1

Temat: Gdzie na dietetykę?

Szukamy odpowiedniej uczelni - najlepiej centralna Polska.
Ale najważniejszy poziom, więc jeśli będą do tego podstawy, to mogę wyjechać gdzieś dalej.
Polecicie jakąś konkretną miejscówkę?

2

Odp: Gdzie na dietetykę?

Jestem na dietetyce w Szkole Mydłowskiej w Warszawie. Kierunek super - planowałam pójście na niego. I to był dobry wybór. Co chcesz konkretnie wiedzieć? Chętnie pomogę.

3

Odp: Gdzie na dietetykę?

Jak rozumiem chodzi o http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ ?
Proszę o jak najwięcej info - dlaczego ta uczelnia i jak oceniasz po czasie kierunek.
Który rok? Jak ci idzie? Czy robisz już jakieś praktyki?

4

Odp: Gdzie na dietetykę?

Szkołę Mydłowskiej wybierałam na podstawie kilku kwestii.
Przede wszystkim znaczenie dla mnie miał program, kadra i lokalizacja. Byłam na miejscu, oglądałam wszystko, rozmawiałam ze studentami, wszystko wyglądało jak powinno, więc złożyłam papiery. Nauki jest sporo, ale nie ma w tym bzdurnej teorii, są same konkrety. Naprawdę w ten sposób fajnie się rozwijam, robię pierwsze praktyki i widzę dla siebie potencjał na tym kierunku. A jak będzie z zarobkami, to przyszłość pokaże.

5

Odp: Gdzie na dietetykę?

Zapisuję na swojej liście. Chcę zrobić tak, że najpierw poszukam online ludzi, którzy tam się uczą, a jeśli po rozmowie stwierdzę, że warto, to wtedy wybiorę się tak już zobaczyć wszystko na miejscu. Zależy mi, żeby uczelnia była dobrana rozsądnie. Po prostu nastawiam się na konkretny rozwój, a nie na stratę czasu.

6

Odp: Gdzie na dietetykę?

Właściciwe robisz. Uważam, że wybierając kierunek studiów trzeba to dokładnie przeanalizować, bo to jednak decyzja na kilka lat, która ma wpływ na naszą przyszłość. O ile jesteś osobą pracowitą, to u Mydłowskiej na pewno sobie poradzisz i wiele z tych studiów wyniesiesz. A dużo zależy od ciebie. Będziesz pracować nad swoimi umiejętnościami i wiedzą to wszystko będzie ok.

7

Odp: Gdzie na dietetykę?

Znalazłam na fejsie jeszcze dwie osoby, z którymi rozmawiałam o Mydłowskiej.
Nie wiem czy to przypadek, czy po prostu tam są wyłącznie zaangażowani ludzie, ale w tym przypadku tam było.
Pojawiło się narzekanie na jakichś tam profesorów, ale ostatecznie twierdziły, że po dwóch latach nie są tylko czystymi teoretykami.
Podoba mi się to.

8

Odp: Gdzie na dietetykę?

Uczelnię ocenisz samodzielnie na miejscu, widząc jak to działa, jak reagują prowadzący zajęcia, co mówią osoby, które tam studiują.
Uwierz mi, że to zdecydowanie najlepsza droga. U Mydłowskiej raczej nie masz się co spodziewać niespodzianek.
Poziom jest ok - i raczej podobnie to odbierzecie.

9

Odp: Gdzie na dietetykę?

Najlepsze są studia na poważnej uczelni a nie prywatnej, gdzie wiadomo że student to klient...

10

Odp: Gdzie na dietetykę?

fajna dietetyka jest na medycznym w poznaniu

11

Odp: Gdzie na dietetykę?

Uczelnie prywatne też mają takie kierunki, często bardziej uściślone niż ogólna dietetyka