1

Temat: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Hej Kochani! Jak z tytułu tematu pewnie już wywnioskowaliście, jestem osoba która zmaga się z nałogiem, a mianowicie z alkoholem. Nie powiem, życie studenckie było barwne, tyle,że pociągnęło za sobą m.i. takie konsekwencje, że teraz bez alkoholu… no po prostu nie umiem funkcjonować. Jestem młodą osobą, jeszcze dużo życia przede mną, a teraz… mimo iż pracuję, to przez alkohol po prostu je marnuję...  Dlatego potrzebuję pomoc specjalistów, którzy mnie z tego wydobendą…

2

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Poiwedz, sama dotarłaś do tego, że jesteś alkoholiczką? Czy ktoś Ci musiał w tym pomóc? Niestety zazwyczaj to jest tak, że nie widzimy swojego problemu, a też i zaprzeczamy, jak ktoś nam na to zwraca uwagę. Jeśli zrobiłaś to sama, to szacun… a zdrugiejs trony, jak choroba Ci się musiała juz dać we znaki, skoro sama chcesz się leczyć… Aha, i jecze jedno, to nie oni Cię z tego wydobędą, tylko mogą Ci w tym pomóc… terapia to przede wszystkim konkretna robota człowieka, który choruje…

3

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Ja to rozumiem, tyle, że nie potrzebuję teraz moralizatorstwa, tylko raczej informacji, gdzie mogłabym przez podobne leczenie przejść. Bardzo bym prosiła mi oszczędzić takich komentarzy, gdyż ten fakt, że sobie zdałam sprawę ze swojej słabości… no był drogo okupiony, tak to ujmę.

4

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Niektórym najzwyczajniej brakuje empatii dla ludzi, którzy, może i przez wzgląd na własną głupotę, a może przez swoją słabość, po prostu popadają w różne nałogi. Jeśli nie masz żadnego dobrego terapeuty w okolicy, to polecałbym rozejrzeć się za jakimś prywatnym ośrodkiem, gdzie leczą i stacjonarnie i ambulatoryjnie. Wiadomo – stacjonarnie, bo na początku trudno wytrwać, a ambulatoryjnie, to żeby po tym okresie wstępnej terapii, w razie słabości, mieć się do kogo zwrócić.

5

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

To już jakieś cenne informacje, dzięki, tylko dalej nie wiem, gdzie takiego ośrodka mogę szukać.

6

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Przechodzona terapia  to niemal 100% pewność, że wyjdziesz z choroby alkoholowej, czy jakiegokolwiek innego nałogu. Wiem, bo ja na przykład byłam zakupoholiczką. Wiedzą, jak rozmawiać z ludźmi, by pomóc im dostrzec swoje błędy, by zrozumieli genezę choroby, a także by nauczyli się radzić sobie inaczej ze swoimi problemami.

7

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

nie słyszałam wcześniej o tym ośrodku, rzeczywiście jest dobry?

8

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Wiesz, co prawda ja nie przechodziłam przez detox i tak dalej, ale jeśli komuś się wydaje, że zakupoholizm jest jakmś wymysłem, to się grubo myli. U mnie dodatkowo to się łączyło ze zbieractwem, więc mój dom to była jedna wielka graciarnia, możecie sobie wyobrazić, jak to wygladało. A oni mi pomogli – pokazali mi skąd u mnie takie kompulsywne kupowanie i jak sobie z tym poradzić.

9

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Aha… to mam nadzieję, że mi też pomogą. Dzięki za dyskusję, pozdrawiam!

10

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Każdy ośrodek oferuje wiele terapii dla ludzi zmagających się z uzależnieniami, także z alkoholizmem. Warto podjąć walkę i spróbować. Pozdrawiam

11

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Monar ma dobre opinie i wiele osób wyszło z nałogu dzięki tym terapeutom

12

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Monar ma dobre opinie i wiele osób wyszło z nałogu dzięki tym terapeutom

13

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Hej, odświeżam temat bo może ktoś słyszał albo nawet próbował domowych technik wyzdrowienia z alkoholizmu? Podobno z lżejszych przypadków da się łatwo wyleczyć i nie trzeba nigdzie jeździć itd. Ktoś coś?

14

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Nigdy o czymś takim nie słyszałam i z góry uważam że to nie działa i nie ma żadnych szans powodzenia. Mało tego, można sobie tylko większą krzywdę zrobić, bo z alkoholizmem jest tak że każdy dzień bierności w walce to dzien przegrany. Nie zawracaj sobie głowy magicznymi technikami bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

15

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Leczenie z alkoholizmu domowym sposobem? Nie pomyslałaś że skoro to takie proste to skąd tyle cierpiących rodzin i zmarnowanych majątków?

16

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Dlatego tu zapytałam. Nie jestem jakaś łatwowierna i nie wierzę we wszystko co przeczytam, chciałam tylko sie dowiedzieć czy to możliwe. O ile ktoś jest poważnie uzalezniony to rozumiem że nie ma sensu podejmować domowych terapii, ale w lżejszych przypadkach? Nie warto nawet próbować?

17

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

A na jakiej podstawie stwierdzić jak ciężki jest dany przypadek? Każdy uzależniony będzie wmawiał sobie i innym że jest zdrowy. Nie dla zabawy w ośrodkach leczenia przechodzi się drobiazgowe badania organizmu i psychiki. Tylko wtedy można postawić diagnozę i dostosować leczenie. Druga rzecz to zawód po nieudanej próbie, ktory zniecheci do profesjonalnej terapii..

18

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Ok dziękuję za odpowiedzi. Żeby nie było - ja tylko pytałam, biorę sobie do serca twoje rady i postaram się do nich zastosować.

19

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Raz oglądałam film o takim ośrodku, to tam zamykano nałogowca w bunkrze na czas detoksu, za jego zgodą oczywiście. Czasem to pomagało, a czasem nie;)

20

Odp: Czy znacie jakiś ośrodek terapii nałogów

Monar ma dobrą opinię.