51

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

badania powinien zlecić lekarz ginekolog który przepisuje tabletki. jeśli tego nie zrobi, to trzeba się upomniec. on najlepiej powinien wiedzieć, co jest ważne w takiej sytuacji. poza tym powinien zrobić dobry wywiad jeśli chodzi np. o historię chorób w rodzinie itp.

52

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Tak, w zasadzie tak powinno być ale nieraz jak stosowałaś wcześniej antykoncepcję hormonalną to już badań nie robią, ja tak miałam przy zmianie na tabletki, badania dopiero będę miała przy planowej wizycie kontrolnej

53

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Mój lekarz zlecił mi caly komplet badań, włącznie z tarczycą, która często pojawia się w rodzinie. Bez tego na pewno by mi nic nie przepisał.

54

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Brawo dla lekarza, ja się dziwie, że niektórzy próbują z pigułkami na chybił trafił, a potem tyle skutków ubocznych i negatywnych opinii.

55

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

No i właśnie dlatego kobiety powinny nalegać na komplet badań w sytuacji doboru antykoncepcji.

56

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

> Ninek napisał/a:

> Moja koleżanka ostatnio dostała receptę na tabletki anty, i po mimo tego, że kiedyś już zażywała te konkretne i nie miała żadnych skutków ubocznych, to ginekolog zleciła jej całą serię badań...

dobry ginekolog w takim razie bo faktycznie ciężko się doprosić skierowania na takie badania. U mnie robił cytologię i finito. Potem się dziwić, że dziewczyny narzekają na złe samopoczucie po tabletkach jak przeposuje się jak leci, bez wywiadu lekarskiego i badań

57

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Dobrze piszecie, bo rzeczywiście ciężko się doprosić o skierowanie na badania. To jest chyba rzadkość wśród ginekologów, ale w końcu i ja trafiłam na taką panią doktor, która nie przepisywała mi w ślepo tabletek tylko dała to skierowanie.

58

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Polecam ci przejść się do sprawdzonego lekarza ginekologii, który Ci w tym zakresie podpowie. Mój nie raz już mi pomgół. świetny człowiek

59

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

To ja w tym wszystkim chyba od razu trafiłam na świetnego lekarza, bo nawet przed przepisaniem pierwszej antykoncepcji mój ginekolog zlecił mi badania.

60

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Drożność żył, ja niestety musiałam zrezygnować z tabletek, ale teraz używam diafragmę caya i też jestem zadowolona.

61

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Koniecznie trzeba też poczytać o przeciwwskazaniach i ryzyku, jakie niosą te tabletki... A nie że lekarz przepisze, a potem będziecie bały się to brać big_smile

62

Odp: Jakieś badania przed braniem tabletek?

Ale lekarz tak przeciez robi zwykle że przepisuje je bez badań , ma w nosie zdrowie pacjentki ....