1

Temat: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Mam wrażenie, że z moją wątrobą jest coraz gorzej. Kiedyś mogłam jeś wszystko, teraz po czymś ciężkostrawnym boli mnie wątroba... jak sądzę. Zastanawiam się nad jakimś suplementem diety, który pomoże, ale nie wiem na co zwrócić uwagę i który jest najlepszy.

2

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Są na to  zioła, ja bym od nich zaczęła a nie od razu leki...

3

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Ja uwielbiam młodą kapustę, ale wiem, że nie do końca mi ona służy i jak przychodzi na nią sezon to biorę Essevit na wątrobę, tabletki wspomagające jej pracę oraz trawienie. Zdecydowanie się lepiej po nich czuję.

4

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Nie wiem, jakie bym musiała mieć dolegliwości, żeby faszerować się tabletkami przed jedzeniem...

5

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Te tabletki akurat wspomagają trawienie, ale faktycznie można spróbować coś mniej chemicznego, np zioła

6

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Moja przyjaciółka z pewnych względów musiała zażywać przez jakiś czas witaminę B6. Zalecił jej to lekarz i była pod jego kontrolą. Po jakimś czasie oczy i skóra zrobiły jej się żółte. Okazało się, że witamina w stosowanej ilości uszkodziła wątrobę. Trafiła na 2 tygodnie do szpitala. Piszę to, żeby przestrzec osoby mające z wątrobą problem, bo czasami naprawdę to, co niby bezpieczne, może się okazać szkodliwe.

7

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Ja swego czasu dość długo zastanawiałam się na tym Nawet kiedy jeszcze chodziłam do podstawówki robiono mi jakieś tam badania na tą okazję i w zasadzie nie powinnam jeść nic smażonego. Niestety kiedy czasem się na coś skuszę, potem faktycznie to odczuwam.

8

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Ostropest jest dobry na wątrobę.

9

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

A ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że w moim przypadku sprawdził się Doppelherz aktiv Na wątrobę Complex. Czasem, gdy zjadłam coś ciężkostrawnego to miałam problemy z bólem wątroby, nie było to często, bo staram się jeść same zdrowe rzeczy, unikam smażonego i tak dalej, ale każdy z nas ma chwilę słabości np. podczas rodzinnego grilla tongue Ale wracając, to suplement diety który naturalnie regeneruje komórki wątroby, usuwa toksyny, wspomaga pracę pęcherzyka żółciowego oraz trawienie smile

10

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

U mnie w apteczce zawsze jest Hepatil

11

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Ze swojej strony, poza oczywiście zmianą nawyków żywieniowych i dbaniu o lekką dietę poleciłabym Ci Verdin. Sama zaczęłam go przyjmować ze względu na wzdęcia i gazy w jelitach, ale w swoim składzie ma również składniki, które mogą pomóc wątrobie. To ziołowy preparat, który na pewno nie zaszkodzi a pomoże w procesie trawienia. Zresztą, zobacz

12

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Myślę, że bardziej rozsądnie jest po prostu unikać alkoholu i tłustych potraw...

13

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Nie zawsze się da, np. jak idziesz na grilla to tylko takie potrawy są - i co, nie jeść w gościach? Nie wypada..

14

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Ja staram się trzymać zdrową dietę.Jest to bardzo wazne. W sieci możecie znaleźć sporo wskazówek co do tego jaka powinna byc odpowiednia dieta na zdrową wątrobę... Nic nie jest tak skuteczne jak właśnie zdrowe odżywianie się.  Obecnie biorę leki na alergię oraz środki antykoncepcyjne tak wiec chcąc nie chcąc muszę tą wątrobę wspomagać jeśli chcę aby długo była w dobrej kondycji....

15

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

W miarę higieniczny tryb życia, unikanie używek, papierosów, alkoholu. A co do tabletek to moja babcia stosuje Hepatil - bardzo jest zadowolona

16

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Moja pije Verdin i też nie narzeka:)

17

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Mój dziadek, a żył 93 lata, zawsze po większej imprezie, gdy się objadł stosował herbatki,  dziurawiec, mieta i inne zioła.

18

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

A jakieś ziołowe?

19

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Bardzo dobre są naturalne tabletki na bazie ostropestu plamistego. Myślę,że powinny Ci pomóc jeśli masz problem z wątrobą ( kiepskie wyniki, ewentualnie ból).  Nie są drogie i będziesz mogła kupić je w praktycznie każdej aptece.

Pamiętaj równie,że bardzo ważne są nawyki żywieniowe. Poczytaj sobie o diecie, która jest dobra dla wątroby.

Sama odczuwałam jakiś czas temu pewny dyskomfort związany z wątrobą i bardzo pomogła mi rezygnacja z alkoholu oraz z tłustych i smazonych rzeczy.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-07-31 12:26:40)

20

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Jeżeli dolega Wam ból wątroby to przed faszerowaniem się różnego rodzaju tabletkami polecam czytać artykuły takie jak ten  by poznać najpierw możliwe przyczyny tego bólu i w ogóle zobaczyć czy to na pewno wątroba boli. I tak jak marylka20 napisała - nawyki żywieniowe do prawidłowego funkcjonowania wątroby są bardzo ważne.

21

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

nie brałabym żadnych tabletek, tylko kupiłabym ostropest plamisty. to takie małe nasionka, można kupić je już zmielone. łyżeczka dziennie, popita dużą ilością wody. uratowało mnie to, kiedy po pól roku brania antybiotyków moja wątroba była w opłakanym stanie. w ogóle cały układ pokarmowy i trawienny. ostropest wspomaga trawienie, pracę jelit, no i wspomaga wątrobę, jej pracę i odbudowę. każdy powinien go brać, nawet osoby, ktore na co dzień nie mają z tym większych problemów.

22

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Ja w swojej apteczce mam to ewentualnie rapaholina (chociaż ostatnio w aptece zamiennik dostałam po zbyt obfitym posiłku (czyli zazwyczaj na jakiś rodzinnych uroczystościach czy imprezach, gdy jest dużo jedzenia i często jest ono ciężkostrawne).

23

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Widziałam ostatnio tam bardzo ciekawy artykuł o zdolnościach regeneracyjnych wątroby oraz o tym jak dbać o nią. Nie wiem czy wiesz, że pomimo że się regeneruje to trzeba uważać, bo są uszkodzenia ktore już się nie naprawią?

24

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Rzeczywiście, zacząć można od ziół, chociaż u mnie sie nie sprawdziły. Raczej poleciłabym coś aptecznego, co dostaniesz w każdej aptece, kapsułki są dośc tanie no i przede wszystkim skuteczne smile

25

Odp: Tabletki wspomagające pracę wątroby

Powiem Wam,że najważniejsza chyba jest dieta. Kilka zasad diety wątrobowej

unikanie alkoholu ( a najlepiej wyeliminowanie tego mocnego takiego jak wódka)
wprowadzenie do diety dużej ilości warzyw i owoców
ograniczenie picia mocnej kawy oraz herbaty
oraz mniejsza ilość potraw tłustych, smażonych oraz ciężkich.

Zobaczycie,że poczujecie bardzo dużą ulgę po wprowadzeniu tych zasad do diety. Sama przynajmnej o wiele lepiej się poczułam.