1

Temat: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

wg instrukcji z [url]http://femudar.com/index.php/profilaktyka/cwiczenia[/url] wystarczy ok 10 minut dzienne poćwiczyć wspomniane mięśnie miednicy bo zmniejszyć ryzyko tej niedogodności jak i wspomagać się w leczeniu nietrzymania moczu smile

2

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Nigdy nie mogę wyczuć które są to mięśnie...

3

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

A ja chyba już wyczułam. Ćwiczę, tylko, że jest to dla mnie męczące. Tak jakby się chciało zacisnąć pochwę, a potem rozluźnić.

4

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Szkoda, że te kulki do ćwiczeń takie duże są, jak trafiłam na te o średnicy 2,5 cm to z kolei za lekkie. Nigdy tego nie używałam, a chciałabym spróbować.

5

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Poszukaj na allegro.

6

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Już mam! smile Znalazłam w sklepie erotycznym zestaw trzech kulek o różnych średnicach i wadze. Czy wystarczy je tylko nosić i to wszystko?

7

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Trzeba jeszcze mięśnie napinać wg instrukcji, samo  noszenie nic nie da... Te kulki są do ćwiczenia, a nie do noszenia:)

8

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Powinna być jakaś instrukcja załączona big_smile

9

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Nie jest to niestety moja mocna strona... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

10

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Bo gdzieś kiedyś coś czytałam, że te kulki sprawiają wrażenie jakby miały się wysunąć i przez to kobieta mimowolnie zaciska mięśnie. No ja nie mam takiego wrażenia.

11

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Pewnie to zależy od budowy, chociaż może też od ich rozmiaru....

12

Odp: ćwiczenia mięśni kegla pomocne w leczeniu ntm

Zdecydowanie warto zacząć ćwiczyć w młodym wieku to na starość będzie lepiej pod tym względem