26

Odp: Problemy ze snem

brak snu może być tak uciążliwy że stanie się przeszkodzą w normalnym funkcjonowaniu, odkryłam to po sobie i zaczęłam szukac wszelkich sposobów i porad tutaj się naczytałam że melatonina ma taki wpływ, szukałam po różnych produktach które to zawierają ale najlepiej podobno brać w czystej postaci kapsułek itp i szczerze powiedziawszy myślę że to był bardzo dobry wybór bo teraz zasypiam jak dziecko smile

27

Odp: Problemy ze snem

Melatonina to hormon, raczej się nie powinno brać na własną rękę hmm Już prędzej bym w tabletki ziołowe celowała, herbatki działają przeróżnie i mogą nawet skutkować odwrotnie. Ja jak nie mogę zasnąć a przede mną ciężki dzień łykam nervomix i budzę się dopiero rano. Bez snu kompletnie nie mam siły do życia

28

Odp: Problemy ze snem

Czytam sobie artykuł  i podobno cynk tak jak i wiele innych pierwiastków odpowiada za nasz spokojny sen, ale... czy ktoś z Was przyjmuje cynk profilaktycznie w tabletkach? Bo ja osobiście nie, ale skoro jest taki ważny to może warto zacząć ? big_smile

29

Odp: Problemy ze snem

to banalne, ale może większy wysiłek fizyczny pomoże? takie porządne zmęczenie się w ciągu dnia. pomoże nie tylko na sen, ale w ogóle na zdrowie i opanowanie stresu. no chyba że już ćwiczysz smile

30

Odp: Problemy ze snem

Problemy ze snem przede wszystkim mogą być wywołane psychiką lub nieodpowiednim sposobem spania. Najpierw warto pójść porozmawiać z psychologiem, który dojdzie do tego co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Następnie sprawdź, czy materac na którym śpisz jest faktycznie odpowiednio dobrany. Przede wszystkim ważna jest jego twardość oraz materiał z jakiego jest wykonany. Dlatego zwróć uwagę na materace  zrobione ze specjalnej pianki, która dopasowuje sie di kształtu ciała więc na pewno leżenie na nim będzie bardzo wygodne, dopasowane do Waszych potrzeb. To może znacząco wpłynąć na sam komfort snu,

31

Odp: Problemy ze snem

Higiena snu jest faktycznie bardzo ważna i to, by przed spaniem się nie objadać.

32

Odp: Problemy ze snem

Ja tak pol godzinki przed snem biore nervomix. Fajnie wyciszają i nie mysle o wszystkim jak to bylo zazwycza,zaczynalam myslec o jednej rzeczy i potem tak przez kilka godzin wink Maja tez ziolowy sklad, wiec nie martwię się, że się od nich uzaleznie

33

Odp: Problemy ze snem

Jestem zdania, że na sen w bardzo dużym stopniu ma wpływ stres oraz kondycja fizyczna i psychiczna. Czasem potrzebna jest odpowiednia suplementacja, żeby doprowadzić nasz organizm do stabilizacji. Z tego co wiem bardzo wskazany jest wtedy żeń-szeń.

34

Odp: Problemy ze snem

A co z chrapaniem? Macie na to jakieś sposoby? Bo ja ostatnio budzę sama siebie jak zaczynam chrapać i kompletnie nie wiem co zrobić.

35

Odp: Problemy ze snem

Ostatni posiłek o 18, tv do 20 wywietrzenie pokoju przed snem czasem krótki spacer i mnie pomogło.

36

Odp: Problemy ze snem

Niestety ten problem dotknął i mnie. Nigdy nie miałam problemów ze spaniem, ale w ostatnich tygodniach miałam bardzo dużo na głowie - mnóstwo stresu w pracy związanym z deadlinem projektów...Zaczęłam budzić się w nocy, z myślą co jeszcze mam do zrobienia i czy to co zrobiłam jest na pewno zrobione dobrze. Kiedyś pomagały herbaty na sen z melisą. Pozbyłam się takiego uczucia...niepokoju? Lepiej sypiam, nie budzę się już tak często w nocy - teraz zdarza mi się to sporadycznie, więc liczę, że będzie lepiej.

37

Odp: Problemy ze snem

Mój sprawdzony sposób to nie oglądać tv i nie siedzieć w necie wieczorem. Dzieki temu śpię dobrze.

38

Odp: Problemy ze snem

Na problemy ze snem cierpię od bardzo dawna. Z całą pewnością trwa to już ponad rok. Dopiero podczas urlopu bezsenność odpuściła, ale po powrocie z niego od razu wszystko wróciło. Doszłam do wniosku, że brak zasięgu, brak miejskiego oświetlenia i hałasu zakładów przemysłowych to było to, co problem rozwiązało. Nie wiem, jak sobie z nim poradzić mieszkając w mieście.

39

Odp: Problemy ze snem

Nie pownno się patrzeć w ekrany z niebieskim światłem wieczorami...

40

Odp: Problemy ze snem

W ogóle ja ograniczam świecenie światła wieczorami i dużo lepiej zasypiam