1

Temat: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Mam zamiar kupić sobie nowy laptop, ale w ogóle nie znam się na tych wszystkich parametrach technicznych? A może jednak lepiej komputer? I tu pytanie, czy nowy, czy używany?  Wy orientujecie się w tym? Przeglądałam różne oferty i spodobał mi się laptop Lenovo IdeaPad 305, ale nie wiem, czy nadaje się on i do pracy, i do oglądania filmów oraz słuchania muzyki? Na co w ogóle powinnam zwracać uwagę podczas kupowania takiego sprzętu?

2

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Ja mam laptop Acer, dobrze służy już 5 lat. Ale do pracy to lepiej chyba komputer i nowy , bo używany jest niepewny, może się nagle popsuć...

3

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Z przenośnych mam tylko tablet, też się dobrze sprawdza

4

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

A czy podłączacie dodatkowy sprzęt do laptopa? Ja widziałam [url=http://www.zadowolenie.pl/sprzet-komputerowy/monitory]monitory w korzystnej cenie na zadowolenie.pl/sprzet-komputerowy/monitory[/url]. Do tego warto dokupić klawiaturę i myszkę, wtedy korzystanie z laptopa będzie o wiele bardziej wygodne.

5

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Ja mam asusa. Jest rewelacyjny.

6

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Dell ma dobrą ofertę smile

7

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Ja zwracam uwagę na procesor. W tej chwili nie kupiłabym innego niż Intel Core i5 lub i7.
Mam Lenovo ideapad i z wyglądu boski, ogólnie bardzo zadowoloną użytkowniczką byłam do czasu, aż wysiadło w moim domu ogrzewanie podczas mrozów. Było naprawdę szalenie zimno przez dwa dni i podczas otwierania laptopa pękła obudowa. Plastik był sztywny odtej temperatury i zrobił się kruchy. Pękł na samym środku klapy, gdzie obudowa nie jest niczym usztywniona, bo zawiasy są tylko na brzegach. Tak więc... nie wiem czy mogłabym polecić.

8

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Jeśli chodzi o wybór laptopa, to warto odwiedzić ten artykuł: [url]http://produktowo.org/jak-wybrac-laptopa-dla-siebie/[/url], w którym dość przejrzyście jest napisane czym kierować się przy wyborze. Mi ten artykuł pomógł i jestem zadowolona z mojego [b]białego Acer Aspire V3-371[/b]. big_smile Mam jeszcze małego, białego Asusa eee  PC X101H.

9

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

[quote=alejka44]Mam zamiar kupić sobie nowy laptop, ale w ogóle nie znam się na tych wszystkich parametrach technicznych? A Wy orientujecie się w tym? Przeglądałam różne oferty i spodobał mi się laptop Lenovo IdeaPad 305: [url]https://www.morele.net/wiadomosc/lenovo-ideapad-305-recenzja-dane-techniczne-czy-warto/3499/[/url] , ale nie wiem, czy nadaje się on i do pracy, i do oglądania filmów oraz słuchania muzyki? Na co w ogóle powinnam zwracać uwagę podczas kupowania nowego laptopa?[/quote]


Ja mam własnie lenovo, w sumie służy mi już 5 lat bez zadnych napraw aczkolwiek jest mocno zawirusowany ale to już bardziej wina mojego uzytkowania. Studia, sciaganie tekstów itepe itede

10

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Ja mam Lenovo już od wielu, wielu lat i jest ok.

11

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Ja podobnie. Mam w domu kilka laptopów lenovo, a najstarszy ma już 8 lat i od biedy także może być spokojnie używany, choć obecnie jest już raczej komputerem awaryjnym, w razie nagłej potrzeby.

12

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Mam pytanie do wieloletnich użytkowników laptopów: jak często zdarza się Wam kupować nowy zasilacz?

Trzy dni temu padł mi zasilacz Lenovo po 13 miesiącach. W sklepie powiedziano, że nowy kosztuje 180-190 zł, więc zmuszona byłam kupić zamiennik, a te podobno skracają żywotność baterii. Oryginalny zasilacz zaczął powodować zacinanie kursora do tego stopnia, że nie dało się korzystać z komputera, bo w nic nie można było trafić strzałką. Działo się tak po wetknięciu wtyczki, a po wyciągnięciu jej wszystko wracało do normy. Poza tym zaczął się tak piekielnie grzać, że ledwo wyciągnęłam go z listwy. Specjalista zrobił przegląd sprzętu, sprawdził woltomierzem zasilacz i okazało się, że ma duże skoki napięcia. Spadało do 14V, do zera i konieczny był zakup nowego. Rok to trochę krótko... Lenovo zawiodło mnie po raz kolejny,

13

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Dell jest ok.

14

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Możesz sobie jeszcze zerknąć na stronę [url]https://notebooki.pl[/url] gdzie jest spory wybór a co ważne, możesz zadać pytanie przed zakupami. Podajesz namiar do siebie, oni oddzwaniają. To jest coś, czego wielu osobom brakuje przy zakupach internetowych, ten kontakt ze sprzedawcą.

15

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Dzięki wielkie za przydatne porady smile Na pewno z nich skorzystam big_smile

16

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Czy ktoś z Was korzysta z Apple MacBook? Po przeczytaniu recenzji na [url]https://www.morele.net/wiadomosc/apple-macbook-recenzja-laptopa-dane-techniczne-czy-warto/4240/[/url] jestem w stanie się na niego skusić. Chcę jeszcze tylko poznać Wasze opinie. Czy Apple MacBook to dobry sprzęt?

17

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Ja też kompletnie nie znam się na takim sprzęcie, ale szukałam długo w necie i zdecydowałam się w końcu na Lenovo. Przekonał mnie ten artykuł [url]http://exopc.pl/kupujemy-laptopa-do-2000-zl/[/url] . Co do laptopa to mam już go od stycznia i jak na razie działa prawidłowo.

18

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Ja polecam Asusa, to naprawdę dobre komputery,  dobrze się na nich pracuje i są niezawodne.

19

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

A ja mam Acer i też go chwalę:)

20

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Polecam Levono, nie da się zajechać.

21

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

A jakiś najtańszy, który będzie służył tylko do odtwarzania filmów w telewizorze, czyli z wyjściem hdmi?? Możecie mi polecić jakiś model?

22

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Laptop chyba będzie gorszym wyborem niż tradycyjny PC, nie mówiąc o najmocniejszych konsolach, ale za to do pracy mobilnej czy typowo urzędowej będzie jak znalazł - polecam firmę Dell i Lenovo.

23

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Wszystko zależy od budżetu. Z takiej niższej półki do 2 tys, to polecałabym Della  . Jako taki domowy komputer, to przeglądania neta, ogladania filmów spokojnie będzie dobrze sobie radził.

24

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

ja Della nie polecam bo miałam kiedyś taki komputer i źle mi się na nim pracowało. Zdecydowanie lepszy jest Asus, to najlepszy komputer jaki do tej pory miałam.

25

Odp: Jaki komputer, laptop kupić - nowy czy używany?

Używany może sprawić niespodzianki i wymagać napraw,  a nowy masz na gwarancji parę lat...