1

Temat: Mały biznes :)

Hej, mam nadzieję, że mi podpowiecie smile 
Zajmuję się rzemiosłem artystycznym, robię biżuterię z drewna, bursztynu, skóry, metalu. Naszyjniki, pierścionki, bransoletki itp. Sprzedaję wyroby sklepowi z biżuterią w mojej okolicy, płacą mi od ilości wykonanych rzeczy. Jest to całkiem zyskowne i wpadłam na pomysł rozkręcenia większego biznesu smile Z odpowiednim sprzętem i może kimś do pomocy mogłabym zacząć małą produkcję hurtową i sprzedawać wyroby do kilku sklepów na raz. Orientujecie się może, czy dotacje z Unii Europejskiej obejmują coś takiego? Co musiałabym zrobić, żeby takie dotacje uzyskać? Poczytałam trochę w internecie o firmach, które doradzają w tych sprawach. Korzystałyście kiedyś z ich pomocy?

Ostatnio edytowany przez baseva (2017-12-03 14:05:33)

2

Odp: Mały biznes :)

w UP Ci doradzą na pewno, a poza sprzedażą w sklepach warto założyć np. swój blog z możliwością zamawiania produktów czy sklep na allegro

3

Odp: Mały biznes :)

A jak już będziesz mieć własny biznes to wybierzesz księgową czy biuro rachunkowe? Zawsze możesz skorzystać z usług księgowych.  Są bardzo profesjonalni i nie będziesz miała żadnych opóźnień.

4

Odp: Mały biznes :)

Ja myślę, że powinnaś pomyśleć również o odpowiedniej reklamie. Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w targach gdzie dzięki ulotkom oraz całej oprawie  udało mi się zyskać nowych klientów. Też miałam początkowo dylematy związane z rozpoczęciem biznesu lecz wydaje mi się, że już teraz będzie coraz lepiej. Powodzenia!

Ostatnio edytowany przez makaroniara34 (2018-01-06 14:04:05)

5

Odp: Mały biznes :)

Zaplanuj też wykupienie ubezpieczenia firmowego. W sytuacji gdy planujesz większe inwestycje w sprzęt, dobrze to wszystko ubezpieczyć i spokojnie planować rozwój nie martwiąc się o nieprzewidziane problemy.

6

Odp: Mały biznes :)

Coraz więcej w mojej okolicy powstaje małych firm, typu bar czy lodziarnia.

7

Odp: Mały biznes :)

Kosmetyczek w różnym zakresie też jest dużo