1

Temat: Samodzielnie wytwarzane kosmetyki - od czego zacząć?

Zastanawiam się nad samodzielnym wytwarzaniem kosmetyków. Od czego zacząć? Ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?

2

Odp: Samodzielnie wytwarzane kosmetyki - od czego zacząć?

Jeżeli masz do tego chęci, to jak najbardziej jest to ciekawa opcja. Szczególnie, że obecnie jest na to duże zapotrzebowanie. Gdy spojrzy się nawet wydawałoby się dobrej jakości kosmetyki, to jest tam sporo składników, które mają negatywny wpływ na cerę. Np olej palmowy który w zasadzie obecnie jest wszędzie, z tego względu że jest tani.
Potrzebne będą Ci naczynia i generalnie szkło laboratoryjne. Ale z tym nie będzie problemu, tam znajdziesz wszystko co niezbędne.

Ostatnio edytowany przez alinka29 (2017-08-29 13:47:11)

3

Odp: Samodzielnie wytwarzane kosmetyki - od czego zacząć?

Popytaj jakichś speców z tego obszaru tematycznego. Wydaje mi się, że to może być naprawdę dość dobre rozwiązanie smile

4

Odp: Samodzielnie wytwarzane kosmetyki - od czego zacząć?

Najlepiej poczytać o tym w specjalistycznych książkach, np. Wiktorii Muchy, tam jest świetnie opisane jak zrobić w domu kosmetyk.

5

Odp: Samodzielnie wytwarzane kosmetyki - od czego zacząć?

Peelingi są najłatwiejsze, ja dużo robię dla siebie z kawą, cukrem trzcinowym itp.

6

Odp: Samodzielnie wytwarzane kosmetyki - od czego zacząć?

Ja zrobiłam raz krem, ale się rozwarstwił po paru godz., nie wiem co źle zrobiłam...

7

Odp: Samodzielnie wytwarzane kosmetyki - od czego zacząć?

Robiłaś według jakiejś instrukcji? Może niewłaściwa temperatura jakiegoś składnika? Niektóre wymagają podgrzania w kąpieli wodnej, inaczej nie będą w stanie połączyć się dobrze z innymi.

Nieodpowiednia ilość któregoś składnika też może doprowadzić do rozwarstwienia się, bo:
albo będzie za mało czegoś, co emulguje, czyli łączy składniki, które bez tego się nie łączą,
albo za dużo jakiegoś składnika - więcej niż jest w stanie się rozpuścić w danej ilości bazy.

Jeśli masz jeszcze z czego, to spróbuj zrobić kolejny.