przemywam twarz tylko wodą

54

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Oczyszczanie jest bardzo ważne, szczególnie na noc, bo w nocy nasza skóra się regeneruje. Ja zmywam makijaż, później stosuje płyn do mycia twarzy, tonik i na koniec krem odżywczy.

55

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Nie wyobrażam sobie iść spać, nie zmywając makijażu, dla mnie to obowiązek

56

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Na noc koniecznie emulsja EM taka myjąca z cetaphilu. Potem już nawet nie muszę toniku, bo skóra jest oczyszczona i miękka.

57

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Ja staram się stosować mleczko do demakijażu, to podstawa podstaw

58

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Ja codziennie używam olejek do zmycia makijażu z oczu, potem płynem micelarnym zmywam resztę twarzy, po tym wszystkim myję twarz żelem i nakładam krem czasem serum i krem.

59

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Ja zawsze po kąpieli stosuje tonik rześki marki HB. Wybieram ten lawendowy zazwyczaj. Produkt naprawdę fajnie oczyszcza i orzeźwia skórę. Wypróbujcie sobie wink

60

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Przyznam się, że często tak bardzo mi się nie chce robić demakijażu, że po prostu biorę mydło albo piankę do twarzy i myję całą buzię zmywając przy tym makijaż.

61

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Demakijaż koniecznie. Chyba że chodzi o jakieś większe oczyszczanie typu peeling? Jak tak to dla mnie nie ma różnicy, czy zrobię rano czy wieczorem.

62

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Peelingi to robię tylko przed nałożeniem maseczki.

Korzystacie z jakichś szczotek lub myjek do twarzy?

63

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

peelingi i maseczki robię raz w tygodniu, z reguły w sobotę bo wtedy mam nieco więcej czasu i mogę sobie zafundować takie domowe spa smile jeśli chodzi o taką codzienną pielęgnację to obowiązkowo robię porządny demakijaż. Tu używam płynu micelarnego z wodą termanlną z Christiana Laurenta. Bez problemu radzi sobie z usuwaniem makijażu i zanieczyszczeń, do tego świetnie pachnie, nie ściąga skóry i szybko się wchłania.

64

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Ja oczyszczam twarz i rano i wieczorem i to właśnie nocą robię najwięcej roboty bo chce ją wyczyścić maksymalnie.

65

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Obowiązkowe jest mycie i tonizowanie skóry.

66

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

buzie trzeba oczyszczać zarówno wieczorem jak i rano ;o

67

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

koniecznie wieczorem i rano! wink

68

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Mi się czasem zdarza tylko przetrzeć twarz płynem micelarnym, bez większych zabiegów...

69

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Płyn micelarny trzeba zmyć, no detergenty zawarte w nim zostaną na noc na skórze.

70

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy oczyszczanie skóry na noc działa lepiej niż w ciągu dnia. Jednak da się znaleźć zalety oczyszczania skóry przed snem, ponieważ podczas snu skóra się regeneruje i usuwa zanieczyszczenia.

71

Odp: Oczyszczanie skóry na noc?

No to raczej logiczne, że na noc trzeba oczyścić skórę żeby łatwiej wydzielała toksyny i regenerowała  się... Polecam się douczyć....

Ostatnio edytowany przez Hello.Kitty (2023-12-12 15:38:12)