176

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja nawet cześciej podcinam końcówki niż co 2-3 miesiące, i faktycznie widzę dzięki temu,
że włosy są mocniejsze jakieś, lepiej fryzura wygląda.
Szampon, odżywka - z dodatkiem olejku arganowego, bo fajnie mi wpływa na kondycję włosów i ich miękkość.
Ogólnie z tego co się czyta, to argan jest coraz cześciej dodawany do różnych kosmetyków.

177

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja sama też staram się co jakiś czas podcinać końcówki, a poza tym ograniczam się z nadmiernym wyniszczaniem mechanicznym, jak wysuszanie, czy często czesanie. Ograniczam się do stosowania szamponu i odżywki.

178

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja całkowicie zrezygnowałam z prostowania włosów. Najczęściej stosuję szampon i odżywkę z jednej serii. Planuję teraz wypróbować Elseve total repair. Jeśli chodzi o maski stosuję najczęściej te z Kallos lub nakładam olej kokosowy.

179

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

[quote=JRW] Planuję teraz wypróbować Elseve total repair. [/quote]
U mnie sprawdził się świetnie szampon wzmacniający Elseve arginine resist light.

180

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja zawsze po umyciu daje odżywkę no i nie prostuje codziennie włosów.

181

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Raz na tydzień obowiązkowo maska, bo odżywki nie mają tyle składników odżywczych.

182

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

[quote=Zafira]Raz na tydzień obowiązkowo maska, bo odżywki nie mają tyle składników odżywczych.[/quote]
Tak, zwłaszcza, że często bardzo szybko je spłukujemy, bo nie ma czasu. Ja na przykład nakładam odżywkę tylko po to, żeby móc włosy po myciu rozczesać. Niewiele z niej czerpią podczas codziennego mycia.

183

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja używam olejów do włosów, masek i odżywek.Zastanawiam się nad przedłużeniem włosów metodą GL Apps. Od dawna marzą mi się długie włosy a moje naturalne niestety bardzo wolno rosną.

184

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Niewątpliwie należy inwestować w kosmetyki doskonałej jakości. Ja mogę polecić szampon i maskę marki Perfect.ME. Dla mnie rewelacja! Nie zawierają parabenów oraz sztucznych barwników

185

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ostatnio często używam sprayu z keratyną, żeby włosy odbudować po lecie, kiedy słońce dało im się we znaki...

186

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Dobra odżywka nie jest zła smile mnie szczególnie interesują te nawilżające bo włosy mam z natury suche żaden inny kosmetyk mi tak ich nie nawilża jak odżywka właśnie. Nie ma opcji bym po myciu włosów jej nie nałożyła, nawet jakby się paliło.

187

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

ja teraz przed latem to skupiam się przede wszystkim na wzmocnieniu włosów. Mam takie sposoby znalezione w sieci i będę testować smile

188

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Ja byłam na wakacjach i myślałam że zniszczą mi się włosy od słonej wody ale zabezpieczałam końce olejkiem arganowym od inoar i nic mi się z nimi złego nie stało smile

189

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

myję włosy codziennie albo co drugi dzień. przed myciem nakładam albo bogatą maskę (wtedy trzymam ją dłużej) albo jakąś prostą odżywkę i z nią na włosach wchodze pod prysznic, myję się cała a na koniec nakładam na głowę szampon bez SLS i wtedy dopiero, kiedy spłukuję szampon spłukuje też odżywkę albo maskę. chyba że czuję, że włosy potrzebują mocniejszego oczyszczenia, wtedy najpierw spłukuję odżywkę, potem myję włosy szamponem ziołowym z SLS. wycieram ręcznikiem, rozczesuję grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami i pozwalam i schnąc naturalnie. więc w dni kiedy myję włosy zajmuje mi to wszystko może jakieś 10 minut. zawsze rozplanowuję sobie to tak, że np kiedy na głowie trzymam maskę, to w tym czasie golę nogi itp big_smile

190

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Przy codziennej pielęgnacji staram się wybierać delikatne kosmetyki, najlepiej  bez SLS i parabenów. Po lecie dobrze pomyśleć też o dodatkowych nawilżeniu.

191

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Od jakiegoś czasu wyczesuję z włosów bardzo dużo kurzu sad Czyszczę szczotkę 2x dziennie... Jestem trochę podłamana, ale takie mam powietrze w domu, że nawet na półkach kurz zaczął osiadać w błyskawicznym tempie i zastanawiam się nad kupnem oczyszczacza powietrza sad
Szczotkę mam Tangle Teezer, więc igiełki gęste, dobrze się nią wyczesuje to świństwo. Myję włosy codzinnie, więc nie jest to kwestia braku higieny.  Ale ten kurz to dramat jest.

192

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Hmmm, musisz mieszkać przy uczęszczanej ulicy chyba.. ja codziennie spryskuję włosy mgiełką, wtedy trochę je odświeżam, bo myję co 2-3 dni.

193

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

Codzienne mycie bardzo szkodzi włosom - wysusza je.

194

Odp: Codzienna pielęgnacja włosów

ja myję mniej więcej co 2-3 dni, pamiętam o pielęgnacji, często używam maski emolientowej i proteinowej, moje włosy wyraźnie po niej ożyły smile i się przestały puszyć