26

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Moje dzieci chodza do publicznej, ich podręczniki to i tak dla mnie masa wydatków, a co dopiero dopłacanie za prywatną. Co prawda zawsze sobie dokłądnie analizuję gdzie wszytsko pokupić by było taniej i w miarę mi się to udaje to i tak jest dla  nas szok.

27

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Nie ma na to reguły. Jest wiele publicznych szkół, które mają bardzo dobry poziom kształcenia i jest także wiele szkół prywatnych, w których poziom kształcenia jest wręcz dramatyczny. Mój syn uczył się w szkole prywatnej, a w zasadzie jeszcze się uczy, bo przenoszę go dopiero w następnym semestrze. Nie jestem zadowolona z tej szkoły, odnoszę wrażenie, że mój syn stanął w miejscu i nie rozwija się. Do tego wszystkiego jeszcze przed świętami grupka chłopców z jego klasy popchnęła go na gablotę ogłoszeniową, która spadła i się pobiła i musimy ją odkupić przed przeniesieniem do innej szkoły. Na szczęście kupiłam tanią gablotę .

28

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Czy jeśli chodzi o takie pomoce dydaktyczne, to rzeczywiście szkoły prywatne są lepiej wyposażone?
Jak to wygląda z waszej strony?

29

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

To zalezy indywidualnie od kazdego malucha osobno. Kupilam synkowi grę Hero.
Reszte zycie i tak zweryfikuje.

30

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Obie mają swoje wady i zalety, wydaję mi się, że w prywatnej jest bardziej spersonalizowane podejście i mniejsze grupy, to jest fajne przy takich przedmiotach gdzie często dzieci mają z różnymi rzeczami problemy, można bardziej dopasować lekcję do dzieci, języki obce i matematykę bym do tego zaliczyła. Z drugiej strony szkoła prywatna trochę zamyka dzieci na to co poza szkołą, w tym sensie że przynajmniej w polskich warunkach to trochę trzymanie dziecka pod kloszem. Wiele osób posyła dzieci do szkół prywatnych nie ze względu na lepszy poziom nauczania tylko z dla dowartościowania samego siebie i przez to wychodzi taka dziwna atmosfera, a zdolne dzieci w publicznej szkole i tak sobie poradzą wink

31

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

W szkołach prywatnych też nie ma tyle przemocy wśród dzieci co w publicznych placówkach...

32

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Ile ludzi tyle opinii. Jak dziecko się chce uczyć to wszędzie się będzie uczyło. Jak ktoś ma nadmiar pieniędzy to posyła do prywatnej. Myślę że państwowe tez bardzo dobrze przygotowują.

33

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Moim zdaniem prywatna, bo jednak są lepiej wyposażone, klasy są mniejsze no i też jest bardziej indywidualne podejście do dzieci.Ogólnie szkoła ma wysoki poziom. Dzieci w sprawdzianach po 3 i 6 klasie osiągają tam naprawdę wysokie wyniki.

34

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Według mnie to nie ma większego znaczenia, kluczowe są kompetencje kadry pedagogicznej, warto sprawdzać kim są osoby, które będą uczyć nasze dziecko. Prawda jest taka, że czasami szkoły prywatne kosztują mniej od tych, które teoretycznie są darmowe, doliczcie sobie zajęcia dodatkowe, językowe itp.

35

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Tak, od nauczycieli wymaga się coraz więcej... A dzieci stają się coraz bardziej bezczelne, rodzice o wszystko się czepiają, są przekonani, że ich synowie i córki to ideały... Stres, złe samopoczucie, rozczarowanie. Pracuję w szkole od kilku lat. Nie tego się spodziewałam, nie tak to sobie wyobrażałam... Za moich szkolnych czasów wszystko wyglądało inaczej. Teraz marzy mi się praca, która nie będzie wymagała zbyt częstego kontaktu z ludźmi. Mam już dość, chcę odpocząć. Tyle zostało z moich ideałów:/

36

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

nie no bez dwóch zdań placówki prywatne wygrywają smile piszę to z doświadczenia bo mój 10 latek chodzi . Wysoki poziom, mniej liczne klasy i fajne zajęcia dodatkowe. Widać tą kreatywność, otwartość i życzliwość o które niestety często trudno w szkołach publicznych.

37

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

Niby w prywatnej jest mniej uczniów w klasie, ale też dzieciaki są przyzwyczajane do tego, że dostają lepsze oceny, choć niekoniecznie są geniuszami, no ale dyrekcja bierze opłaty więc czuje się w obowiązku pokazać rodzicom, że ich pociechy uczą się jak szalone:) Co niekoniecznie jest prawdą.

38

Odp: Lepsza szkoła: publiczna czy prywatna?

W prywatnej jest bezpieczniej, publiczna szkoła to przypomina jakieś gangsterskie układy, są silni i słabi i ci ostatni nie mają życia...