1

Temat: Astygmatyzm i soczewki

Mam dość duży problem. Wczoraj byłam u okulisty, miałam podstawowe badania i wyszło mi, że na jedno oko mam cylinder aż -4.00, a na drugie - 2.50 chociaż poza tym sfery nie mam dużej +0.75/-0.5. Po 2 latach noszenia okularów chciałam zacząć nosić soczewki, ale nigdzie nie mogę znaleźć soczewek, nawet torycznych, które miałyby cylinder większy od - 2.75. Czy któraś z was miała podobny problem? Dodam jeszcze, że za tydzień idę do optyka, ale słyszałam, że soczewki o tak dużym cylindrze są dość drogie, czyli ok. 200-300 zł.

2

Odp: Astygmatyzm i soczewki

W przypadku astygmatyzmu czasami trudno jest dobrać odpowiednie soczewki. Powinien zrobić to odpowiedni okulista. Sama noszę obecnie soczewki toryczne. Płacę miesięcznie za nie 80 zł tak wiec jest to znośne a wygoda jest o wiele wieksza niż w przypadku okularów ( zimą czy podczas deszczu).
Koszt jest na pewno mniejszy niż 300  zl.

3

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Przy astygmatyzmie stosowane są specjalne soczewki toryczne. Nie jesteś więc skazana tylko i wyłącznie na okulary.

4

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Skonsultuj się z okulistą, on powinien mieć większą znajomość rynku soczewek, jestem pewna, że dobierzesz coś dla siebie z jego pomocą.
Ja się chyba nigdy nie przemogę do soczewek, dla mnie to jest zbyt duże ryzyko przykładać dość ostrą krawędź soczewki do gałki ocznej, bo mam niezwykłe talenty w robieniu sobie krzywdy w dziwaczny sposób. Robię to nawet kosztem swojego wyglądu, poza tym wszyscy mi mówią, że lepiej wyglądam w okularach i tego się będę trzymać, nawet jeśli będę wyglądać jak Stępień z 13 Posterunku (przy mojej wadzie to niewykluczone) big_smile

5

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Mam mały astygmatyzm a i tak nie udało mi się dobrać soczewek cylindrycznych. To ciężkie. W Twoim przypadku za duży koszt i tez słyszałam ze tylko do pewnej wady się da:/. Nie lepiej laserowa korekta?

6

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Dzięki wielkie za info smile Na pewno mi się przyda big_smile

7

Odp: Astygmatyzm i soczewki

A nie myślałaś o skorygowaniu laserowo wzroku? To jest bardzo dobre rozwiązanie i warto je wziąć pod uwagę. U mnie kuzynka zdecydowała się na taki zabieg. Mówi, że to jedna z lepszych decyzji jaką podjęła. Taki zabieg jednak warto zrobić w dobrej klinice.

Ostatnio edytowany przez ritakaa (2017-02-28 23:38:46)

8

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Moja przyjaciółka miała podobny problem czyli wysoki cylinder. Znalazła soczewki z mocamy cylindra ponad 5.
Soczewki są miesięczne w paczce pakowane po 3 sztuki, więc wcale tak drogo nie wychodzi.  Były dla niej sprowadzane na zamówienie, więc musiała zaczekac ale teraz jest zadowolona.  Spokojnie zakłada okulary słoneczne , jezdzi na rowerze i co najwąniejsze nie parują jej okulary.

9

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Ogólnie wszelkie takie pytania najlepiej zadawać okuliście, oni znają się najlepiej... Jak szukacie dobrego okulisty
z Warszawy to polecam Wam tę przychodnie . Specjalizują się nie tylko w wadach wzroku ale też chorobach oczu.

10

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Witaj! I jak udało Ci się znaleźć soczewki dla siebie ? Ja również mam astygmatyzm i niestety w moim przypadku byłam zmuszona na wybór okularów, ale mogę polecić Ci świetnego optyka  mają na prawdę fajne modele oprawek i przemiłą obsługę smile

11

Odp: Astygmatyzm i soczewki

na tą wadę wzorku jest teraz metoda, mikrosoczewkowa korekcja wzroku. Zastanawiam się nad tym zabiegiem ponieważ, to rozwiązałoby problem wielu ludzi, statystycznie bardzo dużo osób ma astygmatyzm to chyba najpopularniejsza wada wzroku. Ta korekcja trwa kilka sekund moim zdaniem jest przełomowa.

12

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Mój mąż właśnie ma astygmatyzm i zastanawia się nad zabiegiem - myślicie że po, faktycznie nie trzeba nosić okularów itd? la niego to mył by wielki ratunek bo z tymi okularami to ma ciągle problem bo przez prace ciągle je jakoś uszkodzi, i trzeba ciągle wymieniać albo kupować nowe. A tak myślę że by było mu na pewno lżej. Jak myślicie?

13

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Są specjalne soczewki dla takich jak Ty smile Popytaj u dobrego optyka, na pewno coś się znajdzie!

14

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Najlepiej idź na konsultacje, ogólnie po zabiegu zazwyczaj jest poprawa, chociaz nie zawsze da się całkowicie zejść z wady do zera. W spektrum masz dobrych specjalistów, to dobry wybór, przejdź się na wizytę, na pewno się wszystkiego dowiesz.

15

Odp: Astygmatyzm i soczewki

To nie ja tylko mąż musi iść:) ale dzięki za informacje to muszę go umówić na wizytę kaweczka a wiesz jak długo tam trzeba czekać? Byłaś już może tam osobiście?

16

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Duży astygmatyzm to faktycznie przeszkoda, mnie bez okularów cylindrycznych strasznie pieką oczy i widzę troche krzywo. a  ceny bardzo wysokie. 3 tys. za jedno oko.

17

Odp: Astygmatyzm i soczewki

[quote=adriana15]To nie ja tylko mąż musi iść:) ale dzięki za informacje to muszę go umówić na wizytę kaweczka a wiesz jak długo tam trzeba czekać? Byłaś już może tam osobiście?[/quote]
Byłam, ja jestem zadowolona. Co do terminów to zerknij na ich stronie:
Na górze, po prawej masz rejestrację online, jak wejdziesz, to powinny być widać wolne terminy.

18

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Można nosić soczewki przy poważnych wadach wzroku?

19

Odp: Astygmatyzm i soczewki

O, świetnie, dzięki wielkie smile Mi się to z całą pewnością przyda smile

20

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów!
Poszukuję właśnie w tym momencie jakiegoś dobrego i sprawdzonego salonu optycznego z Katowic. Potrzebuję dobrać sobie jakieś porządne szkła kontaktowe, przeprowadzić badanie wzroku i tak dalej. Czy znacie może coś wartego uwagi w tym obszarze tematycznym? Zastanawiam się własnie w chwili obecnej, czy ktoś jest w stanie coś polecić oraz doradzić?

Ostatnio edytowany przez heyen (2018-07-09 11:06:18)

21

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Najpierw warto zrobić badanie wzroku  w przynajmniej 2 miejscach, bo wyniki mogą być rozbieżne. I dopiero zamawiać soczewki.

22

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Obecnie badanie komputerowe jest bardo precyzyjne i pozwala dokładnie określić zaawansowanie wady.

23

Odp: Astygmatyzm i soczewki

Leczenie laserem jest obiecujące, można trwale pozbyć się wad wzroku!