26

Odp: okulary czy soczewki

Ja zrezygnowałam w ogóle z wyboru soczewek, bo po pierwsze nie chciałabym zrobić sobie krzywdy przy ich wkładaniu (mam bardzo wrażliwe okolice oczu), po drugie musiałabym wydawać niezłe sumy przy ich wymienianiu, bo musiałabym mieć specjalistyczne, a po trzecie na dłuższą metę noszenie soczewek bardziej szkodzi niż okulary. Okulista też mi odradzał więc zamiast tego wzięłam sobie okulary z niebieskim antyrefleksem do ekranów komputerów i czuję poprawę, oczy wreszcie mi się tak nie męczą.

27

Odp: okulary czy soczewki

Wybór czy soczewki czy okulary powinien być dokonywany przez okulistów oni wiedzą najlepiej co lepsze. Kiedyś czytałam taki bardzo naukowy artykuł właśnie o wadach wzroku.

28

Odp: okulary czy soczewki

Jeśli chcesz nosić soczewki, to musisz bardziej dbać o wzrok, dlatego, ze spada nawilżenie oka od soczewek. Oczywiście zalety są znane - wygląd, wygoda itp. Dla akżdego co innego, ja noszę miesięczne soczewki, a jestem krótkowidzem prawie -3.
Polecam spytać okulistę o dobre witaminy i dietę, ja np. zażywam lutezan z luteiną i witaminą a, a do tego jem dużo produktów "dobrych dla oczu" - marchewka itp.

29

Odp: okulary czy soczewki

Ja zamieniłam swoje od lat noszone okulary na soczewki i jestem bardzo zadowolona. Okulary mnie drażniły, ciągle się o coś zaczepiały, łatwo brudziły, palcowały, latem nie można było założyć okularów przeciwsłonecznych, bo "widzieć albo widzieć". Z soczewkami nie ma tych problemów, ale doszły inne, np. suchość oczu, to że trzeba je kupić i mieć zapas, tak samo z płynem do soczewek. No i też trzeba pamiętać żeby je założyć i zdjąć, a z tym czasem bywa różnie wink

30

Odp: okulary czy soczewki

Jestem całym sercem za soczewkami, po prostu jest mi tak wygodniej. Zdarza się czasami moment, że soczewka się podwinie, ale nie ma tragedii. Okulary za to są niezastąpione w domu (nie wyobrażam sobie siedzenia cały dzień w domu w soczewkach, przed telewizorem szybciej wysychają).

31

Odp: okulary czy soczewki

Moja koleżanka również zrezygnowała z okularów na rzecz soczewek, ale ja jakoś nie mogę się przekonać. Zdecydowanie wolę "mieć coś na nosie" pomimo tego, że czasem sprawia to niedogodności (zaparowanie itp.). Ostatnio planuję zmienić swoje dotychczasowe okulary (moje są już nieco przestarzałe).

32

Odp: okulary czy soczewki

Ja również mam soczewki smile ale to przede wszystkim dlatego, że nigdy wcześniej nie chodziłam w okularach i ciężko byłoby mi się przyzwyczaić. Bardzo fachowej rady udzielili mi wtedy tutaj :  Bardzo polecam obsługę smile

33

Odp: okulary czy soczewki

Zdarza mi się,ze noszę soczewki. Ale głównie do uprawiania sportu albo jeśli na dworze pada deszcz ( nie znoszę kropli na okularach). Jednak jestem zdania,że okulary są o wiele bardziej wygodne. I jesli wybierzecie jakieś fajne i modne oprawki to mogą dodawać sporo uroku

34

Odp: okulary czy soczewki

Kiedyś słyszałam że soczewki są niezdrowe dla naszego oka nawet mogą doprowadzić do choroby zwanej suchym okiem jeśli oczywiście są źle dobrane. Jeśli chodzi o dobór odpowiednich soczewek to powinien to robić ktoś kto ma doświadczenie w tym temacie bo może nam zaszkodzić można poczytać  o dobieraniu soczewek

35

Odp: okulary czy soczewki

Mąż nosi okulary, soczewek nie znosi.

36

Odp: okulary czy soczewki

Tylko okulary, przeciwsłoneczne;) Ale ciekawe czy są też soczewki tego typu? Ktoś słyszał?

37

Odp: okulary czy soczewki

Kompetentna obsługa - jeden z tych salonów optycznych, gdzie otrzymujesz pełen pakiet obsługi, łącznie ze znajomością technik dobierania okularów do kształtu twarzy. Z soczewek progresywnych jestem bardzo zadowolony i zastanawiam się, dlaczego tak długo zwlekałem z inwestycją.

38

Odp: okulary czy soczewki

Okulary:) Bardzo pasują do mojej twarzy:)

39

Odp: okulary czy soczewki

Soczewki są za to lepsze, bo nie każdy chce nosić okulary, niektórych one postarzają...