1

Temat: Ciekawostki o kulturze innych krajów

Hej, znacie ciekawe  informacje na ten temat? Mnie zaskoczyło, że w Chinach podarowani zegarka jest równoznaczne z życzeniem śmierci obdarowanemu, bo zegarek odliczałby mu czas do niej...

Ostatnio edytowany przez bystrzyca85 (2017-12-06 14:32:46)

2

Odp: Ciekawostki o kulturze innych krajów

Ja znam to że we Francji trzeba przynieść kwiaty jak się idzie w gości, nawet jeśli gospodarzem domu jest tylko facet:)

3

Odp: Ciekawostki o kulturze innych krajów

A we Włoszech zamawianie coli w restauracji to faux pas smile

4

Odp: Ciekawostki o kulturze innych krajów

W Japonii nie można umyć rąk na d wanną, tylko nad umywalką:)

5

Odp: Ciekawostki o kulturze innych krajów

Czasem to śmiać mi się chce, jak te kultury ograniczają ludzi, a oni się temu poddają nie wiadomo czemu:)

6

Odp: Ciekawostki o kulturze innych krajów

W Japonii i Korei buty należy zdjąć natychmiast po wejściu do domu i zwykle znajduje się w mieszkaniu służący temu przedsionek. Zauważyłam też, że popularne jest u nich zakładanie kapci także w pracy.

W filmach czy serialach widać, że ten przedsionek ma zawsze schodek. Takie wejście to genkan. Po zdjęciu obuwia nie wolno stanąć na niższym poziomie stopami. Trzeba od razu zrobić krok na schodek.

Skąd to się wzięło? Podobno ze względu na to, że kiedyś domy były stawiane na palach, robiono w nich podwyższoną podłogę, aby nie nasiąkała wilgocią. To była ta czystsza strefa mieszkania. Poza tym w Japonii czy Korei siada się często (kiedyś zawsze) na matach (nazywają się tatami) na podłodze, a oczywistym jest, że nie będziemy deptać zabrudzonym obuwiem z ulicy miejsca, na którym usiądziemy do posiłku.